Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A súlyzós edzéseket kiválthatj...

A súlyzós edzéseket kiválthatja a hasprés, fekvőtámasz, kitörés, stb?

Figyelt kérdés

Vagy az egyéb, izmokat megterhelő feladatok? Ezek által is fog nőni rajtam az izomzat minimálisan?

Ugyanis fonyi szeretnék egy kicsit, és egy nap mondjuk 1 órás, normál tempójú aerobikot végeznék (nem kardiós), a másik nap pedig 1 órás, izmot megterhelő tornát (amint fentebb is írtam)

Köszönöm :)

18/L


2015. szept. 29. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor kezdő vagy teljesen jók ezek a gyakorlatok tehát mehet. Ügyes gondolat hogy kombinálod az erősítő edzést az aerob edzéssel. Azt viszont tudnod kell hogy fogyókúrás/szálkásító étrend mellett nincs izomnövekedés.


Ez abból fakad hogy kalória minuszban vagy ilyenkor és ennek pont az a lényege hogy mivel kevesebb kalóriát viszel be mint amire a testednek szüksége van ezért a működéséhez szükséges további energiát a test saját magából pótolja. Ezt hívjuk fogyásnak.


Viszont van egy jó hírem :) van olyan kezdőknél egy rövid ideig hogy izmot építenek viszont ezzel párhuzamosan a testzsír % csökkenni tud. A hormonok játéka.


Amikor fogyókúrázol/szálkásítasz azért fontos és kell a kombinált edzés + szálkásító étrend (sok fehérje, kevés CH és zsír) hogy a legtöbb izmot tudd megtartani a maximális zsírvesztés mellett. Az izom adja a formát a testnek mert egy stabil anyag. Ezért fontos azt megőrizni.

2015. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszt, azt hiszem nagyjából sikerült felfognom. De azt nem értem, hogy azt mondod, hogy jó a két tornát kombinálni, de az étrendem nem jó hozzá. Általában 1300 Kcal-t eszek egy nap, ebben 50 g a fehérje, nagyjából 180 a ch, és olyan 40 a zsír.

Ilyen étrend mellett akkor mehet kombinálva az aerob és a súlyzós edzés? Vagy akkor hogy csináljam ? :)

2015. szept. 29. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Az étrended izomépítéshez nem jó mert kevés a kalória és a fehérje. A két torna az jó, súlyzós az egyik nap aerob a másik nap. Izommegtartáshoz viszont több fehérje kell mert az izom abból épül fel. a fehérjebevitelt az emelni kéne 100g-ra a CH-t le 140 g-ra a zsír maradhat 40g-on.


Nehéz így megmondani hogy neked mi a jó mert mások vagyunk. De egyet biztosra mondhatok ha megvan a testsúlykilogramm x 1.5-2g napi fehérjebevitel akkor nagy eséllyel szépen fogsz fogyni mert megtartod az izmaid.

:) összefoglalva az edzés amit kitaláltál az frankó csak a fehérjebevitelt emeld meg. Akár egy tejsavófehérje turmixal mert nagyon könnyen adagolható de nem kötelező ezzel. Nálam mindennapos dolog a turmix mert könnyebben beviszek napi 160g fehérjét de én más kategória vagyok mint te ( tömeget növelek)

2015. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

saját testsúlyos edzés a neve.

a fegyencedzés alapján elkezdheted csinálni.

és amúgy a tervezet egész jó.hogy felosztod ebben a formában.de minden izomcsoport ugyanolyan fontos ezért mindenre kell edzened.

a fegyencedzésben van rengeteg gyakorlat és edzéstervek.

2015. szept. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!