Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor azt mondják, hogy...

Mikor azt mondják, hogy valakinek x kiló súlyfeleslege van, akkor azt az ideális súlyától számítják, vagy a normál BMI legfelsőbb értékétől?

Figyelt kérdés
Tehát az én magasságomhoz a BMI szerint 50-64 kg a normál érték és 57kg az ideális súly. Tegyük fel, ha mondjuk 70 kg lennék, akkor 6 kg(ami éppen beleesik a normál tartományba, azaz 64 kilóhoz viszonyítva) súlyfeleslegem van vagy 13 kg(az ideális súlyomhoz, azaz 57 kg-hoz mérten)?
2015. okt. 2. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
13, a kategória felsőhatára elméleti szinten 1g-ra van a túlsúlyostól, mert ha már 64,001 kg lennél akkor már a BMI szerint túlsúlyos vagy. Tehát nyilván ott van már rajtad azért pár kg felesleg, de még az egészséges határokon belül. Na de ezért (is) megtévesztő és marhaság a BMI de első közelítésnek egy korrekt irányt ad, aztán 5-10kg BMI +/- ban az ember új testkép/testkompozíció visszajelzések után keres, amik jobbak, pontosabbak...
2015. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem a BMI vagy egyéb tudományos megközelítés alapján mondják az emberek, hanem csak ránézésre. Plusz nyilván mindenki a saját ízlését is belekeveri, valaki a csontsoványtól számítja a túlsúlyt, valaki meg eleve a teltebb testalkattól.
2015. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet a magasságod alapján megmondani az ideális súlyodat. Számít a testalkat, picit az ízlés, az izomtömeg...
2015. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bmi szerint a normál tartomány tetején vagyok, van egy tizes feleslegem még..
2015. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, ki hogyan érzi jól magát a bőrében, ki milyen szigorú magához, és kinek milyen a testképe.


Pl inkább a soványhoz állok közel, vagyis még hízhatnék is bővel a BMI szerint, mégis fogynom kellene még 5 kg-ot, kb szerintem annyi van rajtam. Honnan állapítottam ezt meg? Régen 5 kg-mal kevesebb voltam, a 48 kg-ot tartottam éveken át, és most 53 kg-osan érzem, hogy akkor voltam csúcsformában. Így jött ki a 5 kg plusz. Amúgy 162 cm magas vagyok, szóval a BMI alapján normális, mégis érzem, hogy itt-ott van felesleg, és a régi ruháim is ezt mutatják.

2015. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!