Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki életmódváltáson esett át...

Aki életmódváltáson esett át hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

Aki nagy életmódváltáson esett keresztül hogyan csinálta?

Mire cseréltétek le kedvenc ételeteiteket?

Mi az amit lehet enni fogyókúrába és abból mennyit?

Hogyan oldottátok meg ha a párotok nem diétázott? Neki külön főztetek?


2015. júl. 9. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy nem egy nap alatt fog megváltozni az életed. :) Szépen, fokozatosan.


A kedvenc ételeidet még mindig elkészítheted, de egészségesebb hozzávalókkal. Pl. ha a spagetti a kedvenc ételed, akkor próbáld meg szénhidrátmentes tésztából elkészíteni, illetve a szószt magad, otthon elkészíteni rá a megvásárolt por helyett. :)


Fontos, hogy az életmódváltoztatás ne legyen egyenlő a lemondással, mert akkor az ember hamar beleun, és megutálja az egészet.


Többször keveset kell enni, nem muszáj betartani a reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora kombinációt sem, ha neked jobban esik, egyél napi 4x, vagy akár 6x. Próbáld kerülni a cukros, illetve a szénhidrátgazdag ételeket. Neten találhatsz rengeteg finom diétás nasit is. :)

(BreakfastAtFruh YouTube-on készített néhány ilyesmi édességet. Rettentő finomak!)


És fontos, hogy ha megkívánsz a 35 fokos hőségben egy fagyit, akkor edd meg nyugodtan! :) Ha megkívánsz 1 hónapban egy szelet pizzát, azt is edd meg nyugodtan! Nem ezen fog múlni, hogy sikerül-e elérni a céljaidat. :) (Persze, azért az ember ne naponta kívánjon meg egy szelet pizzát, és napi kétszer egy nagy gombóc fagyit. :D)


És ha tudsz, mozogj hetente 3-4 alkalommal. :) Ilyen szép időben, ha van rá lehetőséged elmehetsz futni, biciklizni, úszni, görkorizni is akár, és rengeteg lehetőség áll még a rendelkezésedre. :)



Remélem, valamennyit tudtam segíteni. :)

2015. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Utánaolvastam, a testem is jelzett, s egyik napról a másikra elhagytam egypár táplálékcsoportot. Így :)

Nem igazán volt nehéz, még önfegyelem és akaraterő nélkül sem (az nem az én műfajom, ha az étkezésemről van szó, nem elég hedonista dolog erőltetni magamat valamire), leszámítva, hogy eleinte nem tudtam, mit egyek... De nálam nagyon sok ételcsoport esett ki vagy minimalizálódott.


Nem cseréltem le a kedvenc ételeimet. Volt pár, ami az életmódváltással kiesett. A krumplit nem lehet pótolni, mert semmi nem hasonlít rá még körvonalakban sem. A krumplinak krumpliíze van s ez a világon semmi másra nem igaz. Évekig elég jól elvoltam nélküle, aztán ettem párszor, de már nem vonzott. Most más kedvenc ételeim vannak ;)

Sok kedvencem pedig megmaradt, sok kedvenc pedig az új étrendben született, korábban nem is ismertem. Nem azért vagyok hedonista, hogy olyan életmódot válasszak, ahol nem eszem még jobbakat, mint előtte...

Van azért ételem, ami kicsit megváltozott, 1-2 alkatrész helyett más szerepel, viszont ez kicsit sem árt neki.

S egy csomó álételem, aminek az eredetijét sosem szerettem, de az új verziót igen.


Azt ehetsz fogyókúrában, amiről eldöntöd, hogy eheted... Nincsenek fix szabályok. De én életmódot váltottam, nem kifejezetten fogyókúrázom. S nem mondhatom, hogy ez és ez fogyókúrás nekem, max. azt, hogy ez segít a fogyásban, HA nem eszem belőle túl sokat. A tükörtojás áll a topon ilyen szempontból, engem roppantul laktat ;) De másnak lehet más a megfelelő...


A párom részben követte az életmódváltásaimat, részben nem. Sok ételcsoportot kizárt vagy minimalizált, de ő csak szénhidrátosan tud enni, míg én szinte csak erősen szénhidrátszegényen. Ez nem gond, ugyanazt esszük ebédre, csak ő rizzsel, én pedig zöldséggel. A nasijai pedig sokszor saját készítésű, gyors felszívódású szénhidrátbombák (kivéve, ha én készítem a nasit, akkor csak kicsit azok, mert önt rájuk valami cukrosat. elég extrém, ha képes eredeti állapotukban megenni az édességeimet s rosszul se lesz tőlük, de a szülinapi tortájával megléptem ezt a kisebbfajta csodát).

2015. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisz85 ***** válasza:

én egyik napról a másikra

tiszta kajára,

fogyókúrában vagy életmódváltás alatt? az életmódváltás nem fogyókúra!!! közel sem! a kettő homlokegyenest különböző dolog!


Sehogy, konkrétan emiatt szakítottunk, nem fogta fel hogy ez nekem mennyire fontos és mennyire számít, ő csak zabált és nem volt hajlandó a jó útra térni, akkor jöttem rá, hogy aki nem tartja tiszteletben hogy Neked mi fontos és mi nem, az nem szeret igazán. A mostani párom szerencsére hasonló gondolkodásmóddal lett megáldva mint ami nekem van, így ilyen probléma fel sem merül.


ennyit az ellentétek vonzzák egymást dologról.../bár lehet vonzzák egymást, csak irtózatosan rövid ideig....

2015. júl. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!