Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan, aki korábban...

Van olyan, aki korábban kifejezetten édességfüggő volt, és most már egyáltalán nem eszik édességet?

Figyelt kérdés

#édességfüggés
2015. aug. 25. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Én már leszoktam az édességekről, az elvonási tüneteket cigivel pótoltam.
2015. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oh remek, akkor inkább maradok a hánytatásnál
2015. aug. 25. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Én.. 75-ről 63 kilóra fogytam.
2015. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igyál zöld teát (ízesítés nélkül), az csökkenti a cukor utáni vágyat, és napi 1 liter akár 100 kalóriát is égethet. Én már egyáltalán nem eszek édességet, de nem is kívánom. Mindig jusson eszedbe, hogy egy kocka csoki felér akár egy tál zöldséggel/gyümölccsel stb... Csoki helyett pl egyél gyümölcsöt, például körtét, az elég édes (nekem már túlságosan is). Édességet lehet enni mértékkel, például fekete csokit, az még egészséges is (napi 1 kocka). Ha ezen felül még valamit nassolnál, megteheted, de akkor csinálj "cserébe" valamit, amit nem annyira szeretsz (pl futás, takarítás)
2015. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudok nem enni édességet, csak ha nagyon szabályozottan étkezem, de az meg nem tesz jót a szociális életnek, ugye. Viszont arra rájöttem, hogy ha sokat foglalkozom ételekkel (én főzöm az ebédet, vagy csak főzős, kóstolgatós-éttermes műsorokat nézek), akkor utána úgy érzem, jóllaktam, holott közben igazából nem is ettem.


Biztos vagy benne, hogy az önhánytatásodnak csak praktikus funkciója van, nem pedig lelki indíttatásból jön?

2015. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az édességről leállni csupán akarat kérdése. Ha utána a vágyódást meg akarod szüntetni iránta, akkor tartsd alacsonyan az inzulinszintedet és egyél alacsony glikémiás indexű ételeket.
2015. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az édességfüggőségem jön lelki okokból (és nem, nem magány, unalom vagy szexvágy, teljesen más az oka) , a hánytatás már csak a praktikus része.:) és igazából én is csak azt tudom elképzelni, hogy egy másik függőségre cserélem, csak valami pozitívra kéne, másoknak segítés függőségre vagy hasonló :D
2015. aug. 25. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:

igen, az voltam, és iszonyat nehéz volt, de kb egy hónap alatt leszoktam róla. néha belefér egy kis étcsoki, vagy süti, az nem kavar be, és nem jön vissza az iszonyú hiányérzet sem. viszont egy hónapja a nyaraláson nagyon elengedtem magam, és minden nap süti, fagyi, csoki, cukorka.. utána megint le kellett szoknom, mert visszatért az első leszokásom előtti hiányérzet, ha nem ettem pl egy nap csokit :D


szóval meg lehet csinálni, csak utána nagyon mértékkel szabad, különben visszaáll az ember. legalábbis nálam ez van.


szerintem semmiképp ne hánytasd magad, szétcseszed a nyelőcsöved, a fogaid.. az a baj, hogy nem hiszel magadban, és csak azt tudod elképzelni, hogy egy másik függőségre cseréled.. akaraterő!!

gondolj bele, ha pár év múlva cukorbeteg leszel (mert az édességfüggőkre ez a sors vár) semennyi édes nasit nem ehetsz majd, viszont ha leszoksz, mérsékelt mennyiségben eheted őket halálodig :D


én voltam a legnagyobb csokifüggő a világon (najó, gondolom mindenki ezt hiszi magáról :D) de meg tudtam csinálni :) hidd el, neked is menni fog! hisz nem egy buta állat vagy, ami teljes mértékben az ösztöneinek rabja, nem? :D

2015. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4: A kocka csoki sokkal jobb választás, ha az ember nem akar megdobni a szénhidrátbevitelét, inzulinszintjét... megeszem egy kocka csokit, 3g ch. Egy alma vagy körte 20g... Persze, ez csak a cukortartalom, nyilván egészen más a kettő s a gyümölcs temészetesebb, mint egy ipari csoki ki tudja, mivel benne. Tápanyag mindkettőben van, csak teljesen más. A csoki laktatóbb, a gyümölcs sokunkat éhessé tesz. De ha kívánjuk, bármelyiket ehetjük - viszont ha nem vagyunk elég fegyelmezettek, inkább hagyjuk a dolgot... Sok embernek könnyebb a semmi, mint a kevés.


Nos, nem nekem szól a kérdés, mert én napi szinten eszem édességet, de azért igyekszem jófélét. A szénhidrátot már rég lecsökkentettem, azzal nincs baj (az édességeim a legszénhidrátszegényebb ételeim, kevés kivételtől eltekintve)...

Viszont a csokivágyam eltűnt. Elég alacsony szénhidrátbevitel és elég sok kalória és zsír kérdése, jóllakottan, nem macerált inzulinnal ritkán kívánok édességet. Amikor mégis, az is inkább lelki, megszokás, élvezet... Simán megvagyok édesség nélkül, csak valahogy mindig befurakszik, a párom napi sokszor eszik édességet, én hozzá képest igen szolid vagyok...

Jelenleg a szűk értelemben vett édesítő van száműzve életemből (elég könnyű, mivel elfogyott az eritrit és a xillit, a kókuszcukor és a mazsola pedig nem igazán illik a ketogén diétába, amit folytatok. max. málnát, körtét és banánt használhatok pici mennyiségben, no meg diót, vajat, kókuszt, ezek édeskések :D).

Ja, évek óta építem le az édesigényemet. Ma már egy (kókuszt is tartalmazó) palacsinta édesítéséhez nekem elég 5g fagyasztott banán :D De egyes "édességeimet" nem kell édesíteni, desszert jellegűek anélkül is (s picit azért bújkál bennük édesség).


Van, akinek elég az, ha nem eszik pár hétig édeset. Nálam is voltak időszakok, amikor nem ettem édességet, de mindig visszatért ez a régi, finom szokásom. Jó összetételű édességekkel és nagy vágy nélkül, csak az élvezet kedvéért éve őket nem látok benne nagy problémát.


A gyümölcs nem pótolja őket, a gyümölcs nekem nem édesség (max. a banán és a datolya), hanem gyümölcs, teljesen más vágyak vonatkoznak rájuk. Viszont a gyümölcs nálam kilengés, ha nem vagyok nagyon visszafogott. Az édesség viszont lehet akár ebéd is, pl. krémes torta formájában. A párom szülinapján előfordult :) A szénhidráttartalmát leginkább a tetején levő eperszemek adták, de így is belefért, jó volt a szénhidrát/kalória arány...

2015. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Húú hát én nagyon édesség függő voltam..volt amikor egy nap megettem:2 tábla oreos csokit,2zacsló chipszet,1 csomag tuc-cot,kicsi appenimilket,dörmit és ez csak az édesség volt..most már 49-50kg vagyok és még teljesen nem tudtam lemondani róluk ezért mindennap megeszek egy csomag jóreggeltet..de ezenkívül szerintem egészségesen étkezem,rengeteg gyümölcsöt eszem,tojást,zöldséget.Jelenleg inkább tartani szeretném a súlyom minthogy fogyni,ja és jólérezni így magam.:)
2015. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!