Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért könnyű túlenni magad az...

Miért könnyű túlenni magad az egészséges kajákból is?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék továbbra is; de az utóbbi 2 hétben nem igazán kontrolláltam magam.


Ezen szeretnék változtatni; és csökkenteni a kalóriabevitelem. A mai nap is: a zsírt kívántam; + husit, és uborkát, paradicsomot nagyon (olyan "vizes" lédús dolgok) + egy kis egészséges ch-t.


Szóval nem is úgy tört rám az éhség, hogy "fúú de befalnék 1 kakaóscsigát és két tábla csokit" hanem egészséges dolgokat kívántam (leginkább uborka és paradicsom, mert lédúsak szerintem; nagyon ízlett ma + zsír.)

Nem tudom miért, de egy ideje kívánom a zsírt... sokáig csak száraz csirkemellet ettem, és nagyon minimális volt a zsírbevitelem kb. 2-2,5 éven át, lehet ezért. Áttértem az utóbbi pár hónapban a csirkemell helyett a csirkecombra.


Vettem ma gyrost + kiszedtem a húst a pitából; és vettem még egy magos zsömlét + még valami pékáru szerűséget + egy nagy adag salátát => erre öntöttem egy kis öntetet + ettem hozzá uborkát és paradicsomot. A gyrosra nem kértem öntetet!!! csak külön tettem az alacsony kalóriásabb öntetből a sparban a salátához; mert szerintem ami öntetet tesznek a gyrosra, az nem túl egészséges... bár a sparé se lehet; nem tudom; de az szerintem alacsonyabb kalóriás volt.


DE úgy éreztem be tudnék falni 5-6 paradicsomot, egy fél-1 egész uborkát is...


miért van ez?

pedig a mindennapokban is eszem húst, zöldségeket, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű dolgokat egy héten 3X, szóval nem lehet vitaminhiány vagy akármi, hogy megvonom magamtól ezeket a dolgokat, és azért kívánok rá ezekre.


2015. júl. 2. 23:24
 1/7 A kérdező kommentje:

A kérdés arra irányulna: hogy csökkentsem le ezt az étvágyat?

Kontrollálni akarom magam, és még ha uborka is, meg paradicsom is, nem akarok együltő helyemben megenni 1 egész uborkát, mert per pillanat diák vagyok; még nem találtam munkát nyárra - keresek; - anyagilag a szüleim sem állnak fényes helyzetben...


Szóval egyrészt a pénz kérdés,

másrészt hogy ma is annyira tele lettem, hogy szerintem túlterheltem a hasam; éreztem, nagyon nyomott a gyomrom...

pedig még ettem volna.

Igazából 2-3 gyrost (pita nélkül) is befaltam volna + még fél uborkát + még több zöldséget + még 1-2 rozsos zsemlét emellé... pedig éreztem, hogy tele voltam. Ilyen furcsa éhség ez...


veletek is előfordul?

hogy lehet kontrollálni?

Olyan mintha nem is a gyomromban érezném, hanem a torkomban néha... meg ilyen mélyről jövő éhség...

nem korog a gyomrom... de ilyen "akármennyit tudnék enni" éhség.


Kontrollálni akarom!! Hogy lehet?

2015. júl. 2. 23:28
 2/7 A kérdező kommentje:

Az lemaradt:

iszom eleget: napi 2,5-3,5 l folyadékot.

Nem kezdtem el többet mozogni az utóbbi 2 hétben; inkább kevesebbet mozgok; szóval megnövekedett edzés miatt sem lehet.


Vizsgáztam, 2 vizsgám nem sikerült a vizsgaidőszak elején, az utóbbi 2 hétben sikerültek az ismétlővizsgák (ezen stresszeltem... + ugye még a többi vizsga... eléggé elhúzodott a vizsgaidőszakom, jún 25.-e körül végeztem, pedig jún. 4-re terveztem... + az is stresszel, hogy kéne kezdeni a szakmai gyakorlatom, azt is korábban el akartam már kezdeni + stresszelnek pénzügyi problémák is... + egyéb okok... )

2015. júl. 2. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez ilyen. A kívánást még meg lehet állni, de én konkrétan nem működöm, vagy "csak" iszonyatosan éhes vagyok, ha nem eszem a testem szerint eleget. Márpedig az túl közel áll a súlytartó szintemhez, egyes étrendek esetén pedig messze felülmúlja... Gondolom, ilyenkor kéne sokat mozogni :) (Vagy csökkenteni a szénhidrátot, ami a kedvenc módszerem, de már nehéz lenne megtenni.)


Meg nem mondom, miért kívánod ezeket, lehet, hogy van valami testi oka (nem hiszem, hogy bárki tutira megmondja, hogy igazán mindent bevittél, amire a Te egyedi szervezetednek szüksége van, megfelelő mennyiségben s az megfelelően fel is szívódott), lehet, hogy csak lelki... De van ilyen.

Könnyű is lenne, ha csak megfelelő étrend kellene s automatikusan annyit ennél, hogy megfelelő súlyra (illetve testzsírszázalékra) fogyj... Van, akinek így megy, van, akinek nem.


Ha be akarsz falni 6 paradicsomot és 1 uborkát, miért nem teszed meg? Az elég kevés kalória és jó dolgok. S te megteheted, nekem elszállna a szénhidrátbevitelem... Már ha a szokásos szénhidrátjaimat is megeszem, mert ezek kifejezetten alacsony szénhidráttartalmú zöldségek...


A zsír trükkösebb, nekem már nagyon vigyáznom kell rá, mert eleinte sokszor elszállt. A töménysége és finomsága miatt elég könnyű túlenni belőle, ha szereti az ember. Laktat, de azzal együtt is ez a helyzet. Bár nekem nem úgy tűnik, hogy különösebb mennyiségű zsírt ettél volna.


De a gabonás ételek is tömények, főleg, ha nem valami vizes verzió (zabkása, főtt rizs, ezek elég sok vizet fel tudnak venni)...

2015. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi van? Ami uborkát én eszem (végre van kovászolni való, olyan szuper, folyton azt eszem. szóval napi párszor), az 200ft/kg. Ha valaki csóró, az én vagyok, de nem érzem az anyagi problémát vele kapcsolatban.
2015. júl. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!


Én kígyóuborkát szoktam venni, az akcióban 89 ft, vde ma 129-ért vettem, de nem is az a húzós, hanem a paradicsom (499 ft volt ma... ) vagy kalifornai paprikát is imádom, de csak ritkán eszem, ill. egyéb zöldségek... jégsalátából volt az utóbbi 1 hónapban olyan, hogy több nap megettem 1 egészet, vagy 1,5 db jégsalátát (ami kb. 90 dkg-os volt :D 1 db )


(nemrég ment le a jégsali ára is; sokáig 349 volt, mostanában 199-249... ezért mondom... )

2015. júl. 2. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Az igen drága paradicsom volt... Ha annyi, akkor alig veszünk, most már szerencsére olyan 300-ért is vagy mennyiért (bár a közeli falvakban lehet, hogy még több). A jégsaláta nem olcsó, én is szeretem s csak akciósan veszem... De nekem azért kitart egy ideig :) Olcsó zöldségnek mást használok, káposzta, cukkini (bár az sütéskor összeesik s csak zsengén eszem meg nyersen s akkor is jobban szeretek más zöldségeket). A káposztának még az ár/kalória aránya se rossz, a legcsóróbbaknak is ajánlom (az ilyen "párezer ft van 1-2 hétre, mit főzzek" kérdéseknél, rizzsel és zsírral megtámogatva)... Amúgy az ilyen friss fejeskáposzta simán ehető nyersen.


Ha mindenféle péksütiket meg gyrost veszel, az nem sokkal drágább, mint a zöldség?

2015. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a tippeket! :)


Gyrost egy hónapban 1, max 2szer-3szor veszek. De inkább 1-2ször. Péksüti alatt rozsos magvas zsemlét értek, ami 60 ft volt tegnap.

2015. júl. 3. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!