Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni életmódváltá...

Tudnátok segíteni életmódváltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 175 cm és 89 kiló vagyok. tudom hogy ez nagyon sok és azt is, hogy nem két nap alatt megy le 20 kiló. csak szertenék segítséget kérni, hogy mivel lehetne leadni.Az álomcél 65 kiló lenne de tudom, hogy erre várni kell még egyenlőre megelégednék a 75 kilóval is. Kérlek segítsetek. 15/L
2015. okt. 2. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd, többféle egészséges életmód van. Van olyan a táplálkozásoddal, körülményeiddel kapcsolatban, amin tuti nem fogsz változtatni? Illetve írhatsz a jelen étrendedről és hogy mely pontja nem szimpatikus még Neked sem... A legegyszerűbb olyan életmódra váltani, ami nem az eddigi életed gyökeres ellentéte, bár nyilván vannak, akik 180 fokos fordulatot tettek, de az azért durva. S van, akinek a hirtelen váltás fekszik, más inkább fokozatosan csinálja. Nem jó, ha mindenfélét kizársz és hirtelen azt se tudod, mit tudnál enni (nekem ez volt, mondjuk nem bántam meg, nekem így kellett csinálnom, de kicsit nehéz volt az elején. azért nem éheztem, de rengeteg időt töltöttem a konyhában).

Hasonló felesleggel kezdtem, mint Te, csak alacsonyabban, nekem az életmódváltás jött be, egy elég se volt a teljes fogyáshoz, de most jobban is érzem magam, mint régebben, nemcsak a fogyásban segített :)

Mozognod nyilván erősen ajánlott, fogyástól függetlenül. Még a Te nem annyira hatalmas feleslegednél sem erőltetném a futást és az ugrálást, de annyira nem vagy kövér, hogy nagyon kímélned kéne magad :) Nem tudom, van-e valami kedvenc mozgásformád (az enyém mindig is a túrázás volt :)), zsírégetésre az aerob a legjobb, a fontos izomcsoportok megmozgatása pedig tudatosítja a testedben, hogy szükséged van rájuk, ne bontsa le őket fogyáskor. Persze emellé megfelelő fehérjebevitel is kell s nem túl extrém kalóriadeficit.

2015. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én most a nyáron szedtem fel 10 kilót a semmittevéssel.elég sokat ettem és nem mozogtam semmit. Alapból lusta ember vagyok de ezen megpróbálok változtatni. Nagyon szeretek biciklizni naponta egy órát szoktam de ezt is még csak három napja kezdtem el.a legnagyobb ellenségeim a sütemények és a kóla volt hogy naponta 2.5 liter kólát is megittam ... sajnos a fokozatos változtatás nem jön be, már próbáltam többször is de túl hamar feladtam. Én az egészségem megőrzése miatt szeretnék leadni a feleslegemből, tehát a motiváció már megvan.Bocsi ha hosszú lett.:)
2015. okt. 2. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia


Minden azon múlik, hogy mennyit mozogsz és mit eszel. Meg lehet próbálkozni kalóriaszámolással vagy a józan ész határain belül megtalálni az egyensúlyt, hogy miből mennyit mikor. ;)

2015. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Great Saiyagirl válasza:

Az általad megadott adatok alapján a napi kalóriaszükségleted 1759 kcal. 1759 kcal szükséges ahhoz, hogy szimplán életben maradj, és akkor még semmit sem mozogtál. Ahhoz, hogy ne koplalj először érdemes lenne 300-400 kcal-val kevesebbet enned, vagyis olyan 1400-1500 kcal között. Ha jól megválogatod az ételeket, akkor nem fogsz éhen maradni. :) Az interneten rengeteg minta étrendet találhatsz, de a legjobb barátaid legyenek a fehérje források, zöldségek, gyümölcsök.


A kóláról és mindenféle cukros löttyról mindenképp szokj le. Bár csak 15 éves vagy, azért megemlítem; semmi alkohol. Az alkohol igazi kalória bomba. Magáról a cukorról és a fehér lisztről is. Válts teljes kiőrlésű kenyérre és azt is csak mértékkel, a cukrot mézzel tudod helyettesíteni. A tejből, tejfölből, túróból használj alacsonyabb zsírtartalmút.


A citrom nagyon fontos, próbálj rászokni a citromos vízre (cukor nélkül). A fahéj és natúr joghurt is a diétázók csodaszere, csak úgy, mint a cayenne bors (chili).


A legjobb husi a csirkemell, pulykamell, száraz halak. Kerüld a vörös húst.


Használj olívaolajat, ez is egy csodaszer. :)

2015. okt. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat :)! A napi egy óra biciklizés vagy másfél óra jóga az jó testmozgásnak?
2015. okt. 3. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fehér liszt, cukor kizárva!

Rozskenyér inkább (max. 1-2 kis szelet naponta).

Én mindent zabpehelyből csinálok (pizza, keksz, torta, palacsinta stb)

Sok fehérjét egyél (csirkemell, túró, naturjoghurt, tojás stb). Zöldség is elengedhetetlen.

Nagyon jó receptek vannak a neten, nekem a cukkinis csirkemell a kedvencem :).

Krumplit kerüldd inkább. Köretnek saláta, barnarizs, bulgur (auchanban a legolcsóbb ) ;)

Tornázzál naponta. Én az Insanity T25-öt ajánlom. 3 kategóriában vannak gyakorlatok (nehézség szerint).

Olvassál utána (le lehet tölteni a tornákat+az órarendet is).

Sok sikert ! :)

2015. okt. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!