Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Több év anorexia után, hogy...

Több év anorexia után, hogy jöhetnék helyre, hogy fogyhatnák normálisan?

Figyelt kérdés

Elég hamar keveredtem bele az anorexiába és a bulímiába. Már 11 éves koromban elkezdtem, a nővérem példájára. Ő akkor 15 éves volt és modell. Akkor én még gyerek modell voltam. 16 éves koromban 178cm és 44kgnyomtam. Borzalom ahogy kinéztem. Ja és a többi modelljez képest duci voltam. Most 18 éves vagyok, elegem van ebből az egészből. Nem érdekel már ha nem idulhatok a világhírű kifutókon. Nagyon nem. Elegem van abból, hogy az ottani barátnőim állandóan a vattát eszik, vagy direkt valami férget esznek...

Normálisan szeretnék étkezni, helyre állni.

Most híztam egy picit 45,6kg vagyok.


2015. aug. 29. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
" hogy fogyhatnék normálisan ? ". Mit akarsz fogyni?
2015. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt úgy értem, hogy ha elkezdek normálisan enni akkor hízni fogok, és az zsír lesz, de utána fogyni szeretnék vagyis inkább szálkásodni izmosodni
2015. aug. 29. 13:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Etkezz rendesen, egyel zoldseget, gyumolcsot, dietas eteleket es az nem hizlal..az nem zsiros. Es mellette edz rendszeresen. De ne kardiosan, hanem sulyzoval, fokozatosan. Es attol izmososodni fogsz. Persze ehhez ido kell.
2015. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Eddz!*
2015. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Ne legyél lusta sportolni.

2. Nézz körül a szálkásító étrendek között, nők számára.


Persze ezekért mind tenni kell, nem csak egyszerűen nem enni, ez több utánajárást igényel.

2015. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerinted a modellek nem tornáznak vagy futnak? A sportot meg is követelik..
2015. aug. 29. 15:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Először a fejedben kell rendet tenni az énképeddel kapcsolatban, kisöpörni a berögződött hülyeségeket. Vedd észre az egészséges és egészségtelen dolgok közti különbséget.

Egy 178 cm magas 45 kilós edzetlen csajnak is lehet magas testzsír %-a és löttyedt a feneke vagy az egész teste. Viszont egy 178 cm magas edzett 70 kilós csajnak is lehet nagyon alacsony testzsír %-a és nagyon feszes szálkás teste.


Itt egy példa ez a csaj se tegnap kezdte a súlyzós edzést és a tiszta kajálást az is biztos.

[link]


Brutál különbség van hízás és hízás közt. Az egyik esetben szinte csak zsír megy rád a másik esetben pedig a zsírral együtt sok izom is. Az első eset a sport nélküli helytelen kajálás következménye. A másik eset a tiszta kajálás és sport következménye. Az izom adja a formát a testnek ahogy a képen is látható. Az izom egy stabil szerkezetű anyag aminek van tartása. A zsír egy puha képlékeny tartás nélküli anyag.


Először tömeget kell magadra pakolj ami persze elkerülhetetlenül zsírt is fog magával rántani de sok izmot is. (létezik olyan hogy izmosodsz és zsírt is vesztesz, ezt hívják a kezdők szerencséjének és nem tart sokáig) A leggyorsabb út ehhez a jól kitalált étrend és súlyzós edzés (konditeremben). Amikor már van rajtad tömeg utána jöhet a szálkásító étrend a súlyzós edzés az marad. Ilyenkor történik az hogy a legtöbb izmot megtartod a maximális zsírvesztés mellett. Egész pontosan az izom felett eltűnik a zsír ilyenkor jön létre a szálkás test. Ami a képen is látható.


Néha valaki feltesz ide Rubint Réka videókat és megkérdezi hogy ez jó.? belenéztem egy ilyen videóba és a Réka kegyetlen jól nézett ki bőven volt rajta izom és a testzsír %-a is nagyon alacsonyan volt. Amit mutatott tornát a videóban azzal nem lehet olyan alakot elérni ez teljesen biztos. Aztán láttam egy videót a házukról és bizony abban van egy nagyon jól felszerelt konditerem 1 kezes két kezes rudak, súlyok fekpad minden. Akár egy terembe ahol testépítők edzenek.

Totál biztos vagyok benne hogy Réka is vért izzad a nagy súlyok alatt hogy formában tartsa magát és nem az ugrabugrálós gyakorlatok miatt tud ilyen alakot hosszútávon fenntartani. Plussz a tejsavófehérje turmix sem lehet ismeretlen fogalom a számára

2015. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Szia! Én is anorexiás vagyok, 3 centivel vagyok alacsonyabb nálad, és 2-3kgval vagyok kevesebb, úgyhogy szerintem a te tested is hasonlóan reagál a kajákra mint az enyém. a lényeg, hogy hetekig semmit sem ettem, mozogtam is mellette, úgyhogy a szervezetem éhezett rendesen. Aztán egyik napról a másikra elkezdtem enni, mert kijelentette az orvos, hogy kórházba vitet, ha nem hízok... Eleinte napi 1200 kalóriát ettem, de még így is fogytam, úgyhogy elkezdtem 1800-at enni, így egy dekát sem híztam. (tehát az, hogy ha éhezel egy ideig, és elkezdessz utána rendesen enni, visszajönnek a kilók, csak egy tévhit) Nálam a súlygyarapodás 2500 kalória bevitelnél jelentkezett, így heti 0.5kg jött fel. Egyszer már voltam 47kg is, és egyáltalán nem voltam zsírosabb mint az előtt (a lábam, derekam, karom sem volt vastagabb). Úgyhogy azt ajánlom, hogy először érd el a minimum testsúlyod, 55kg-t, és utána kezdj el úszni (nagyon jól szálkásít) vagy bármi mást sportolni. Ha addig is szeretnél mozogni, akkor nem lesz elég a napi 2500kcal a hízáshoz. Én mostanában csirkemellet, rizst (napi 300grammot eszek meg szárazon, úgyhogy az is tévhit, hogy a sok szénhidrát miatt lesz valaki hájas), párolt és nyers zöldségeket, halat, babot, lencsét eszek napi szinten. Sok sikert!
2015. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!😊😊😊😊
2015. aug. 29. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"tehát az, hogy ha éhezel egy ideig, és elkezdessz utána rendesen enni, visszajönnek a kilók, csak egy tévhit"


Nem tévhit, csak ugye egy agyonsanyargatott szervezett másképp reagál rá.

2015. aug. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!