Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mekkora a kalóriaszükségletem?...

Mekkora a kalóriaszükségletem? Minden részlet lenn!

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, átlagos testalkatú, de hízékony. Könnyen fogyok, könnyen hízok jelenség. Jelenleg 67 kg vagyok, nem akarok fogyni, se hízni. Mennyi kalóriát ehetek meg naponta, hogy biztosan ne hízzak semmit? Csak egészséges ételeket eszem, olajokat, lisztes, cukros dolgokat egyáltalán nem. Általában fehér húsok, zöldségek, gyümölcsök, natúr zabpehely az alapja az étkezéseimnek. Naponta 40 percet szobabiciklizek kényelmes tempóban felkelés után, mert enélkül álmos maradok.

Nézegettem kalkulátorokat, de mindegyik mást mond. Szerintetek mi az igazság, mennyit ehetek nyugodt szívvel? Köszi.


2010. márc. 13. 21:36
 1/7 anonim válasza:

Szerintem ez elég jó:


[link]

2010. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt is néztem már. De van ami ennél 500, 800 kalóriával kevesebbet mond... Nem tudom, hogy a számtalan kalkulátor közül mi alapján dönthetném el, hogy melyik hiteles. Tudom, hogy ezek csak becslések, de azért ekkora eltéréseket nem tudok hova tenni.
2010. márc. 13. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Elfelejtetted megadni, hogy milyen magas vagy. Ha 170-180 között, akkor az alapszükséglezed 1600 kcal (ennyi amire szükséged van az életben aradáshoz, ha nem csinálsz semmit), ehhez jön még a napi tevékenységed, ami 1000 kcal körül lehet. De mivel minden ember más, ezért nem lehet pontosan megmondani.
2010. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az eltérések egyrészt abból adódnak, hogy a nyugalmi szükségletet vagy az aktivat veszik figyyelembe, másrészt nem mindegy, hogy milyen mapi tevékenységet adsz meg: szellemi munka, könnyü fizikai, nehéz fizikai - ezek közt jelentös eltérés van.
2010. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Olyan 172-173 cm vagyok. Reggel szobabiciklizek, heti 4 tesiórán keményen focizok (értsd: 45 percig folyamatos futás végig), hétvégente meg átmegyek konditerembe súlyzózni, de csak lazán, azt is inkább unaloműzésképpen. Egyébként meg a gép előtt ülök, tanulok, vagy pihenek. Tehát én olyan mérsékelten aktívnak tartom az életmódomat.

Ha csinálok egy 2400 kalóriás étrendet akkor az kb. megfelelő lesz? Sajnos félek az elhízástól, régebben kövér voltam és ez nagyon komoly trauma volt nekem gyerekfejjel (6-14 éves koromig), lényegében teljesen komplexusossá tett és ez a mai napig is hat rám.

Köszönöm a válaszokat.

2010. márc. 13. 22:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez sem biztos, hogy pontos értéked add, de ki lehet számolni képlettel is:)

Meg, mondtad hogy nem szereted a kalkulátorokat...:)


Tehát, a minimum kalórai szükségleted, ha egész nap csak fekszel: 1704,5Kcal

A napi átlagos energiaszükségletedet pedig: 2556-2896 Kcal között van. ez attol fűgg, hogy mennyit mozogsz az nap.

De nem foglalkozol egy kicsit sokat a kalóriával, fiú létedre?:)

Én megértem, hogy rosz volt elhizottnak lenni, de....

2010. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az biztos, hogy csak mérsékelten aktiv?:)

Heti 4 tesi óra + kondi...

Szerintem a nem aktiv, az-az aki nem sportol semmit.

A mérsékelten aktív, aki heti 2-3X

Az igen aktiv, aki ennél többször...

De lehet, hogy én írtam rosszúl... a mérsékelten aktívat számoltam neked ki.

De ha gondolod kiszámolom a másikkal is:)

Utolsó voltam

2010. márc. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!