Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék a derekamról...

Fogyni szeretnék a derekamról és a hasamról, milyen praktikák/módszerek vannak?

Figyelt kérdés
170+cm vagyok és közel 100kg az uszó gumit szeretném magamról leadni kellene nekem egy két olyan edzés mód meg úgy általánosságba jó pár tanács, hogy hogyan tudnám elérni amit kitűztem célt? Már rosszul érzem magam a strandon (is) kérlek segítsetek

2015. aug. 12. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy helyi fogyás. Ha fogyni fogsz akkor mindenhol fogyni fogsz.

Neked teljes étrend változtatásra, és sportra van szükséged. Kezdésnek csinálhatod, hogy lemondsz mindenről ami kenyér, pékárú, sütemény, és minden ami cukros. A többi esetben meg figyeld, hogy mennyit eszel.

2015. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Genetikailag mindenkinél megvan határozva, hogy hova hízik először és ezek után hol tárolja tovább a zsírt a szervezete. Fogyásnál nincs olyan hogy egy bizonyos helyről fogysz hanem mindenhonnan, méghozzá olyan arányban, ahogy a genetikád engedi, tehát aki pl hasra hízós mint a legtöbb férfi az onnan fogy le legutóljára, ezért is vannak olyan nők akinek a felsőteste egy pult mögött "kicsitt molett"-eb hatást kelt amikor meg kisétál csak pislogsz, hogy mekkora kufferja van. Mint említetettem helyi fogyás nincs, ha lenne akkor biztosan láthatnánk kockás hasú de zsíros karú/mellű pasikat csajokat, nagy fenékkel, zsíros vádlival, nos ilyen nincsen garantáltan te sem láttál még...

Szóval megállapítottuk, hogy általános zsírvesztés a cél (nem innen onnan, ilyen-olyan praktikákkal) ezt egy megfelelő étrenddel lehet elérni amibe be segít a mozgás, ezek aránya 70-30%-os fontosságban. Kalóriadeficitben kell enned, hogy a szervezeted elkezdje lebontani a zsír és használja azt az energiát amit már félretett. Javaslom a kaloriabazis.hu-t egszerű és hasznos, nomon lehet követni az étkezéseidet, de igazából mindegy hogy milyen módszerrel, pl weightwatchers, vagy fittnesjunkie-s pöttyös módszer, mind ugyanarra megy: van egy limit, ami fölé nem mehetsz.

A mozgás arra való, hogy egyrészt megóvja a meglévő izmaidat, másrészt segít megteremteni vagy elmélyíteni a kalóriadeficitet.

Enni akapvetően bármit szabad mértékkel, viszont a finomított (sima fehér) liszteket (péksütik) és mindenféle cukrokat ki kell iktatni (nem, nem jó a kókuszirágcukor, nyirfacukor,nádcukor,barnacukor sem az angyalfingporcukor, egyik se...) és törekedni kell, hogy fehérjedúsan étkezz. Nem azért mert "így gyúrós" hanem mert a szénhidrát menyiséget minimalizálni kell és, hogy ne éhezzen a szervezet van egy minimum kcal amit be kell vinni (általánosságban 1200 mindenkinél kevés már) itt próbáljuk fehérjével kárpótolni a ch hiányt.


Remélem érthető és minden tiszta így, összefoglalva: irány a kalóriabázis, mozogj ha lehet és kerüld a liszteket cukrokat, hajrá!

2015. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
en 108kg voltam még marciusban 160cm es jo logos hasam volt jo nagy, most vagyok 86kg a hasam visszahuzodva, de nem edzettem hasra, csak szobabicajozom es futok, persze ha strandolsz akkor ussz temposan en nem tudok uszni :D de ha tudnek akkor en is csinalnam..amugy meg a kajalasra kell inkabb odafigyelni, husokat zoldsegeket martasokat leveseket eszem es en teljesen letudtam mondani a cukorrol es a lisztrol..
2015. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: Írtál saok jót, de egy nagyon rosszat is. Dehogyis fehérjével pótoljuk a kieső ch-t... Van egy optimális fehérjebevitel, fölötte drága, megoldhatatlan, felesleges, megterhelő a testnek, s egy ponton túl ki is készül tőle. Olyan 2g/nettó testtömgkg fölött megkérdőjelezhető a fehérjebevitel értelme, aktív élet mellett is, persze van, aki szerint ez is sok, szerintem nem.

Aki ilyen 1200 kcal-t nyom, az még megteheti, hogy kevés zsír, kevés ch, nem rengeteg fehérje, de aki jóval többet eszik fogyáskor is, annak választania kell, mit emel, ch-t vagy zsírt (vagy mindkettő, de ezt nem szokták ajánlani)...

Márpedig a kérdezőnek viszonylag sokat kell ennie ekkora testhez. Én 70 kilóig 2000 kcal-lal fogytam, megfelelő fehérjebevitellel, viszonylag alacsony szénhidrátbevitellel és emiatt természetesen sok zsírral. Rengeteg más jó módszer van (illetve kinek mi fekszik, nekem csak a sajátom), de többszáz gramm fehérjét semmiképp nem ennék naponta, nem tartom egészségesnek, értelme pedig semmi nem lenne.

2015. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!