Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi a minimum étkezés...

Mennyi a minimum étkezés (akár kalória) amennyivel nem izmot veszt egy 20kg súlytöbbletes ember?

Figyelt kérdés

1000-1200 kalóriát viszek be naponta.Ebből lemozgok kb.150-200 kalóriát.Nem fogytam,hanem híztam 2kg-ot egy hónap alatt.

Mennyi számít koplalásnak,meddig mehetek le még?


2015. júl. 22. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ott a hiba,hogy az alapanyagcserét nem számoltad.

ebből következik hogy az alá nem kell menned.

itt ami valószínűsíthető hiba ha nem fogytál az az étel összetétele.

2015. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,de az alapanyagcserém 1664 kalória.

20kg felesleg van rajtam terhesség miatt.

Normálisan,mindent eszek és változatosan.

És mindent grammra mérek,tehát biztos,hogy annyit eszek :(

A vizet is fogja a szervezetem de nem tudom,hogy miért.


Tehát nem értem:(((

2015. júl. 23. 07:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy az etel összetétele, ha cukorból ennél 1200 kcal-t akkor is fogynod kéne... Ha híztál, akkor el kene menned endokrinológushoz.
2015. júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az utolso nagyobb hulyeseget nem irhatott volna.Istenem.


Szia!:)

En is dietazok es salata mellett ha megszakadok sem jon ki az 1500 kalorias etrend. Amikor kiszamolod valamilyen kaloriakalkulatorba h mennyi kaloriat kell enned a fogyashoz alul feltunktetik a feherje a szenhidrat es a zsir mennyiseget,amit ugy kell ertemezni h MINIMUM feherje mennyiseg MAXIMUM szenhidrat es zsir mennyiseg.Ha a kaloriabazison beirod a napi etrended az ajanlott tapanyagmennyiseg mellett lesznek ilyen kis fejek ha mosolyognak okes a napi bevitt mennyiseg.

Azert nem ajanljak ezeket az 1200 kalorias dietakat mert az edzes mellett az ember felszed izmot es az megemeli a szukseges kaloriabevitelt anit senki sem tud kiszamolni ilyen alapon.Mint emlitettem nekem az alapanyagcsere mukodeshez 1500 kaloriat ir ki a kalkulator 1350 fogyokurahoz.Hiaba napi otszor eszek akkor is alacsony kaloriatartalom jon ki a salata stb miatt.

nekem ilyen kb egy napom: reggel kave es zabkasa(teljes kiorlesu szenhidrat-bevitel);tizorai gyumolcs,lenmag vagy ha ehesebb vagyok sonkafelvagott mozzarella egy extrudalt kenyer melle;ebed csirkemell es salata(ebben van paradicsom,mozzarella); uzsonna joghurt;vacsora csirkemell es salata... emelle mozgas

Az sem mindegy h az a kg merlegen latszik e..merleg nagyon pontatlan...menzesz elott sok vizet visszatart a szervezet(+2-3kg is lehet) ,valamint ha edzel az izom joooval nehezebb...

2015. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már én is nagyon gondolkodom a dokin,mert egyáltalán nem normális amit művelek:(

A férjem sokkal többet eszik és mégis simán erőltetés nélkül fogy.


A Kalóriabázist használom és ez szépen ki is írja este,hogy 800-900 valahány kalóriát égettem ma és ez heti ennyi havi annyi kilóval KELLENE könnyebbnek lennem.

Amióta diétázom,már kb.8 kg-al kellene könnyebbnek lennem.

Ma ott tartok,hogy 252 kalóriát vittem be és 201 kalóriát lemozogtam.

Ez most egy extrém nap,de kipróbálom,hogy mi történik ha nagyon keveset eszek.

Ebből 21g fehérje,29g szénhidrát és 4g zsír.

2015. júl. 23. 12:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Középidőben vagyok,tehát nem a menzesz miatt tartom a vizet.
2015. júl. 23. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Középidőben is visszatart 1-2napig.


Koplalás meg hülyeség, nem zsírból, hanem izomból fogysz, a koplalás végén zsírban szeded vissza a kétszeresét, s hízékonyabb is leszel.

2015. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jaj,hát már nem tudom.

De ez így nagyon nem jó.Csak mert oké,hogy mozgok(jól is esik) az sem olyan rossz,hogy keveset eszek.

De mi lesz majd ha megkívánok egy szelet sütit vagy netán egy cólát vagy akármit?

Akkor az egyből meg fog látszani rajtam?Vagy már soha nem ehetek ilyesmit sem?

A tehetetlen düh van bennem nagyon:(

2015. júl. 23. 15:46
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es, nyugszik!

Nem kell istenemezni, mert amit írtam, az igaz (3-as vagyok). Ott árultad el a tapasztalatlanságod, amikor kiderült rólad, hogy az "űberprofi kalóriabázistól" vársz csodákat. Elárulom, hogy ha a kérdező több energiát használ fel, mint amennyit bevisz, akkor fogyni fog. Az egy másik dolog, hogyha nem eszik fehérjét, csak tömény cukrot, akkor a súlyvesztés izomból fog történni, meg rohadt egészségtelen, de nem erről volt szó... Mellesleg elárulom, hogy a kalóriabázison a makrotápanyagok értékei csak javaslatok... Szóval ha átléped a JAVASAOLT zsír vagy szénhidrát kereted, de a kalóriakeretet nem, akkor fogyni fogsz, kérdés, hogy miből... Ja és még azt is megosztom veled, hogy az ember nem az edzéstől lesz izmosabb, hanem az edzés + a megfelelő kajától. Kérdezőnek pedig: Ha tényleg 1000-1200 kcal-t viszel be, nem pedig rosszul számolod és egy hónapja csinálod és 2 kg-val többet mutat a mérleg, akkor sajnos lehet, hogy gond van. :(

2015. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!Jövő hónapban mindenképpen kell mennem dokihoz a jogsim miatt,akkor rákérdezek,h mit lehetne tenni.


Egyébként azóta valamennyire lement a víz és a hasam is cm-ben kisebb lett.

Ha mondjuk a mozgások miatt az izmok épülnének(ez miatt lehet,hogy nagyobb a súlyom),akkor a zsír mikor menne le?

2015. júl. 27. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!