Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étel függő lennék?

Étel függő lennék?

Figyelt kérdés

Már másfél éve diétázom és fogytam 10 kg-t. De most itt nem erről van szó. A mozgással nincs gond, csak az étkezéssel. Nem tudom, hogy ki volt így már, de nagyon rossz. Például volt, hogy édesanyámtól kaptunk sima piskóta sütit. És csak úgy ettem. 1-2-3. szelet és mondtam az agyamba, hogy tedd le, ne egyél többet, de a kezem nem engedett. Vagy akár a mekis kaja. Azt is kívánom. Vagy akár ha egy másik alap ételre gondolok amit szeretek. Amúgy ez csak így rohamban tör rám. havonta 1x2x A többi napon meg normálisan napi 3x eszem rendesen. Vagy ez mivel magyarázható? Diéta miatt? Önkontroll hiány?


24L


2015. szept. 26. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túl szigorú a diétád? Nem eszel túl keveset? Ezek szoktak falásrohamokhoz vezetni.
2015. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normálisnak tartom, hogy néha többet akarsz enni a kedvenceidből... Én sokkal gyakrabban csinálom ezt. Jó, én már lehet hogy túl hedonista vagyok :D De szerintem még nem vészes. Hol szolidabban eszem, hol lazábban, de akkor sem extrém sokat (sok kalóriaszámláló néha kileng s betermel 5-6000 kcal-t. ez nekem sose menne). Ez így OK. Kicsit belakni a kedvencből, a szokásos totális fegyelmezettség helyett, úgy értem, mert kontrolltalanul falni már nem az.


De persze ha szigorú a diétád, az is könnyen okoz ilyet, de akkor tipikusan gyakrabban s nem kell hozzá kedvenc étel, csak az emberből kitör a tápanyag- és gasztronómiai élvezethiány.

2015. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Abszolút átérzem a problémád. Hasonló helyzetben vagyok én is. Gyakorlatilag minden egyes percben az ételre gondolok. Mit csináljak, hogy csináljam, hogy jó legyen. Az édes ízről egyszerűen nem tudok lemondani. Ha nem eszek, akkor megállom simán, hogy ne egyek. Viszont elég egy falat csoki és onnan nincs megállás. Persze utána jön a lelkiismeret furdalás. Meg a plusz mozgás. De legközelebb megint ugyanez a helyzet.

Én a saját akaraterőmet hibáztatom. Mert egyszerűen nem lehet igaz, hogy egynél ne tudjak megállni.

De ez csak az utóbbi időkben van így. Én is kb. 10 kg-ot fogytam. Elkezdtem mozogni, mentem a saját fejem után a kajában is. Utána elkezdtem olvasgatni a témában, mit egyél, mikor edd, hogyan eddz stb. És azóta van ez.

2015. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tudjatok,hogy ebben meg az a rossz hogy egyszer eszek többet es mar egy két kg-val tobbet mutat a mérleg. Lehetséges,hogy lappangó pajzsmirigyem van. De komolyan mondom hogy belefáradtam es beleőrülök. Ti mit kezdtek ezzel?
2015. szept. 26. 23:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyira ismerem ezt az érzést. :)

Reszketve álltam a boltban a diabetikus vackok előtt, és csak olvasgattam, meg szaglásztam őket ki ki csorduló nyállal. :D Volt akaraterőm otthagyni, azóta se értem. Máskor meg nem sikerült ellenállni, és kitéptem a barátom kezéből a sült krumpliját, és betömtem a nagy részét.

Ezeket elmondtam a pszichiáteremnek, ő mondta, hogy túl kevés szénhidrátot viszek be. Igaza lett, picit megnöveltem, onnantól nem volt ezzel gond.

2015. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!