Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek negatív tapasztalatai vannak a cukoralkoholokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Eritritre, xilitre gondolok. Okozhatnak emésztési vagy egyéb problémákat?
2015. jún. 27. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Xilittől nekem hasmenésem lett.
2015. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Évek óta xilitet (nyírfacukrot) használok, semmi bajom.
2015. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha jól látom, két előállítási mód van, az katalitikus hidrogénezés és a biológiai fermentáció.

Ebből a szövegből kitűnik, hogy a termék megfelelő elválasztása nagyon fontos.:


"A xilitolgyártás nagy tapasztalatot igényel, ugyanis a redukció során a xilóz mellett a többi feltárt monoszacharid (mannóz, galaktóz, arabinóz) is cukoralkohollá (mannitol, galaktitol, arabitol) alakul, melyek közül a galaktitol fogyasztása szürkehályoghoz vezethet, így a xilóz kvantitatív elválasztása kritikus. Másfelől a nikkelkatalizátoros hidrogénezés veszélyes és környezetszennyező eljárás. A kiindulási anyagok alacsony xilóztartalma miatt a technológia drága és sok hulladékot is termel, aminek elhelyezése problémát jelent: például mandulahéjból kiindulva a nyersanyag tömegének kevesebb mint 10%-a alakítható xilózzá, a visszamaradó magas lignintartalmú, viszkózus massza csak tüzelésre használható.


A fermentáció során a mikroorganizmusoknak a xilóz mellett egyéb tápanyagokat is biztosítani kell, melyek költségesek, és a készterméktől szintén elválasztandók."


forrás: [link]


Én vegyészként maradnék a méz és a jól megszokott répa, vagy nádcukor mellett, ha más ok nincs, ami édesítőszerek fogyasztására "kényszerít".

2015. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már én is olvastam xilitről és etiritről olyan tanulmányt, amiben egereken (vagy patkányokon) kísérleteztek, és rövid időn belül különböző daganatok nőttek ki ki a szervezetükben. Inkább lemondok az édes dolgokról, még egyszer xilitet nem fogok enni...
2015. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy cukorra szüksége van a szervezetnek. És véleményem szerint sokkal inkább napi 1-2 mokkáskanál nádcukor (én legalábbis azt használok), mint bármilyen édesítőszer. Viszont kis mennyiségben szerintem a kristálycukorral sincs probléma. Gondot, mint minden más is, csak túlzott fogyasztás esetén okozhat.
2015. jún. 27. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
A szervezetnek némi glükózra van szüksége, de az élelmi szénhidrátigénye NULLA. Nem esszenciális tápanyag. Konkrét asztali cukorra pedig végképp semmi szükség, nem tudom, ezt ki találta ki.
2015. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam a xilitet, nekem nem jött be. Puffadtam, szeles voltam tőle, a kellemetlen fajtából ráadásul.

Kipróbáltam az eritritet/eritritolt. Egyik csomagoláson ez volt írva, másikon az. Egyik sem okozott emésztési zavart, viszont hosszú távon elkezdett növekedni az éhségem az igazi édes íz iránt. Szóval inkább az arany középutat választottam. Alapjában véve eritrit/eritritol, de ha sütök akkor néha használok finomítatlan barna nádcukrot. Sőt néha sima cukrot is, de csak nagyon kicsi mennyiségben és nem napi szinten.

2015. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!