Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 5-ször étkezni? Hogyan...

Napi 5-ször étkezni? Hogyan valósítsam meg?

Figyelt kérdés

Régóta próbálok fogyni, de egyszerűen nem megy egy deka sem. Pedig sok olyan nap volt, hogy reggel és este ettem, alig valamit, mégis alig fogytam. Ha ettem valamit, azonnal +2-3 kg feljött. Aztán felvilágosítottak, hogy kitoltam magammal, mert az anyagcserém lelassult. Azt javasolták, hogy napi 5-ször egyek keveset, így fogyni fogok.


Abban kérem a segítségüket, hogy írják már meg nekem, mit jelent a napi 5 étkezés és mit és mennyit egyek? PL: reggel, délben , este, de ez csak 3. Hogyan osszam fel a napot 5 étkezésre. Mikor mit egyek, és mennyit? Nálam előfordulhat, hogy az 5 alatt azt értem, hogy 5-ször sokat, ezért tisztázzuk a mennyiséget is. Pl: egy joghurt esetében könnyű dolgunk van, de a főtt ételnél, viszonyítsunk egy süteményes tányérhoz, rendben?


Kérem szépen, segítsenek!


Sport: esti kocogás

Arányok: 164 cm /68 kg


20/L


2010. márc. 7. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:

1.Reggel->felkeléstől számított 1órán belül,hogy eltud inditani az emésztésed...ez igen kiados legyen hogy energiád legyen pl:Igyunk inkább sovány tejet (müzlivel vagy tejeskávéban), együnk zsírszegény joghurtot, pulykasonkát, alacsony zsírtartalmú sajtot vagy tojást. A tojás egyébként az egyik legegészségesebb reggeli, ha fogyni akarunk vagy tartani a súlyunkat. Vizsgálatok bizonyítják, hogy aki reggelire tojást eszik, kevesebb kalóriát fogyaszt délben.Rostot tartalmaznak a gyümölcsök is, ezt is vegyük fel a reggeli étrendbe, vagy igyunk rostos gyümölcslevet. Az oldhatatlan rostok teltségérzetet keltenek, az oldhatók pedig csökkentik a koleszterinszintet. A rostdús reggeli fokozza a koncentrálóképességet is a délelõtt folyamán.

2.Tízórai->Törekedjünk arra, hogy lehetőleg tartalmazzon gabonaféléket és/vagy tejterméket és/vagy gyümölcsöt, zöldséget. A gabonatermékek az élelmi rost, a tejtermékek jó minőségű fehérje- és kalciumtartalmuk miatt, míg a zöldségek, gyümölcsök rostjaiknak, ásványi anyagaiknak és vitaminjaiknak köszönhetően nélkülözhetetlenek.

3.Ebéd->amit épp föztél:)

4.Uzsonna->lehet ugyan az mint a tízórai

5.Vacsora->ezt akár el is lehet hagyni de ha nem akarod akkor valami könnyüt.Könnyű álmokat, könnyű étkezéssel érhetünk el. Fogyókúránál este csak néhány falat elfogyasztása a megengedett. Emésztésünk az alvás előtt lelassul, ezért a gyomrot nem érdemes nehéz falatokkal megtölteni.A vacsorát legalább 3 órával a lefekvés előtt kell elfogyasztani. pl: Alvásunkat nem zavaró friss ételek: a friss gyümölcsök közül a sárgabarack, az őszibarack, a szamóca, a málna, az eper, a narancs, a sárgadinnye, a paradicsom, továbbá a mandula, a mogyoró, valamint a szárított banán, a datolya, a szilva és a szőlő.

Ugyanígy ajánlhatók a zöldségsaláták, például articsókából, sárgarépából, fejes salátából, retekből, szójababból, spárgából, cikóriából.

Továbbá jó vacsora a túró, a joghurt, a friss tojásból készített lágy tojás, a csirkehús, a párolt hal, a szezámmag, a köles, a gabonacsírák. Ezek olyan élelmiszerek, amelyek kalcium-, bróm-, illetve B1- és B6-vitanim és növényi fehérje tartalmuk miatt kedvezően hatnak az alvásra.


Az étkezések között 2-3 óra teljen el így vércukor szintedet egy helyben tudod tartani:)Az meg már a te napi rutinod szerint van hogy ez hogy is néz ki:)

2010. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
túrósgombóc:)
2010. márc. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első Hozzászóló!


Nagyon szépen köszönöm. A mennyiségről viszont nem beszéltünk!


PL: reggeli 1 tojásrántotta kenyér nélkül 3 tojásból

T: 1 banán

E: 1 tányér leves, pici második

U: 2-3 db narancs

V: elfelejtve


Ez így jó? Menyiségileg nem sok? Ezzel sem vagyok tisztában.



Kedves utolsó: túrógombóc? Vicces, és finom, de most talán nem jó ötlet.

2010. márc. 7. 17:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Az első hozzászólóhoz hasonlóan adnátok tanácsokat, mert én ezt másolom és kinyomtatom, hogy mindig segítségemre legyen, amíg hozzá nem szokok.
2010. márc. 7. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Én tízóraira ajánlanék banán helyett mondjuk almát, vagy valami kalóriaszegényebb gyümölcsöt. Az ebéd mennyisége nehéz kérdés... Mondjuk 20 dkg köret plusz 10-15 dkg husi jó lehet. A levest én lehet, hogy inkább meghagynám vacsorára, mert én nem bírnám ki, hogy ne egyek este... De egy könnyű levessel akkor sem terheled le a gyomrod, mégis jóllaksz :)
2010. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok:)én nem hagynám el a banánt..igaz 103kcal tartalmaz de akkor is gyümölcs jobb mint valami sütemény de mondjunk jobb ha edzés után eszel egy banánt...szerintem 2 tojás is elég reggelire de a kenyered teljes kiőrlésű legyen vagy valami magos,hajdinás ... ebédre én úgy szoktam enni hogy pont jól lakom ... ne edd túl magad,szervezeted az étel elfogyasztása után 20percel jelez jól lakottságot:)
2010. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jah ha nem vagy tisztában azzal hogy számodra mennyi az kcal ami kell akkor leírom hogy számolhatod ki és küldök egy oldalt is ami hasznodra lehet ha nagyon elszánt vagy csaj:D


Nem / Életkor Kcal / nap

Nő: 11-18 év 12,2 x testtömeg (kg) + 746

Nő: 19-30 év 14,7 x testtömeg (kg) + 496

Nő: 31-60 év 08,7 x testtömeg (kg) + 829


[link]

2010. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt még leírom hogy ezzel azt a kcal mennyiséget tudod kiszámolni amit a szervezeted nap mint nap felhasznál az életben maradáshoz!!emésztés ,légzés....stb.
2010. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek.


Remélem, írtok még példákat, ételeket.

2010. márc. 8. 21:44
 10/10 A kérdező kommentje:

Kiszámoltam 1498 jött ki.


Akkor 1000-nél maradjak, hogy elinduljon a fogyásom?

Azért gondoltam a banánra, mert hamar éhes vagyok, az almától meg nagyon-nagyon, és ilyenkor ha nem kap ételt a szervezetem, őrülten fáj a fejem.

2010. márc. 8. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!