Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Plus-size divatba hozása;...

Plus-size divatba hozása; őszinte vagy önbecsapás? (bővebben)

Figyelt kérdés

Van a fejünkben egy kövérség-vékonyság skála (egyéni ízlések szerint eltérhet egy kicsit, de nagyjából azért mindenki fejében hasonlót jelent, hogy kinek mi a vékony és mi a kövér). Úgy érzem, azzal, hogy divatba hozzák a plus-size modelleket ki akarják tolni ezt a skálánkat a kövérség felé! Azonban ha szembe jön velünk egy XL-es vagy XXL-es plus-size típusú nő, kövérnek látjuk, nem?*


Úgy érzem, minden győzködés a frissebb magazinok részéről, amelyek azzal akarják megnyugtatni a teltebb, ducibb, molett nőket, hogy kiment a divatból a vékonyság és a formás, gömbölyded idomoké a főszerep újra, hogy átvernek, hazudnak.

Hiszen (most tegye mindenki a szívére a kezét és mondja, hogy nincs igazam) az emberek véleményezők, ítélkezők. Megnézzük a másik arcát, alakját az utcán, suliban, munkahelyen, a tévében stb. és ha egy molett nőt látunk, valahogy az első hátsógondolatunk az, hogy kövér és csak azután jön át a többi részlet.

Ha jellemezni kéne egy teltebb hölgyet az első, ami eszünkbe jutna az, hogy telt és csak azután a hajszíne, szemszíne stb. Ellenben ha egy karcsú, átlagosan vékonyt látunk nem a testalkata az első ami eszünkbe jut róla.

Egy karcsú ember bármit felvehet, jól állhat rajta, divatosnak nézhet ki. Kevesebb sminkkel, egyszerűbb frizurával sem mondják igénytelennek. Ezzel szemben egy duci nőnek jobban oda kell figyelnie a külsejére, mert a ducikkal szemben van egy olyan hátsógondolatunk, hogy elhanyagolják a testüket, elhagyják magukat. Ezért csináltatnak esetleg frizurát, műkörmöt, sminket, hogy divatosak lehessenek a kövérségük ellenére.


Mi a véleményetek a fentiekről? **


*szándékosan használom néha a 'kövér' szót, mert ugyan minden fogyókúrás, diétás cikk elítéli ezt a jelzőt, mondván, hogy megalázza a fogyni vágyót, azért valljuk be, fejben gyakran használjuk más emberekre


**mielőtt nagyon személyeskedő véleményt fogalmaznátok meg velem szemben, elárulom, hogy 160 cm, 54 kg és 24/N vagyok, kamaszkoromban duci voltam, most nagyjából átlagos, de még fogyókúrában, tehát nem egy sértett, kövér nő gondolatait olvastátok



2015. szept. 8. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem jó.

A legtöbb modell tényleg sovány, beteges, anorexiás.

A duci modellek viszont meglehetősen túlsúlyosak, elhízottak.

Normális, átlagos nőket még mindig nem lehet látni.

Tehát, aki nem piszkafa, de nincs is elhízva.

Pl. a 90-es évek szupermodelljei sokkal nőiesebbek és formásabbak voltak, mint a mostaniak. Most a kislányos alkat a divat. De én 30 évesen nem leszek már olyan, mint 15 éves koromban, és nem azért, mert elhíztam, most is vékony vagyok, de az nem olyan vékonyság, mint egy 15 éves kislány teste.

2015. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Attól, hogy valaki XL-es vagy XXL-es méret, még nem kell krumplis zsákban járnia.
2015. szept. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sok az elhízott nő, próbálják őket is megcélozni a gyártók, hiszen ez egy óriási piac. Vagyis szerintem nem azért vannak plus size modellek, mert a kövérséget akarnák divatba hozni, pusztán ruhákat akarnak eladni kövér nőknek.


Amúgy meg egy karcsú ember se vehet fel akármit; alkatnak, életkornak, alkalomnak, időjárásnak megfelelően kell öltözködni. Pl saját tapasztalatból tudom hogy nagy mellre alig van olyan ruha ami tényleg jól áll.

2015. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
83%

24 éves korban elképzelhetetlen minden embernek, hogy ő valaha XL-es cuccokat hordani fog. Aztán ahogy telik az idő, ahogy változik a hormonháztartása, ahogy a szülések miatt a csípője szélesedik, bizony megváltozik egy nő teste. No nem azoké, akik 1 gyereket szülnek, mert 1 gyereknél még nem, de soknál már igen. Hazudik az a nő aki azt mondja, hogy változik egy nő szülések után.És nem kell elhíznia a szülések után, hogy változzon. ás Elég egy apró hormonális változás is.


Szóval mikor egy huszonév eleji ember kezd a kilókról pampogni, akkor mindig mondom magamban, hogy majd úgy 15 év múlva térjünk erre a témára vissza.

2015. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Divatjelenség a soványság vonzónak találása. Régebben vagy akár más kultúrkörben ,most is a kövérebb nő a szép! Lásd rubensi idomok, vagy az ősi termékenységi szobrok..Vézna lányt se munkára se gyerekszülésre nem tartották eléggé alkalmasnak.


Ez csak egy média által gerjesztett folyamat hogy mindenki fogyózzon .

2015. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
6%

Egyébként, hogy félre értés ne essék: 170/50-max.55kg voltam a korodban, meg még úgy 37 éves koromig.


azt is vedd fel az információid közé, hogy ha túlsúlyos voltál gyerekként akkor a zsírsejtek száma nem változik. Tehát ha tartani akarod a súlyod, ami tényleg átlag, és nem vékony kategória, akkor örökké éhes leszel.

2015. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A vékony alatt akkor értsünk átlag, karcsút.


Természetesen, jó, hogy vannak divatos XL, XLL ruhák, nem is ez volt a kérdés.


"karcsú ember se vehet fel akármit; alkatnak, életkornak, alkalomnak, időjárásnak megfelelően kell öltözködni"

célozzunk akkor meg 16-40 köztieket és beszéljünk hétköznapi viseletről.


"Régebben vagy akár más kultúrkörben ,most is a kövérebb nő a szép! Lásd rubensi idomok, vagy az ősi termékenységi szobrok.."

Szűkítsünk a 21. századi nyugati kultúrára, hogy a kérdésben elhangzott gondolatoknál maradjunk.

2015. szept. 8. 12:34
 8/17 anonim ***** válasza:

A társadalmi dolgokhoz kevés közöm van, engem sosem érdekelt mások véleménye, úgyhogy semmit nem éreztem abból, hogy nekem köröm vagy fodrász kéne, csak mert túlsúlyom van. A hegyekben a rókákat ez nem érdekelte, én pedig jobban éreztem magam ott, mint az emberek között.

Azért szokott véleményem lenni a dolgokról... Nos, az én ízlésem nem szélsőséges és más szempontból is azt tartom jónak, ha az arany középúton maradunk, ami a testzsírszázalékot illeti. Ez nem puszta esztétikai dolog, egészségtelen a kóros soványság és a kövérség is.

Pár pluszkiló, akár 20 még jól nézhet ki, a delikvens élhet egészségesebben, mint az átlagos és ideálishoz közeli fölöslegű emberek. Van, akin remekül oszlik el a súly, s van, akinek nem rengő hájas a hasa, feszes meg minden, csak nagy, van egy ilyen plus size modell, sosem fogok olyan jól kinézni, azt hiszem :D De ő inkább nagydarab, de az sem extrém mértékben azért, nem az a hájas, hurkás borzalom, ami szintén előfordul plus size modellek között, olyan felesleggel, ami már durván csökkenti a kilátásait a hosszú s nem túl beteg életre...


Persze, hogy a kövérsége tűnik fel először, ha egy valóban kövér embert látunk. Ugyanez van a véznákkal, az extrém alacsonyakkal, extrém magasakkal s mindenféle átlagtól való durva eltéréssel... Ha tűzvörös a haja, akkor az tűnik fel először... S ha valaki ideálisan szép, annál is az az első, sőt a sokadik gondolatom is, szeretem a szépet... Nincs ebben semmi különös. Az extrém nagymellűek is mesélhetnének, nekik is nehéz lehet sok esetben.


Az emberek ítélkezők, ebben tökéletesen igazad van... Nem mindenki, de a zömük erősen, s elég intoleránsan is, ezt a táplálkozás, politika, vallás témakörben tapasztalom leginkább (bár politizáló helyekre nem járok).


Tuti van álságos megnyugtatás az ilyen dolgokban, de nemcsak. Az se jó, ha piszkafák a divatmodellek, akikkel a normális emberek nem tudnak azonosulni, bár valamiért akarnak és mindenféle evési problémákba sodródnak. Nagyon felelőtlen és káros dolognak tartom a régóta tartó vonalat, ami a vékonységot, akár az abnormális, koplalás plusz retus vékonyságot helyezi elénk ideálisként... Igazából nem értem, miért nem működik az emberek józan esze és ízlése, a férfiaknak sem ez kell, a legtöbb esetben...

De azért ne essünk már át a ló túlsó oldalára sem. Normális, sőt enyhén molett modellek: rendben van. Az is egy alak, sokan olyanok, s egy tipikusan nekik való, csinos, optikailag karcsúsító ruhát ne egy sovány modellre adjanak rá. Sőt, egy csinos, fitt, de kissé telt nő is lehet nagyon szexi, még meztelenül és az én ízlésem szerint is, pedig én igazán nem tartom szépnek a kövéreket. De van, akinek egész jól áll egy kupac pluszkiló is, láttam már olyat. Szerintem mindenki próbáljon meg felesleg nélkül élni, de ha valamiért nem megy, azért pár kiló miatt ne dőljön a kardjába s ne is adja fel, hogy csinos legyen.

De ha valaki "így is szép vagyok" felkiáltással nem tesz semmit, csak eszik és egyre kövérebbre és egészségtelenre hízik, az óriási önbecsapás és nyilván helytelen. Van egy erős ilyesmi vonal manapság, én is tapasztaltam már s nem értek vele egyet. A nagyon kövérek se utálják magukat, de akarjanak változtatni...

2015. szept. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

én több ponton egyet értek veled.

bár ezek a plus size modelles dolgok onnan jöttek,hogy az igazi modellek nagy része betegesen sovány.na ez már túlzás..nekem van egy modell barátnőm ,aki külföldön dolgozik. ő mondta,hogy mindennaposak a hánytatások hangja a wc-n és hogy fotózáson összeesik valaki mert mondjuk napok óta nem eszik szinte semmit.

ennek nincs értelme,nem gondolom,hogy ideálnként kéne tekinteni arra akinek a csontjai is látszódnak.

átlagos embereket kéne modellként alkalmazni,aki nem is duci de nem is pálcika. mert ez már tényleg el van túlozva,amikor direkt nagyon husis nőket raknak be figyelemfelhívás miatt..nekem ne mondja senki,hogy azt követnem kéne meg az a példa.

és ez is nagyon gáz szerintem,hogy csak magas embereket alkalmaznak. itt is lehetne vegyesebben,elvégre a kisebb termetű ember is szeretne divatosan öltözködni.

persze fotózásokon jobban mutat a ruha magas embereken,de pl divatbemutatón vagy kifutón nyugodtan lehetnének átlag emberek is

2015. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Soha nem fogjak tudni a plus-size modelleket divatba hozni mert a ferfiak tobbsegenek a vekony sportos nok tetszenek.


"Ez csak egy média által gerjesztett folyamat hogy mindenki fogyózzon ."


Ez meg egy baromsag. Az emberek gondolkodasa korrol-korra valtozik. Regen mindenki vekony volt mert a tobbsegnek nem volt mit enni. Akkor a koverseg a jomod jele volt.


Manapsag aki szegenyebb mar tud annyi kaloriat bevinni szemet kajakbol hogy jol elhizzon, de sportra, megfelelo taplalkozasra sem ideje, sem energiaja, sem penze. Aki kover azt egyszeruen igenytelennek, csoronak latjuk.

2015. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!