Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételek ajánlottak és...

Milyen ételek ajánlottak és melyek nem reggelire -vacsorára, ha nem fogyni, csak egészségesen élni, esetleg izmosodni szeretnék?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy tisztelem a testem annyira, hogy nem tömöm tele szenny kajákkal: elsődleges célom nem a fogyás, hanem az egészséges életmód. Táplálkozás terén reggel és este mi ajánlott?
2015. júl. 28. 00:21
 1/2 SugarCat ***** válasza:
Reggel kezdd a napod valami táplálóval,hogy sokáig kitartson,és ne legyél fél órával a reggeli után éhes.Ez lehet pl.zabkása,rántotta,teljes kiőrlésű pékárú(fontos,hogy tényleg minőségi legyen,sok helyen ugyanis megszínezik őket).Délelőtt és ebédre kell a napi szénhidrátmennyiséged nagy részét bevinni(ez persze nem azt jelenti,hogy csak szénhidrátot kell enni).Estére ha lehet már ne egyél sok szénhidrátot,helyette inkább valamilyen fehérjedús ételt,a szénhidrátot próbáld zöldségekből bevinni(én pl. párolt zöldségkörettel eszek csirkemellet vagy zsírszegény túrót vacsorára).Az "este 6 után nem eszünk" hülyeséget pedig felejtsd el,a lényeg az,hogy a vacsorának a lefekvés előtt 2-3 órával kell megtörténnie.
2015. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények, s az emberek sem egyformán reagálnak a különböző ételekre. Én speciel kerülöm a szűk értelembett vett cukrot, a glutént, a laktózt és szinte csak egykomponensű alapanyagokat veszek, bár abból sem akármit. Szimpatizálok a szénhidrátszegény táplálkozással... De legfőképpen nem őrülök bele ebbe az egészbe és nem tiltok le teljesen értelmes gyümölcsöket sem :)


Napszakokban nem vagyok jó, én azzal nem törődöm, az én életmódom és étkezés időzítésem mellett nem kell.

Annyit tudok, hogy reggel alacsony az inzulinérzékenység, úgyhogy érdemes vigyázni a szénhidráttal, állítólag pedig zsír kell az epe miatt... Én az egyetlen módon csinálom, ahogy nekem jó (minden szempont összevág), s nem eszem semmit. Nagyon egyénfüggő, ki mivel és hogyan működik.


Az izmosodás egyszerű, edzés + több kalória, aktívabb élet mellett a fehérjeigény is megnő kicsit, de ha még egész jó tempóban is épít izmot az ember, az nagyon csekély mennyiség, túl magasra nem kell menni.

2015. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!