Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek tudok 8-9 kilót...

Szerintetek tudok 8-9 kilót fogyni idén nyáron?

Figyelt kérdés
ha heti 3x40 percet futok és heti 3x40 perc súlyzós edzést csinálok úgy, hogy napi kb 1200-1500 kcal-t eszem délelőtt szénhidrátot délután fehérjét? Semmi édesség és kenyér és minnél kevesebb tészta meg krupli. Lehetőleg azt sem.Kérlek csak értelmes válaszokat 15/f

#fogyás #szénhidrát #sport #8-9 kiló #sok fehérje
2015. jún. 28. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy tisztességes terven tűnik elsőre. Így elképzelhető hogy menni fog. Futás helyett talán bringa. Onnantól használ, mikor még kapsz levegőt, de be vagy tompulva és olyan senki ne szóljon hozzád hangulatod van. Bocs, máshogy nem tudom írni.

Mivel súlyzózni is fogsz elég keményen, esetleg a napi szénhidrátot ketté lehet osztani de nem vacsira. Célszerű a súlyok után egy fél adag, mert különben nagy hévvel elkezded de kimerül az izmod és egyszer csak nem fogsz tudni akkorát emelni mint az elején. Ha majd nem megy a súly ahogy kell, esetleg heti több bringa vagy futás. Súlyzóból nem kell több. De amúgy mindent bele!

2015. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi és hogy lehet hosszú ideig kitartani? Csak mert egy kitartó srác vagyok és általában amit elkezdek azt befejezek de azért ez mégis csak étel amiért az egész szervezetem meg mindenem hát vágyik szóval azért 2 hónap az kemény dolog és nem szeretném egyszer sem megszegni az étrendet mert ez fontos nekem erkölcsileg szóval valami motiváció? :)
2015. jún. 28. 22:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Bicajjal gyorsan le tudod dobni a 8-9 kilót, ha hosszú távon biciklizel. Azaz egész napos túrákat mész. Vagy kitalálsz egy tizenkilométeres edzőkört és több kört megteszel minden nap. Próbáld ki hány kilométert tudsz egyhuzamban letekerni, és próbáld növelni ezt a számot. A lényeg hogy hosszan, kitartóan egyenletesen tekerj órákon át. Semmi sprint vagy hegymászás, kényelmes 25-tel. Nem kell nagyon kalóriákat sem számolgatni közben, ha érzed hogy "merül az aksi" (azaz fogy az erőd, egyre lassabban tekersz) akkor be kell dobni valamit. Nekem a tej és a banán jött be instant energiaforrásnak bicajozás közben, a csoki inkább kikészíti a gyomrot. Egyébként hamburger gyros rántotthús is mehet mellé, mivel úgyis ledolgozod, és a benne lévő energia is viszonylag olyan tempóban szabadul fel ahogy használod, tehát nem egyszerre kapsz egy vércukor-löketet mint mondjuk egy édes süteménynél.
2015. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor heti 3 napon bicózzak ameddig kb bírok? Nincs túl professzionális biciklim szóval a futás nem érné meg jobban? Vagy szobabicikli? :D Te is biciklivel dolgoztad le a felesleget vagy neked nem is volt csak egy nagy bringázó vagy? És nemtudom nem nagyon szeretnék hamburgert nyomni magamba akármennyire is meghalok szóval van valami más a banánon meg a tejen kívül?
2015. jún. 28. 23:08
 5/11 A kérdező kommentje:
És melyik a fontosabb? Hogy összesen mennyi időt tekerek vagy hogy megállás nélkül mennyit bírok?
2015. jún. 28. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Hamburger? Gyros? Pf... nem fél év alatt akarja leadni! Viszont igaza van a bringában és a tempóban. Soha ne fulladozásig csináld. Csak ahogy írtam én is. Ezért nem jó a futás. Zsírégetésre az aerob gyakorlat a jó (bringa) nem a kardio (futás). Ebbe most nem nagyon akarok belebonyolódni.

Gyümölcsöt csak módjával. A banán nem jó választás. Helyettük ehetsz valami hasznosabbat is.

Zöldség fontos a rost miatt uborkát annyi ehetsz amennyi beléd fér, a tápértéke jelentéktelen, a brokkoli a csirkéd mellé akár több is. Sok-sok fehérje. Vitamin tabletta mellé.

Motiváció? Gondolj arra hogy ha félrekajálsz, akkor napokra megállhat a fogyás de az edzést meg kell csinálni akkor is és tudod hogy nem használ úgy ahogy kéne. De ezt majd látni fogod a mérlegen is. A fogyókúra amúgy is megterhelő nem kell fölöslegesen húzni az időt bűnözéssel. Gondolj arra hogy miért csinálod. És hogy nem kell örökre megvonni a hamburgert. Csak ez most ilyen időszak, aminek egyszer vége. Aztán a szinten tartás már nem ilyen szigorú. Csokival nem lehet fogyni. Sajnos a szénhidrát csökkenés azzal jár hogy kiborulsz és elkezded mondani magadnak hogy á nem is olyan fontos, csak nem árt egy szendó. De próbálj minden pozitív változásnak örülni a kaja helyett.

Ja igen, az első egy-két hétben víz fog lemenni, mérleg mutathat több kilót is, azt azért pótold, aztán belassul és ha minden ok, heti egy kiló simán lemegy de közben ne éhezz. Súlyod reggel mérd üres gyomorral, így pontosan lehet követni.

2015. jún. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésedre. Ha a 40 percet vesszük bringára akkor kb félidőben kezd igazán hatni. A második fele ami igazán üt. 40 percet felviheted 1 órára de több nem kell! Ez a max. Meg fogsz lepődni milyen gyorsan eléred majd! De a 40 ha 40 perc ha 1 óra akkor is figyelj a minőségre. Nyakadnál az ér lüktessen, meleged legyen, viszonylag tempósan de ne csinálj ilyen egyperces nagyon gyorsakat. Majd észreveszed hogy gyorsabb tempónál sem fuldokolsz. Aztán majd kinövöd a bringát és akkor lehet futni.
2015. jún. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat nagyon rendesek vagytok :)
2015. jún. 29. 09:43
 9/11 A kérdező kommentje:
Jaa és még még egy kérdés!!! Nem fog megnyúlni a bőröm vagy valami ilyesmi? Csak mert inkább maradok így minthogy lifegjen rólam egy csomó bőr meh stria.. Az ellen nem lehet védekezni?
2015. jún. 29. 10:19
 10/11 anonim ***** válasza:

1

Hát az attól függ... hány kiló vagy, mennyi ideig volt rajtad. Még fiatal vagy, szerintem nem lesz baj. Ha csak úgy gyorsan felhíztál és most le akarsz fogyni akkor általában nem vész. Kend esetleg valami testápolóval esetleg. Bár nekem az ilyesmi löttyök nem használnak semmire.

De eszembe jutott hogy van egy olaj amit használtam régen. Olyan kis barna üvegben van mint a illóolajok. Azt hiszem gyógyszertárban vettük anno. Elvileg kismamák szokták a mellükre kenni hogy a bőr ne nyúljon. De simán használhatod te is. Elég drága mert kis üvegbe van és 1000 körül ha jól volt anno. [link] Azt hiszem ez volt. Olvass azért utána hogy ilyesmit tud-e.

Esetleg kérdezz be a megfelelő terhes topikba, hátha...

2015. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!