Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék leadni 3-4 kg-ot? 165-166 cm vagyok 54 kg. Régebb óta futok napi 7-8 km-t 35-40perc alatt, próbálok egészségesen étkezni, valamint 1 hónapja elkeudtem csinálni ezt az ABS haserősítőt, és afelső kockáom már látszanak.

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb. 1-2 hónap.
2015. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 kilót azt 41 nap 13 óra 27 perc és 31 másodperc alatt tudsz leadni.

4 kilót azt 57 nap 7 óra 41 perc és 12 másodperc alatt tudsz leadni.

2015. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz egyáltalán fogyni?!
2015. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Hát, ez nekem nagyon furcsán hangzik. Úgy értem, most én 161 cm és 48 kg vagyok, formás, de vékony vagyok, viszont ha én annyit futnék, mint te (nem is bírok egyelőre), akkor nem tudom, hány kiló lennék, de biztos olyan edzett lennék, hogy ami lett volna plusz felesleg, az már rég nem lenne, és izmosabb lennék. Ha túl sokat eszek rendszeresen, akkor mindig hízok, szóval még azt sem mondhatod, hogy olyan típus vagyok, aki nem tud hízni. Szóval, bocsi, de ezt valahogy nem tudom elképzelni. Olyan állóképességed van, hogy 12 km/h-s átlaggal le bírsz futni naponta 7-8 km-t, akkor biztosan izmaid is vannak, és az is biztos, hogy 165 centihez az 54 kiló nem sok... És azt sem mondhatjuk, hogy vékonyabbak a csontjaid, mint nekem, és a tömegedben ott a plusz háj, mivel én elég vékony csontú vagyok (olyan vékony a csuklóm, mint egy nagyobb kutyának a lábszára...). Az jó, hogy egészségesen próbálsz étkezni és sportolsz, de szerintem lehet, hogy testképzavarod van, mert nem hiszem el, hogy ennyi futástól nem vagy tuti formában, szóval szerintem biztosan jól nézel ki. És egy nőn kell legyen háj, mert nem szép, ha valaki nagyon csontos és szálkás.

Te hány éves vagy? Aggódom érted.

Én 24 éves, és 15-21 éves koromig testképzavarom volt, pedig sokkal izmosabb voltam, mint most, és mostanra már sikerült elfogadnom a testemet. Elég nehéz volt, mert a combom narancsbőrösödésre hajlamos, és nem mertem rövidnadrágban mászkálni az utcán. Ha nem tetszik az alakom, dolgozok érte, de próbálok reális keretek között maradni. Sokszor, mikor visszanézem a fiatalabbkori képeimet, akkor megdöbbenek, hogy mennyire nem volt probléma az alakommal, de én egyfolytában 44 kiló akartam lenni. Egy jó tanács: ne a kilókat nézd, hanem az alakodat, a bőröd feszességét, az erőnlétedet, és hogy szép formáid legyenek (a ropi nem annyira szép). Pl. mielőtt elkezdtem edzeni, 45 kg voltam, de elkezdtek épülni az izmaim (néha kondizok is), és a barátom szerintem is sokkal jobban nézek ki, hiába nagyobb a tömegem. Például a fenekemnél lévő horpadás (ami utoljára 14 évesen volt meg), újra megjelent, mert elkezdett fejlődni a farizmom, és olyan boldoggá tesz, hogy valahogy nem érdekelnek a kilók. A tömegemet csak kíváncsiságból mérem. Menstruáció előtt pl. 49 kiló voltam, most meg 47,7 kg. Na, nem papolok tovább, csak legyél pszichésen egészséges, fogadd el a tested, és ne várj tőle irreális dolgokat. Eddzél szépen, és ne kilókban mérd az eredményeket, ha lehet.


Nézd a képeket. Kicsit durva, nem? Ugyanaz az ember ugyanannyi tömeggel egész máshogy néz ki. :)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Minden jót!

2015. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen..hát 15 leszek. Mondjuk mindenki azt mondja milyen vékony vagyok és milyen formás jó alakom van..igazából én csak magamnak akarok bizonyítani..es hát a cél az 50 kg lenne..ha annyi kiló lennék akkor lennék a legboldogabb meg lennék elégedve magammal. :)
2015. aug. 23. 16:18
 6/8 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok.

Ha ennyi futástól nem fogytál le, akkor egyél kevesebbet, ha tényleg fogyni akarsz. Bár egészségesebb nem leszel, de ha ezt akarod...

Tudom, hogy most kamaszodsz, de idővel el kell fogadnod majd, hogy nő vagy, és a nőkön többnyire domborulatok vannak. Már nem vagy kislány. Ok, én először csak 15 és fél évesen menstruáltam és 157 centi voltam, szóval én később lettem egyre nőiesebb alakú, de most már szeretem magam így a 48 kilómmal is, mert tudom, hogy sportolok. Nekem vannak hájak a combomon, fenekemen, a csípőcsontom hátsó felén (derékháj) és nagyon kevés a hasamon, de a szobatársam irigykedik rám, mert ő meg nem tud hízni... Én 48 kiló vagyok, ő meg 2-3 centivel magasabb és 49 kiló, szélesebb a csípője, viszont elég vékony lábai vannak. Nem csúnya, de ha edzene, jobban nézne ki, mert akkor megnőne az izomtömeg a lábán, és a tartása is jobb lenne.

Például nekem a lábamon van sok háj, de genetikailag több izom is, és attól vastag. Nekem sose lesz olyan lábam mint a szobatársamnak, pedig régen ez volt a mániám, és a férfiak agyba-főbe dicsérik a lábaimat, pedig a felsőtestem nagyon vékony. Vállam körbe 90 centi, mellem alatt 67 centi, mellem 80 cm (70B melltartót hordok), a derekam 58 cm, csípőcsontom 80, csípőbőségem (a fenék legnagyobb részén) 90, szóval még kicsit aránytalan is vagyok, mert alul vaskosabb vagyok. Sőt, nekem még okom is lenne, hogy fogyjak combból, mert narancsbőrös szegény, de te honnan akarnál fogyni? Szóval nem értem, hogy mire ez a nagy kilogrammos őrület, hogy márpedig 3-4 kiló fogyástól biztosan jobban tetszenél magadnak? Eleve az izmok nehezebbek, mint a háj, nem láttad a képeken, hogy soványabbak lettek, de nehezebbek (mert izmosak)? Mi van, ha tiszta izmos vagy, és a meglévő hájadból már nem fog engedni a szervezeted? Akkor viszont csak izomveszteséggel tudnál fogyni...ha meg túl sok az izmod, és ez zavar, akkor nem mondok semmit.

Ha akarsz, küldj képet privátban, mert már kezdek ideges lenni, hogy mit nem értesz azon, hogy izmosan lehet valaki sokkal soványabb és nehezebb, mint hájasan. Tehát simán lehet, hogy nem a hájad a sok, hanem az izmod. Nem? Megnézném, hogy miből szeretnél 3-4 kilót soványodni. Meg amúgy, akkor már, ha a soványság a cél, akkor miért nem centikben méred magad? Elég hülyeség ez a kilóban mérés, ha már ennyit sportolsz.

2015. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ja, és nem beszólni akartam, csak az, hogy nem indoklod meg, hogy MIÉRT akarsz fogyni, az elég anorexiás feeling. Mert aki fejben anorexiás, annak csak az a lényeg, hogy fogyjon és fogyjon, mert ennyi meg ennyi kilónak kell lenni. Írtam, hogy én meg egyfolytában 44 kiló akartam lenni, mert csak, nem tetszettem magamnak 46 kilósan. Úgy akartam kinézni, mint a sovány modellek, de most már látom, hogy soha a büdös életbe nem lesz olyan vékony lábam, mert genetikailag sok rajta az izom is meg a háj is, és ha a hájat ledolgoznám, akkor sem lenne olyan, mint nekik. Na, szóval nem akarom, hogy anorexiás legyél. Tulajdonképpen rajtam sem látszott, hogy az vagyok, mert a legkisebb tömegem 43 kiló volt, de az még közel sem kóros. Anyukám 158 centi magasságához 41 kiló volt fiatalon, és simán meg tudott szülni, utána egyből visszament 43 kilóra. De attól, hogy a testen nem látszanak nagy problémák, attól még a fejben lehetnek bajok, hogy nem bírod elfogadni magad, és ezen idegesíted magad egyfolytéban, hogy megfelelj valami hülye szépségideálnak, amit a fejedbe ültettek. Inkább azt kéne megtanulnod, hogy szeresd magad, akármi van. És most a 3-4 kiló a problémád, de mi van, ha nagyobb testi bajaid lesznek? Például megcsonkulsz, vagy elveszíted a látásod, vagy akármi... Én azért is inkább a sporttal foglalkozok, mert én nem sanyargatni akarom a testem, mivel a testem engem szolgál. Ha vannak hájtartalékaim, a betegségeket is könnyebben győzöm le. Régebben a testemet az ellenségemnek tekintettem, hogy sohasem úgy néz ki, ahogy szeretném, de aztán rájöttem, hogy a testem a főnök, és addig feszegetem a határait, amíg érzem, hogy neki is jó és nekem (lelkemnek) is. :) Neked is ezt javaslom! Ha a fogyás a testednek is jó lesz, akkor sok sikert hozzá. Így nem tudlak elképzelni, hogy milyen lehetsz, mert írtam, hogy a szobatársammal is hasonlóak vagyunk, aztán mégis eléggé másképp nézünk ki alakra.

Szép napot!

2015. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mármint tömegre és magasságra vagyunk hasonlóak a szobatársammal, de mégis nagyon máshogy nézünk ki. :) Szóval ennyit a kilókról.
2015. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!