Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni az antidepresszáns miatt felszedett kolóktól?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kiderült,hogy szívműtétre van szükségem és azóta pánikbeteg vagyok.Sokszor érzem úgy,hogy el fogok ájulni,elsötétül minden,szédülök,szívdobogás stb.Az orvos felírt antidepresszánst ami kicsit helyre hozott,de felszedtem 20kg-ot 10 hónap alatt.Tegnap csináltattam vérvételt,de szinte biztos,hogy semmit nem találnak rajta,tehát az antidepitől lesz a hízás.Mit tegyek? A szívműtét miatt is fogynom kéne,de mozogni nem nagyon tudok,enni nem sokat eszem.Az orvos akarta csökkenteni az antidepit,de teljes kudarc lett az eredmény,még rosszabul lettem mint régebben.Váltani is próbált,de az sem lett eredményes,vagyis vissza kellet állni a zoloftra.Nagyon el vagyok keseredve,hiszen már fulladok is,de nem a szívtől,hanem a súlyomtól.Légyszi segítsetek hátha van mégis valami megoldás!
2008. szept. 2. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia


Valamit mindenképpen mozognod kell, anélkül nem fog menni. Plusz a mozgás segíthet a depresszió ellen is. Nem kell megerőltető dolgokra gondolni, egy kis séta is megteszi - ez egy szép parkban/erdőben már önmagában is nyugtathat.


Na de akor a fogyásról: Vannak kalkulátorok pl a házipatika oldalán, amikkel megnézheted mennyi kalóriát használ a szervezeted "alapjáraton", valamint hogy az egyes mozgásfajták mennyit égetnek. Próbálj úgy étkezni, hogy csak annyit vagy kevesebbet egyél ( ne túl sokkal ) amennyit a kalkulátor kiad alap energiafelhasználásra. Pl ha 2000-at ad ki akkor 1600-1800 körül még ehetsz de legyen mellette pl egy óra séta. Én hasonló módon fogytam(séta után futásra váltottam pár hónap elteltével), de mondjuk én nem voltam gyógyszeren és csak simán az evéstől híztam el.


Mindenesetre ne kezdj bele semmilyen csodafogyókúrába ami 1 hét alatt lehámoz 10 kilót satöbbi. ezekben az a közös hogy egészségtelenek és megterhelik a szervezetet. Erre meg nem hiszem hogy szükséged lenne.


Azt hogy mennyit ettél egy nap egy kalóriatáblázattal könnyen ellenőrizheted. Ha szereted akkor nagyon jó ilyenkor a brokkoli és a spenót, ezekben nagyon kevés a kalória de sok a nyomelem és ásványianyag, valamint jól lehet vele lakni. Lényegében amikor ezt a fogyókúrát csinálom nem is kell éheznem, csak elkerülöm a zsírt és a túlzott szénhidrátot. Persze valamennyi mindből kell, de ilyenkor illik leszorítani :)


Még valami étkezz rendszeresen. Egyél valamit 3-4 óránként de este 6 után már ne. Viszont minden nap meg kell inni legalább egy másfél literes ásványvizet. Például amikor ennél valamit de tudod hogy "csak az íze miatt" tennéd, húzz leegy pár kortyot. A mérlegre pedig csak 3-4 naponta állj, azonos időpontban, lehetőreg reggel étkezés előtt, "nagyrutin" után :) Egy-2 naponta nincs értelme mérni mert ennyi alatt lehet hogy több a fogyásnál az éppen bevitt vízmennyiség, és ez elveheti a kedvet. Lelkesedéssel pedig könnyebb fogyni.


Mindenesetre Jobbulást...

2008. szept. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Beiktatok naponta egy nagyobb sétát ,spenót meg ilyesmi is akad.Remélem használ.

2008. szept. 3. 06:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyukám szívbeteg volt és túlsúlyos. Úszással húsz éven át nagyon szépen kontrollálta a súlyát. Előtte azért kérdezd meg a dokidat. Jó egészséget kívánok, és hogy ne izgulj!!:))
2008. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2008. szept. 3. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!