Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha az esti vacsorát gyümölcssa...

Ha az esti vacsorát gyümölcssalátával helyettesítem, fogyhatok?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem drasztikus fogyásra, mindössze 2 kilótól szeretnék megszabadulni. Arra gondoltam, hogy ehhez talán elég lenne, ha le tudnék mondani a kiadós esti vacsorákról és nassolásról hosszútávon. Mivel az édes ízt viszont kívánom, gyümölcsökkel helyettesíteném ezt az étkezést - de úgy tudom, a gyümölcsök is hízlalhatnak.
2011. nov. 4. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:

édes íz - cukor éhség: egyél elég c-vitamint. gyümölcsökben sem lesz elég, tehát ez (önmagában) nem nyert.

esti hús, túró, fehérje: este a legmagasabb a növekedési hormon szint, ekkor anabolikus folyamatok játszódnának le a szervezetben, ha adnál hozzájuk anyagot.


ráadásul, attól hogy este kevesebbet eszel (de a gyümölcsben is van cukor, nem is biztos hogy kevesebbet eszel) még nap közben lehet többet eszel mint ami egész nap kéne, csak tippelsz hogy a vacsorád megváltoztatásával majd más lesz. miért nem eszel egész nem mondjuk 50g szénhidráttal kevesebbet? az biztosan 50*4kcal ~> 200kcal energia deficit.

2011. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát ha eddig minden nap 2 tányér pacalpörköltett vacsoráztál és most gyümiket ennél akkor igen

ha egész nap többet ennél mert tudod hogy csak gyümi lesz a vacsid akkor nem

ha gyümisalátádhoz ennél egy pohár kefírt kis túróval még jól is laknál és fehérjét is vinnél be:)

2011. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem eszem többet napközben. Számomra ez egyértelmű volt, ezért nem írtam a kérdés magyarázatában. :)


És igen, a szokásos vacsorám este 9-10 körül egy tál meleg étel szokott lenni (főzelékek feltéttel, sültek, sütőben sült ételek stb.), ezt cseréltem most le egy este 7-8 közötti gyümisalis vacsorára.

2011. nov. 4. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!