Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Karácsonytól meghiztam 15kg-t....

Karácsonytól meghiztam 15kg-t. Amikor rááltam a mérlegre azt hittem infarktot kapok. :O . Hogyan tudnam ezt minnél hamarabb leadni? Mit egyek? Mit tornázzak? S mennyi idő alatt sikerülhet? 16/L

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 09:35
 1/10 A kérdező kommentje:

Ha csinálok olyat, hogy pl . 3-4 napig csak gyümölcsöt eszek. vagy csak tejet iszok. azzal segitek magamon, vagy csak ront a helyzetemen?

Mert pl. anyum is mondta, hogy ő régen volt időszak, amikor csak tejet itt egész nap. s lefogyott szépen...

S megfigyeltem én is, hogy nyáron, amikor van a sok dinnye, stb. s csak azokat eszem szinte, akkor is fogyok...

szerintetek ez jo ötlet lenne? s ha igen hny kg menne le vele?

2010. márc. 5. 09:45
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Először is el kéne menned dokihoz, mert ilyen rövid idő alatt ennyit felszedni nem normális dolog. Lehet pl. pajzsmirigy-probléma, és azt kezelni kell, különben az életben le nem fogysz. De más is lehet, hormonzavar. De nem akarlak megijeszteni, lehet, hogy semmi nincs, de akkor is jobb az ilyennek a végére járni. Ha pl. fogamzásgátlót szedsz (bár elég fiatal vagy), annak is lehet ez a hatása, és akkor azt azonnal le kell cserélni.

Egy biztos, csak sima tornával meg koplalással biztosan nem sikerül lefogynod. Lehet, hogy pár kiló lemenne gyümivel meg tejjel, de kiéhezteted a szervezeted és utána a duplája jön vissza. Ha nem betegség, hanem táplálkozás miatt híztál meg, akkor pedig sürgősen vissza kell térned a normális/egészséges kajáláshoz.


Gyors eredményt ne akarj. Fél kg hetente az egészséges és tartható.

Naponta többször kell enni, kevesebbet. Ha kihagysz étkezéseket vagy éhezel, a szervezeted tartalékolni kezd, és hiába nem eszel, nem fogysz. Ha utána elkezdesz normálisan enni, akkor még mindig tartalék-üzemmódra lesz állva, ezért hízol majd.


Javaslat:

Reggeli: szendvics teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, amit szeretsz, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. Mértékkel edd, de lakj jól. Hozzá kávé vagy tea, természetesen cukor nélkül. A kakaó általában cukrozott.

Tízórai, ha szükséges: natúr joghurt (a gyümölcsösben cukor van) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, az hízlal. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor turmixold össze gyümölccsel, lehet fagyasztott epret, meggyet stb. kapni, tehetsz bele fahéjat.

Ebéd bármilyen hús (de a legjobb a panírozás nélküli csirke és hal, de még rántva is elmegy), salátával vagy párolt zöldséggel. (Salátához: az öntet hízlal, ha muszáj, keveset egyél az öntetből, vagy öntet helyett használj tejfölt vagy natúr joghurtot. Ezekbe lehet fűszereket aprítani, pl. kapor, vagy reszelni bele sajtot, uborkát. A majonéz hizlal.) Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel, mintha 2 szeletet eszel, és az elég. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni. Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Uzsonna: mint a tízórai. Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne. Ugyanakkor nagyon fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van. Meg nem lesz édességhiányod.

Vacsi: mint az ebéd, csak kevesebb hús. Salátából bármennyit lehet. Hús helyett lehet 1-2 virsli, 5 deka nem zsíros sajt, sonka. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is (rántotta, főtt tojás, tükörtojás), az nem hizlal, csak ha kenyérrel eszed. A kenyeret meg csak reggel lehet, és csak teljes kiörl. vagy rozskenyeret. Ha magok is vannak benne, még jobb.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.

A zsírok (mértékkel) kellenek a zsírban oldódó vitaminokhoz.


Kerülendő: gyorsétterem, cukros üdítő (a 100%-os is), minden, amiben cukor (fruktóz, glükóz stb.) van, lehetőleg az édesítő is (csak akkor használd, ha nagyon muszáj, az is hízlal, a legjobb a nyírfacukor, de elég drága: www.nyirfacukor.hu). Kerülendő minden, amiben fehér liszt van, minden, ami élesztős.

Főzeléket ehetsz, ha nincs berántva, és csak kevés teljes kiörlésű liszttel van habarva. Ezt mértékkel edd. Főzelékhez lehet húst enni.

Sült krumpli, fehér rizs szintén tilos.

Remélem, segítettem.


És ami a legfontosabb: a mozgás. Rendszeresen!! Fokozatosan kezd, juss el oda, hogy hetente 3-4-szer 1 óra.

2010. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Jó ötlet lenne, de mellette mozogj egy kicsit, pl. fuss délutánonként egy 20 percet, vagy reggelente, és este 6 után ne egyél semmit se.
2010. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat. megpróbálom betartani őket.

am szerintem nincs semmi komolyabb bajom.. vagyis, hogy orvoshoz menjek, mert ez nálam szinte már rendszeres :S:( kb 2-3 éve ezt minden télen eljátszom... de eddig max 8-9kg-t hiztam telenként.. de most 15.. :O .S eddig minden torna nélkül nyárra lefogytam...De minden télen van pár hónap, amikor csak ennék, ennék és ennék.... akár éhes vagyok akár nem..mindig arra gondolok, hogy jó lenne valamit enni :S ,s ha nem eszek, akkor pedig ideges vagyok..s rá pár órara pedig dupla annyit eszek, mint amennyit amúgy ennék..

de miért van ez? szerintem ez se túl normális :S

2010. márc. 5. 10:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én rekordom eddig 8 kiló hízás 14 napon belül.Nyár volt,nyaralás alatt történt....csak a kaja érdekelt,és egy all inclusive(vagy mi a neve az ilyeneknek)szállodában voltunk végig,az egész csapat evett szinte egész nap,mértéktelenül,és felváltva foglaltuk voltunk hol a wc-n,hol a szobában iszonyatos hasmenés/gyomorrontás és hányások miatt.Beteges volt amit műveltünk reggeltől estig-aztán tivornya késő éjjelig(nem alkohol,csak zaba)tehát soha többet ilyet nem...közérzetem a béka segge alatt volt,irtózatos rossz...és úgy mentem haza,hogy a szüleim el voltak képedve,hogy hogy nézeki ki..arcom és hasam iszonyatosan felpüffedve,karjaim,lábaim vastagabbak,nem akarták elhinni hogy ennyi idő alatt így meghíztam.Fenekem is jóval nagyobb lett,hát a határaimat ott rendesen próbára tettem.De hozzáteszem,hogy ez a hízás egy kínzó fogyókúra után volt közvetlenül,ahol is 73 kilóról lefogytam 53 kilóra,és olyan mértékben voltam kiéhezve/nyűgös/agresszív a kajahiánytól,hogy mindenre rávetettem magam a nyaralás alatt,ami ehető volt.Pl.a reggelim állt 7-8 szelet jó nagy kenyérből,és mindegyikre vastagon kentem a nutellát.Ott merőkanállal lehetett a tányérra szedni belőle.Borzalmas:-((((

Ebédre a legtöbbször csak a helyi édességeket nyomtam,habos túl édes süteményeket,ritkán ettem főtt ételt/egészségeset.Délután,ugye mikor már nyaltam a számat,hogy kéne valamit enni-ugye már "régen" ettem édességet,rácuppantam a péksütikre,+ujra a habos tiszta cukros sütikre.Aztán jöttek a sós péksütik,szép sorban,amit csak találtam magamba nyomtam.Utána 1-2 órát pihentem,de aztán már sürgetett a vágy,hogy táplálkoznom kellene,és újra a helyi édességek jöttek sorban,mellé cukros üdítők,koktélok(alkoholmentesek,de halál édes szirupok).Éjfél felé pedig a szobából telefonon a portára leszóltunk,hogy hozzanak szendvicseket,süteményeket,amik meg is érkeztek pár perc mulva.Volt olyan sokszor,hogy éjjel 2-3-ig ettünk folyamatosan éjféltől.Az az érdekes,hogy nem kerültem kórházba,megúsztam ezt a borzalmat,többet nem is megyek all inclusive szállodába az is biztos.Persze én vagyok a hülye,ki mondta hogy ezt kell csinálni ottlétünk alatt.Nem hibáztatok én senkit sem magamon kívül.Miután hazajöttünk,az a plusz 8 kiló rajtam maradt,mert nagy ívben tojtam rá,sőt újra rádolgoztam még,hogy annál is több legyek.:-(((

Beteges.Most pedig vagyok normál súlyú,65 kilós,kinézetre nagyon jó.Óvatosnak kell lennem,hízásra nagyon hajlamos vagyok,sportolnom muszáj,anélkül megette a fene.Azóta sem csináltam olyan elvetemült hülyeséget mint nyaraláskor,és nem is fogok többet.A szervezetemet borzalmasan leterhelte.Örülök hogy megúsztam pl. cukorbetegség nélkül.

Ne haragudj az off-ért,de amikor a kérdésedet olvastam,azonnal ez ugrott be nekem,és le kellett írnom...

2010. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

waouuuuu....na az aztan rosszul hangzik :S

es hogy sikerult lefogynod utana ujra?

2010. márc. 5. 12:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem aztán mindegy, csak nem értem, akkor miért kérdezel... Mert diétát azt itt találsz bőven...


Egyébként meg más egy tél alatt 8-9 kg (a tél novembertől márciusig tart), és 2-2 és fél hónap alatt ennek a duplája. De te tudod.

2010. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ÉSSZERŰ diétával,tehát úgy sikerült,hogy havi maximum 1 kilót fogytam le,így a szervezetemet nem terheltem le.Édességeket elhagytam,sok sok gyümölcsöt ettem,és a főételekből VALAMENNYIVEL kevesebbet kajáltam,emellett heti 2 alkalom sportolok(jó biztos mindenki tudja hogy ez lóf@sz,de mégis elmonhatom magamról,hogy BIIIIZONY teszek az egészségemért(egészségemre),és nem tohonyáskodok egész nap a székben.Meg hát nagyon szeretem amit csinálok(ír sztepptánc 10 éve)tehát szívesen csinálom.És így lement a 10 kiló 7-8 hónap alatt.Gyorsabban én nem diétáznék,nekem ne menjen le hamarabb,mert akkor annál nagyobb eséllyel jön vissza.Életem első normális/ésszerű diétája....a többi beteges volt....szerencse hogy azokban nem betegedtem meg(csak egyszer,mikor a 20 kilót leadtam,és elmaradt a menstruációm,és 6 hónapon át nem jött meg-de aztán nőgyógyász beindította,nem volt gond.)Akkor csak kicsin múlt,hogy nem lettem anorexiás.Észbe kaptam,de épp az utolsó pillanatban.Most vagyok jó,van mit markolni rajtam,de tetszem magamnak!A legjobb súly ami lehetséges.
2010. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hello én az utolso válaszolotol kérdeznék(mert nekem is elment a menstruáciom ugy 7honapra kb és most kezd megjönni....de nem kiabálom el) szoval te akkoriban miken éltél?? mert nem lehet h az édesitöszer használatátol lettél te is beteg? vagy egyoldalu táplálkozás? nem tudod?
2010. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én annyira keveset ettem mindenből,hogy azért ment le a súlyfelesleg,sőt még annál is több.Nekem 6 hónapra azért maradt ki a menzeszem,mert tulzásba vittem ezt a fogyást,és a menzeszhez kell egy bizonyos % testzsír,ami nekem már nem volt.Nőgyógyhoz elmenteme,és egy Duphaston nevű gyógyszert el kellett kezdenem szedni,és másnapra meghozta a vérzést.De ha a szüleim nem szólnak,nem piszkálnak,hogy menjek nőgyógyhoz,akkor máig nem menstruálnék,mert olyan hülye vagyok,és olyan kényelmes volt hogy nem kellett tampon és betét sem.
2010. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!