Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pontosabban a ketogéndiéta?

Pontosabban a ketogéndiéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném tudni pontosan és részletesen h mik azok a dolgok amiket elkell hagynom. Ha jól tudom ennek az a lényege h a test új energia forrása a zsír legyen, vagyis zsíros ételeket kell enni, de ezt nem értem hiszen nem akkor hízunk? Aztán, a szénhidtátot már nem szabad enni vagyis nincs több kenyér és pék sütemény.De rántottához,pörkölthöz,gulyáshoz nem szabad kenyeret enni pedig ezek zsírosak. Édességet sem szabad fogyasztani és ételízesítőket sem, sőt gyümölcsöt sem szabad. Minél kevesebb szer kell étkezni.

Ezek igazak? Valaki aki jártasabb benne az részletesen leírja Ezekkel kapcsolatban a dolgokat és tisztán h ennek mi a lényege?

Az is igaz hogy 30 nap alatt 10kg?



2015. aug. 17. 22:55
 1/2 anonim válasza:
Szeintem ezt a dietat felejsd el. Elegge leterheli a gyomrodat ha semmi szenhidratot nem viszel be zsiros etelek melle. De am 30nap alatt 4kg a realis zsir vesztes. A borod nem tudna alkalmazkodni ekkora suly csokkeneshez.
2015. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első, egyáltalán nem biztos, hogy fogy az ember ketogén diéta mellett, ez a kalóriaegyenlegtől nagyban függ...


Kérdező. Alapvetően nincs vagy nagyon rövid a tiltólista ketogénben, más kérdés, hogy a nagy inzulinválaszú dolgokat érdemes kerülni s amúgyis kevés fér be pl. tömény cukorból... :) De sok ketogénező eszik pl. banánt, babot vagy kenyérfélét is... S persze a szószokban, ebben-abban akad némi cukor, nem mindenki készíti maga minden ételét. Az alapszabály az, hogy ha belefér a szénhidrátkeretedbe, a Te dolgod, eszed-e.


Édességeket pedig simán ehetsz, akár napi 3-szor is, egyszer ketogénben krémes tortát ebédeltem (szülinapja volt a páromnak) :D Csak szénhidrátszegény vagy elég kicsi adag legyen. De inkább szénhidrátszegény, az épeszűbb megközelítés, mint egy falat cukros izé, ami elviszi a szénhidrátkeretedet s ha kicsit is, valamennyire megdobja az inzulinodat (bár azt az is megdobja, ha húst eszel, ha érdekel, nézz adatokat, hogy mi mennyire hat rá, ezt én sem tudom, annyit még nem olvastam utána, pedig azért kutakodtam jócskán).


Na olvasom újra a leírásodat és sorraveszem a dolgokat.

Nem, a zsíros ételektől nem hízunk, ha nem eszünk rengeteget... A zsírnak nincs inzulinválasza és az jó. Egyrészt jobban laktat, mint a szénhidrát, másrészt az alacsony inzulin- és magas glükagonszint (ez az inzulin antagonisztikus hormonja) a zsírbontást támogatja s nem a raktározást, mint a magas inzulinszint...

A ketogén diéta az izmokra is vigyáz, ha megfelelő a fehérjebevitel (nem túl alacsony, nem túl magas).


Szénhidrátot természetesen nem tilos enni, hiszen az lehetetlen, ha eszünk, szinte mindenben van.

Szénhidrát alatt sok gyk-ssal ellentétben szénhidrátot értek... Ketogénben a legtöbbünk fő szénhidrátforrása a zöldség :) Persze inkább a szénhidrátszegényekre koncentrálunk, hogy több férjen, nekem így is elég kevésnek tűnik néha, főleg, hogy ugye nemcsak a zöldségből jön szénhidrát...

A zsíros dolgok teljesen jók zöldséggel, persze van ember, akinek nem menne ez az étrend, az ne erőltesse, nyilván. A ketogén életmódot folytatók sem állítják, legalább az értelmesebbek nem, hogy mindenkinek így kell étkeznie. Van, aki nem bírná vagy bírná, de szenvedne... Van, aki nem tud eleget enni így.


A kevés étkezés passzol a ketogénhez és megvannak az előnyei, ritkábban maceráljuk az inzulinszintet, de attól még rengetegen esznek napi 5-ször ketogén mellett is. Kinek mi a jó, nincs előírva a kevés étkezés! Csak a szénhidrátlimit :) S van egy kupac tanács, hogy hogyan kerüld el a kezdeti rosszullétet, mire vigyázz (só, magnézium, kálium, ezek az előző dologgal is összefüggenek), eleinte több fehérje kell, amíg nem ál át a szervezet... Szerintem olvass utána, ne vágj bele hirtelen (s csak az én véleményem, de szerintem ez az az életmódváltás, amit jobb fokozatosan csinálni, legalábbis van, aki nem bírja drasztikusan. ha eddig szénhidráton éltél, brutális lehet a váltás, én több hónap szénhidrátszegáény étrend után 2 napon belül szenvedő zombi lettem ketogénben és persze abbahagytam. később már problémamentesen ment a dolog).


Gyümölcsöt szabad enni, én naponta szoktam, málnától fagyasztott banánig (a mazsolánál már rezeg a léc, nekem többnyire nem éri meg beleféreszteni). Mennyiség kérdése. Jó, ha az ember nem gyümölcsrajongó...


Nekem 30 nap alatt 0 kg volt, jó, másfél kiló vizet azért vesztettem, ez szénhidrátosabb étkezéskor természetesen azonnal visszajön. Segít, nem mondom, hogy nem. Simán fogynék, ha kövérebb lennék (akkor sokkal egyszerűbb módszerrel lazán ment) vagy többet mozognék és sokan automatikusan alig esznek ketogénben. DE csak mert pl. ketogénezel fél évig, nincs garancia, hogy bármit is fogysz némi vízen kívül. Nincs mágia, kalóriaegyenleg van ott is.

30 nap alatt 10 kg... Hm, határeset, hallottam ilyenekről, a szükségletükhöz képest nagyon keveset evő (mondjuk 1500 kcal-t), NAGYON kövér férfiaknál olykor előfordul. De van, aki nagy felesleg és egész kevés evés mellett max. 1 kilót fogy havonta.

Aki nem számolja a kalóriát, az pedig vagy fogy, vagy nem. Hízni is lehet, bár az nem gyakori, de persze előfordul az is.

2015. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!