Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Égetünk kalóriát gyaloglással?

Égetünk kalóriát gyaloglással?

Figyelt kérdés
azt hallottam h futásnál 20 perc utn indul be a kalóriaégetés,de vajon kb 20 perc intenzív gyalogléás után is beindul,erre lennék kíváncsi
2010. márc. 1. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már az is éget kalóriát, hogy lélegzel... Csak jóval kevesebbet, mint 20 perc futás. Azért mondják azt, hogy 20 perc futás után indul be, mert ennyi egy közepes erőnlétű embernek is megterhelő. Utána a szervezetnek több oxigénre van szüksége a regenerálódáshoz, és a mindenféle kémiai folyamatokhoz, amik lejátszódnak benne, tehát több kalória is fogy, épülnek az izmok. 20 perc intenzív gyaloglás is jobb, mint a semmi, különösen, ha képtelen vagy ennyit lefutni. De inkább azt tudnám ajánlani, hogy alaposan melegíts be, utána kényelmesen fuss addig, amennyit bírsz, sprintelj pár háznyit, aztán megint kényelmesen kocogj. Ha végképp kidöglöttél, sétálj pár percet, utána kezdd elölről. Pár hét, esetleg hónap után, már dalolva le fogsz futni kényelmes tempóban 20 percet, ha a fentiket megcsinálod hetente 2-szer, 3-szor. Fontos, hogy egymás utáni napokon ne fuss, mert a szervezetednek ennyi pihenés kell, hogy tudja építeni az izmokat. Én is így kezdtem, két sarkot nem tudta lefutni egy huzamban. Ma már el se tudom képzelni, hogy legalább 3 naponta ne menjek el futni. 30 kiló felesleg volt rajtam, most egy deka sincs. Persze igyekszem egészségesen élni, de fitnessz maca se lettem... 27/L
2010. márc. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsanat, hogy nem a kerdeshez szolok hozza, de az elottem levot kerdeznem, hogy mikor kezdtel el futni?
2010. márc. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Áprilisban lesz egy éve. Elhatározás, kitartás, barátok/barátnők elcibálása és menni fog. ;)
2010. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kedves első válaszoló!!

köszönöm a választ,és gratulálok és így ismeretlenbe is büszke vagyok rád:D

17/L

2010. márc. 1. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!