Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 4x egy óra sétálással...

Heti 4x egy óra sétálással mennyi idő alatt fogyhatok 6 kilót, úgy h 6 után sosem eszek? 16/L

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Az este 6 után nem evés egy ökörség, valami elmeroggyant hozzá nem értő találta ki, a tudatlan emberek meg elhiszik.

Egy óra séta, attól függően, hogy mennyire intenzív, és hány kiló vagy, 300-600 kcal-t éget el. Ennyi kalória nagyjából 2-4 zsömlében, vagy fél-egy tábla csokiban van. Szóval ha nincs egy jó étrended akkor semmi nem fog történni.

2010. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*Az este 6 után nem evés egy ökörség, valami elmeroggyant hozzá nem értő találta ki, a tudatlan emberek meg elhiszik.


Már bocs, de ennyi baromságot ekkora helyen kevés embernek sikerül összehoznia. Az este 6-ot azért szokták mondani, mert lefekvés előtt 3-4 órával nem ajánlott enni. (Természetesen ritka kivételek nem ártanak, de naponta nem ajánlott.) Ha valaki éjjel 2-ig fent van, természetesen 10-kor is vacsorázhat.

A lefekvés előtti zabálás többek között okozhat refluxot, cukorbetegséget, rákot, mármint az elhízáson kívül, ami vérnyomás- és szívproblémákhoz, agyvérzéshez, izületi kopásokhoz és Isten tudja még, mihez vezet.

Lehet okoskodni, de ezek a tények.


*Egy óra séta, attól függően, hogy mennyire intenzív, és hány kiló vagy, 300-600 kcal-t éget el. Ennyi kalória nagyjából 2-4 zsömlében, vagy fél-egy tábla csokiban van.


2 zsemlében akkor van ennyi kalória, ha beleteszed a fél tábla csokit.


*Szóval ha nincs egy jó étrended akkor semmi nem fog történni.


Ebben igazad van. Kis súlyfelesleget csak sétával nem lehet leadni.

2010. márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

22.42!

Először is a zabálás és az evés között igen nagy különbség van! Lefekvés előtti négy órában nem enni? Még mindig ökörség. Lefekvés előtt fél órával-órával megenni egy roston csirkemellet salátával simán belefér, sőt mivel az éjszaka során 8 órán át nem jut tápanyaghoz a szervezet, így az esti fehérjebevitel kifejezetten ajánlott.


Másodszor, egy zsömle átlagban 150 kcal. tehát 2-4 zsömle az 300-600 kcal.


A tények azok tények, és ezek bizony tények...


Egy dietetikus személyi edző

2010. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz picikét kocogni?Szerintem már az is jó ha 1 perc kocogás 1 perc séta aztán ha esetleg lehet többet is akkor emelni hetente 2 perc kocogás 1 perc séta következő hét 3 perc kocogás 1 perc séta és így tovább.Este egyél inkább zöldségeket és szerintem jó ha 6 előtt eszed. Utána nem eszel bajod nem lesz viszont ha igen akkor kitudja már 2 variáció is van ,hogy jó vagy se szóval inkább ne kísérletezzünk.(a kedves dietetikusnak meg üzenem ,hogy ha eddig is ő írta így alá a kérdéseit akkor fejezze be mer nagyon idegesítő nem segített túl sokat se szerintem mással kötözködni meg nem hiszem ,hogy felnőtt emberhez méltó lenne ja és szerintem senki nem veszi be ,hogy dietetikus ez egy anonim oldal kérem ki a fenét érdekel?Én meg a leendő magyarországi szépségkirálynő.Megjegyezném előbb leszek az mint te JÓ dietetikus...
2010. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg nekem fél óra kocogás kb 200 kcal égetés körül van akkor egy óra séta ,hogy lenne már akár 600 kcal-t égető?
2010. márc. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves leendő szépségkirálynő!


Nem engem kell minősíteni, hanem a kérdésekre válaszolni!

Egyébként a VÁLASZAIMAT szoktam aláírni.

Ez nem a te szakmád, nem értesz hozzá, nem értem miért ítélkezel fölöttem akinek a háta mögött elég komoly tapasztalatok és eredmények vannak (ha hiszed, ha nem... ez speciel nem változtat a tényeken :) )

A 120 szavas körmondataidba pedig tegyél néha vesszőket, meg pontokat, mert értelmezhetetlenek.


Jó éjszakát!


EGY DIETETIKUS SZEMÉLYI EDZŐ! :D

2010. márc. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Először is le sem lehet mérni, hogy pontosan mennyi kalóriát égetsz el kedves szépségkirálynő! A felhasznált kalória mértéke függ az intenzitástól, az edzettségi szinttől, a testsúlytól, a testösszetételtől, és még egy csomó mindentől. Ezért írtam én is tág intervallumot, mert nem tudom a kérdező paramétereit. Másrészt nem tudom, te hogyan mérted... Nem értem miért velem kell kötözködni... Ez a hobbid, vagy csak simán jól esik?


Egy dietetikus személyi edző

2010. márc. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A személyi edző urat megkérném, hogy ne vitatkozzon értetlen libákkal, ha nem hisznek önnek!:D

Semmi értelme sincs, én durvábban fejezem ki a véleményeimet.Nem vagyok szakmabeli, de én is edzek és próbálok helyesen étkezni.A hülyékkel nem kell foglalkozni, ha kötözködnek, akkor ki kell röhögni őket. ennyi.


kezdet voltam.

2010. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én 175magas 106kg vok sétával tudnék fogyni?
2010. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak írnám: én sem vagyok szakértő, de elég sokat olvastam már a témában. 175 cm-hez 106 kg elég sok, ez tény, tehát a súlyvesztés nem egyszerű dolog, ráadásul az biztos, hogy ételmegvonós fogyókúrával próbálkozni baromság, mert kilókat fogsz fogyni izomból, amire majd nehezebb időszakban zsírt hízol vissza és még nehezebb lesz lefogyni. Tehát fogyókúrát felejtsd el.

Tehát a te esetedben a megoldás csakis a szigorú diéta (ez alatt nem fogyókúrát, hanem normálisan összeválogatott étrendről beszélek, vagyis lehetőleg kevés rossz zsír, az egyszerű szénhidrátok helyett /fehérkenyér, cukor/ teljeskiőrléső dolgok meg édesítőszer, de legalább méz, stb)- ennek utána lehet olvasni.

Az étrend mellett pedig legalább olyan fontos a testmozgás. A séta is jó dolog, de nagyon sokat kell sétálni ahhoz, hogy lefogyjál, mindenesetre ha mondjuk minden nap sétálsz egy órát, az is valami. Ha be tudsz iktatni egy kis súlyzós edzést és intenzívebb kardio edzést, az már hatásosabb.

Pl intervallum-edzés kardionál elég jó, és nem kell 40-60 percig futni, elég 15-20 percig (5 perc bemelegítés, ezután 1perc spint-1 perc lazán - 1 perc sprint /ezt így tovább/, majd a végén 5 perc levezetésképpen.) Elején lehet, hogy csak 10 percig bírod, de lehet fokozatosan emelni.

A súlyzós edzést meg azért tartom fontosnak, mert ha fejleszted az izmaidat, akkor könnyebb lesz a fogyás, ráadásul az izmok pihenés közben is energiát használnak fel, tehát minél több izmod van, annál gyorsabb lesz a fogyás. Ehhez viszont fontos, hogy megerőltesd az izmaidat, persze ésszerű határokon belül. Tehát olyan súlyokat használj, amivel mondjuk 3x10 gyakorlatot el tudsz végezni. És minden edzésnél egy nagyon kicsivel emeld a súlyokat.

Persze ehhez érdemes konditerembe járni vagy beszerezni néhány súlyzót otthonra. Ha az nem megoldható,m akkor marad a jó öreg fekvőtámasz, felülés és egyéb gyakorlatok. Innen tanulhatsz kicsit: [link] .


Lehet, hogy kicsit hosszú lett, de próbáltam mindent részletezni. Sok sikert kívánok!

2011. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!