Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrakor szabad puffasztot...

Fogyókúrakor szabad puffasztott rizst vagy szalámit enni?

Figyelt kérdés
3-4 szeletet
2015. júl. 9. 19:39
 1/7 anonim válasza:
Attól függ hogy milyen fogyókúra. Puffasztott rizst lehet, a szalámi már nem igazán ajánlott, hisz ki tudja hogy miből készült.
2015. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább egyél zabpelyhet, az legalább eltelít vagy teljes kiőrlésű vagy esetleg szénhidrát csökkentett kenyeret. Felesleges szénhidrátot viszel be a pufirizzel. A szalámi helyett pedig egyél csirkemellsonkát inkább, nézd meg mennyi kalóriát tartalmaz 10 deka szalámi...
2015. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2: Miért számít a 100g-onkénti kalória? Akkor zsírt sem ehet a fogyózó? :D


A szalámit nem javaslom, főleg így általánosan, nyilván sokféle minőségű van belőle...

Pufirizst miért ne? Ami Neked passzol. Nézd meg, mennyi kalória van benne, az szinte csupa szénhidrát, azt Te tudod, mennyire jó Számodra, pl. rengeteg szénhidrátot kiiktathatsz, ha kenyér helyett eszed, de nem nagy mennyiségben, tehát X kalória kenyér helyett nem X kalória pufirizst...

Engem nagyon szórakoztat a ropogás és a nagy térfogat, nekem még szénhidrátszegény étrendben is megéri néha, igaz, nasiként és nem szeletben eszem, mindenesetre 5 gramm valami rengeteg... De egy normál fogyózó sokkal több szénhidrátot eszik nálam, annak több fér, ha az neki úgy éri meg.


Nincs olyan, hogy mit szabad enni fogyókúrában. A fogyókúrákban csak az közös, hogy fogyni akar vele a delikvens... Hogy milyen szabályok szerint, azt leginkább ő maga dönti el.

2015. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De ehet, sőt kell is, de lehet nem feltétlenül szalámiból kellene bevinni :D és igen, számít a 100g-onkénti kcal, mivel a sonkákban átlagosan 100 kcal van, míg a szalámikban 5-600 :D

Nyilván jobb egy szelet puffasztott rizs, mint egy szelet fehér kenyér, de ugyan úgy gyorsan felszívódó ch, ha ez nektek megéri, egyétek csak.

2015. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Igen, amit leírtál, az a 100g-onkénti kalóriakülönbség, tudom, hogy van ilyen. Csak azt nem értem, miért számít az, hogy az ember kalóriaszegény ételeket eszik vagy sem. Nekem mindkettő jó fogyáshoz s ebben nincs semmi különös. Sokan, úgy tűnik, azt hiszik, hogy az a jó, ha kalóriaszegény ételeket esznek. Én ezt nem értem, azokból nekem sokkal többet kell ennem, hogy jóllakjak velük... Egyes fajtákból még sokkal több kalóriával lakom jól, mint egy tömény étel esetében. Mi ebben a logika? Nem mindent eszünk ugyanakkora mennyiségben...
2015. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően inkább nem, de a gyakorlatban ez olyan kevés ch mennyiség, amennyit úgyis le kellene gyártania a testednek. Olyan 50-(100) g közötti felszívódó ch mennyiséget meg lehet enni, általánosságban. Úgy tűnik.


Persze ha ezt rizzsel teszed, számítanod kell az inzulin játékra is. Ha ez nem zavar, akkor beleférhet diétába, sikeres életmódba is.

2015. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szemét fos minek
2015. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!