Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy koplalássa...

Miért mondják, hogy koplalással a kétszeresét fogja visszahízni az ember?

Figyelt kérdés
A másik kérdés, hogy a zsír és a kalória ugyanazt jelenti? PL. zsírégetés és kalóriaégetés ugyanaz?
2015. jún. 25. 19:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#4 - Tegyük hozzá, hogy a hülye táplálkozástudomány nem ezt nevezi kalóriának, hanem az ezerszeresét, a kilokalóriàt (kcal), ami tehát 1 kg víz hőmérsékletének 1 °C-kal való emeléséhez szükséges energia.
2015. jún. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Zsír vs kalória - Kalóriabevitel az bármi, amit megeszel. Az élelmiszerekre általában kötelező ráírni (kivétel friss cuccok) a kalóriatartalmat, ez a metabolizálható energiatartalom, tehát az az energia, amit a szervezeted képes nyerni belőle. Mertékegység kcal (kilokalória-kalória, lásd előbb), illetve kJ (kilojoule) az SI szerint.


Általánosságban háromféle energiaforrásra oszthatjuk az ételeket: fehérje (protein), szénhidrát (CH) és zsír, ezeknek mind van energiatartalmuk, de másképp dolgozza fel őket a szervezet, ezert van értelme ennek a felosztásnak. Elmondható általánosságban, hogy a fehérjebevitel szükséges alá csökkentése semmiképp nem jó, mert kell az izomzat fenntartásához, és a zsíré sem, mert a zsírban oldódó vitaminokhoz úgy tudsz hozzájutni (nyilván a minőség erősen számít), de a szénhidrátot lehet durván csökkenteni és akkor fogyni fog az ember. Csak hát nem egyszerű, mert a legtöbb ember szereti a szénhidrátos kajákat, rosszul vagyunk összerakva :) Magas szénhidrát tartalmú ételek: tészta, krumpli, rizs (gabonák), péksütemények, lisztes kaják, edességek, édes italok ()

2015. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem, szóval a vége: minden cukros dolog, és a gyümölcsök is, de azért a gyümölcsök jók, csak észben kell tartani, hogy azokban is van nem kevés szénhidrát.


Még annyi, hogy ez a felosztás is szerepel a csomagolt élelmiszereken, tehát analizálják a három alapösszetevőre. Ez segít eligazodni. A frissen árult cuccoknál meg utána lehet nezni a neten.

2015. jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, a durva szénhidrátcsökkentéstől még nem fogy az ember, csak akkor, ha kalóriadeficittel párosul. Amit nem mindenki tud könnyen megoldani kevés szénhidrát és szinte nulla éhség esetén sem, én elég jó példa vagyok rá. De segít s van azért más hatása is :) Hosszabb távon különösen jó, hogy lehet súlytartani és tömegnövelni kevés szénhidráttal, mivel nagyon szimpatikus életmód, nem igazán akarom abbahagyni, akkor sem, h anem fogyok mellette, hiába igyekszem.
2015. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#10: aki koplal, az nem ésszel csinálja, nincs meg sem alap kcal bevitel, sem a szükséges fehérjemennyiség... ha megvan, azt már nem koplalásnak hívják.


A másik:


"Egy normál ember normál izmai csak minimális mértékben fognak fogyni koplalás esetén"


Nem vagyok gyúrós arc, régebben átlagos izomzattal rendelkeztem. Egyszer koplalással leadtam 4 hét alatt 13 kg-t. Ebből 2-3 kg lehetett víz, salakanyag, kb 3-4 kg zsír, a többi mind izom! A megnyúlt bőr alatt ott maradt egy csomó zsír, és alóla eltűnt az izom egy jelentős része!


Most elég kevés izmom van, de rengeteg súlyfelesleg, ami zsír (50% feletti testzsír %). Ésszel diétázok, kifejezetten odafigyelve, hogy a kcal bevitelem csak 600-zal legyen a napi égetés alatt, és paranoiásan figyelek a fehérje bevitelre. Folyamatosan figyelem a testzsír százalékot. 10 hét alatt már lement 11 kg. De az odafigyelés ellenére, még megfelelő fehérjefogyasztás mellett is elvesztettem 1-1,5 kg izmot kb.

2015. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
En lelki okok miatt koplaltam, nem szándékosan, dd nem bánom mert nagyon szálkás lettem. Szerintem ez egyenfuggo.
2015. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az még koplalás, ha az ember beviszi a szükséges fehérjét, de kalóriát alig...


S biztos vagyok benne, hogy az izomvesztés nagyban emberfüggő is, no meg amit már leírtunk, elégtelen fehérje esetén nyilván bomlik, extra izmok könnyebben bomlanak...

De egy normál, nem sokat mozgó emberen még rengeteg nem esszenciális izom van, amiből a test hajlamos valamennyit bontani koplaláskor, ha megvan a fehérjebevitel, akkor is. De hogy nem elsősorban abból veszi az energiát, abban biztos vagyok (ha valakinél mégis előfordul, azt sajnálom).

2015. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

látom erre kevesen válaszoltak, a zsír és kalória nem ugyanaz. a szénhidrátnak, zsírnak, fehérjének mindnek van valamekkora kalóriatartalma, és az nagyon sok mindentől függ, hogy melyikből szerzel energiát. a zsírégetés azt jelenti, hogy a meglévő zsír raktárokból termel a szervezet energiát, azt "égeti, míg a kalóriaégetés jelentheti ezt is vagy, azt is, hogy fehérjéből vagy szénhidrátból éget. de igazából a legtöbbször nincs olyan, hogy csak valamelyikből éget kizárólag a szervezet.


vannak elméletek, pl elvileg a zsírégetés aerob edzés közben valósul meg a leginkább (kocogás közben) és az is csak egy idő után. szóval egy ideig a véredben meglévő cukrot tudja használni a szervezeted, aztán áll át zsírégetésre. elvileg ezért nem tanácsos rögtön edzés előtt kajálni.


de ez minden embernél más, és nagyon sok minden befolyásolja.

2015. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!