Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A húgom anorexiás? Hogyan...

A húgom anorexiás? Hogyan vegyem rá, hogy fejezze be?

Figyelt kérdés
A húgom fél évvel ezelőtt fogyózni kezdett. Én is és anya is jó ötletnek tartotta, mert meg volt hízva. Kb. 10 kilót adott le, még nem sovány, de már elég vékony, mégis sanyargatja magát. Első sorban nem eszik. Napi 2x eszik általában, akkor is a lehető legkisebb adagokat (pl. csak gyümölcsöt, vagy egy kis szelet húst répával). Emellett viszont napi 2-3 órát "kardiózik" és folyamatosan edz. Nagyon aggódom érte, félek, hogy rossz vége lesz. Mit tehetek érte?

2015. júl. 7. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez anorexiának néz ki, bár ennyiből nem mondhatom tutira, de pont úgy viselkedik.

A szüleiddel nem tudod megbeszélni, hogy üljetek össze, beszéljetek vele s ha nem segít, pszichológus? Nem hagyhatjátok, hogy tönkretegye magát a húgod!

Beszéd alatt nem azt értem, hogy megmondjátok neki, hogy elég vékony és ne fogyjon, hanem meg kéne nézni, vannak-e mélyebb lelki okok, nemcsak sima "csontos akarok lenni és kész" elszántság. Van, akinek bejön, hogy végre valamiben uralkodik magán, többnek, jobbnak érzi magát, ha nem eszik, egészen komplex dolog tud lenni az anorexia, nemcsak egy testképzavar.

Mihamarabb segítsetek neki, mert egyre nehezebb lesz, aki túl messzire megy, az már hiába látja önmaga, hogy baj, akkor is nehezen mászik ki, s a test sem bírja akármeddig :(

2015. júl. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem most le kéne ülnöd vele beszélni, amíg még nincs nagy baj. Beszéld meg vele hogy

1) Milyennek látja magát?

2) Milyen szeretne lenni?

3) Értékesnek tartja-e magát? (Ha nem segíts neki megtalálni a pozitív tulajdonságait, amiben ő jó)

4) Mit gondol az ellenkező nemről, kinek szeretne tetszeni?


Ha annak idején az én nővérem leült volna velem beszélni, vagy akár a szüleim, valaki odafigyelt volna úgy, mint te a húgodra, talán nem lettem volna anorexiás.

Egy biztos, figyelemre és szeretetre van szüksége, legyél nagyon megértő vele, érezze, hogy odafigyelsz rá, de semmit ne erőltess.

2015. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nem csont és bőr, de tényleg igyekszik kihúzni magát az étkezések alól. Próbáltam vele beszélni, nem igazán nyílt meg. De most annyira bűntudatom van, hogy annyiszor mondtuk neki, hogy "kezd elhízni" és "jó lenne elkezdeni leadni egy kicsit". Akkoriban tényleg szüksége volt rá, de ezzel az éhezéssel előbb fog kórházba kerülni, mint "kifutóra". :(
2015. júl. 7. 16:00
 4/5 anonim válasza:
100%
Tényleg, itt kezdődik a baj! Második válaszolónak teljesen igaza van, beszélgess vele, győzködd. Mondd neki, hogy túl sovány vagy, híznod kellene, nem fogynod (akkor is, ha nem igy van). Ezzel talán megmozdítasz benne valamit, hogy többet egyen. Beszéld meg vele, hogy egyen többet, csak ne hízlalót. Egyébként, lehet hogy már anorexiás, nem tudhatjuk, mit lát a tükörben!
2015. júl. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sokszor áll a tükör előtt, és mond magára válogatottan undorító dolgokat, holott ezek nem igazak. Megfogja a bőrét (!!) és mutatja milyen hájas. És nem hallgat ránk. Nem akarom, hogy baja essen.
2015. júl. 7. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!