Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alváshiány miatt van az, hogy...

Alváshiány miatt van az, hogy sokszor csillapíthatatlan éhséget éreztem az utóbbi időben? Vagy más is állhat (ott) mögötte kiváltó okként? És miért kívánom a joghurtot?

Figyelt kérdés

Fogyózom, bár inkább nevezném diétának & életmódváltásnak, amit csinálok. ( 2010 óta ügyelek az étkezésemre, voltak alacsonyabb kalóriás időszakok, volt kb. 1 év amikor ~ 1800 kcalt bevittem sport mellett, majd jött újabb alacsonykalóriás időszak, mert úgy éreztem elszállt velem a ló, és fogyni akarok még... ) most vagyok majdnem 22 éves. Fősulin mindjárt diplomázom.



Az utóbbi pár hónapban nem aludtam sokat. Gyakran 5-5,5-6 órákat ( de sokszor 6 óra se volt meg. ) Diák vagyok, dolgoztam gyakornokként, napi 8 órában. Azt olvastam, alváshiány előidézhet ilyen éhséget, hogy csillapíthatatlan az éhség... valamilyen hormon miatt...


+ amire gondolok, kiváltó okként: pl. most 2015ben, tavasszal nem nagyon éreztem ilyet, mert rendszeresen sportoltam. Kiegyensúlyozottan étkeztem tavasszal is. aztán nyáron elkezdtem napi 8 órában dolgozni és felborult minden... kevesebb idő jutott edzésre, kevesebbet aludtam, egész nap ültem... persze próbáltam mozogni, de ugye ha az ember heti 3-4X edzett tavasszal, akkor heti 1 edzést nagyon kevésnek érez...

+ mert ugye az idő amíg hazajutok munkából...


A probléma az, hogy az utóbbi időben nagyon sokszor éreztem azt, hogy csak ennék, ennék és ENNÉK, és tökmindegy mit eszem, fél óra múlva megint éhes vagyok. Vagy addig tudnám tömni magam ( lényegtelen hogy csirke, teljes kiőrlésű termék vagy fehérje, hal, zöldség... ) hogy csak na... ez ugye az alváshiány miatt van?


+ 1 kérdés:

sokszor előfordul, hogy például csirkecombot eszem, a bőre nélkül, főtt zöldséggel + egy rakat nyers zöldséggel. rá 1-1,5 órára meg kicsit olyan égető érzés van a torkomban, de biztos nem reflux, mert nem annyira égető. ilyenkor gyakran azt érzem, hogy "de innék egy joghurtot rá" az az ivójoghurt tudjátok... ez miért lehet??



Étrend: csirke, zsírosabb részei is, pl. comb ( de a bőrét meghagyom, mert az nem néz ki jól, ) de eszem a soványabb részeit is, csirkemell, csirkemellsonka ( jó minőségű is! pl. hercsit is többször vettem) tojás, teljes kiőrlésű termékek, minden főétkezéshez zöldség!!! nyersen 70-80%ban, 20-30%ban párolt zöldség, rizst pl. nem szeretem, így köretnek zöldségeket eszem, naponta 1-1,5 db gyümölcs ( alma, vagy már alacsony cukortartalmú )

hal., natúr joghurt v. túró, stb.


nem eszem a mindennapokban: fehérlisztes, cukros terméket. édesítőt használok. a kávémba öntök reggel egy kis tejet, amúgy tejet nem iszom. nem iszom cukros üdítőket.

persze, ha valamilyen családi ünnep / esemény van, akkor eszem ilyesmit, de általánosságban nem.



2015. okt. 10. 20:48
 1/2 A kérdező kommentje:

ui.: azért írtam múltidőbe, mert munkahelyet váltok.

( gyakorlat vége, + szakdogát is meg kéne írnom valamikor... ) így részmunkaidős állásban akarok dolgozni v. alkalmi munka.

igyekszem majd ügyelni hogy aludjak sokat.


Pls help! akármilyen jó ötletet, kritikát, akár negatívat is elfogadok, vagy tanácsot.

ügyelek arra hogy sétáljak is pl. 3 buszmegállót simán lesétálok, akár többet is + vissza akarom hozni az életembe a heti min 2., de inkább 3Xori edzést.

2015. okt. 10. 20:50
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenki így jár, legalábbis ezt olvassa az ember. Ez az eszement fogyókúra átka. A szervezetet belehet csapni ideig-óráig. A szervezetnek táplálékra van szüksége. Nekem a példaképem apám. Ő megette a szalonnát, kolbásszal, jó zsíros tepertőt. Azt mondta ebbe van "erő" fiam. Igaz le is dolgozta. 180 cm volt kb 70-75 kiló. Én is ezt a példát követem . Én is megeszek mindent . Sósat, cukrosat, zsírosat. Nem vagyok éhes soha. Ha reggel jól lakok sokszor késő délután jut eszembe hogy lehetne enni valamit. Bár rajtam van kb 10 kiló plusz de én keveset mozgok, tornázok. Olyan a munkám. Igaz azt mondják hogy de jól nézel ki. De nem bízom el magam. Ez a sok ész nélküli fogyókúra csak ront a helyzeten. Régen nem fogyóztak az emberek , mindent ettek és mégse volt ennyi kórosan kövér ember. Te amit itt leírsz attól csak el lehet hízni. De látod , éhes vagy mindig ennél. !!! Egészségtelen , nem tartalmas kajákkal tömöd magad. Hidd el a cukorra , sóra , zsírra meg még sok mindenre szüksége van a szervezetnek. Persze amit reklámoznak , azt azért teszik mert ebből nagyon sok haszna van sok embereknek. És megveszik. Például az étolajtól nincs egészségtelenebb semmi. Meg az édesítőszer az műanyag, méreg. A disznózsír, kacsazsír sokkal jobb a szervezetnek. Azt is írod, SÉTÁLSZ.!!!??? Ezt még le is írod. A sport , mozgás eszedbe se jut??? Ráfoghatod az alvás hiányra , de nincs értelme. Én mióta mindent eszek, este 10-11 kor lefekszem, reggel 5-kor kelek. Sose vagyok fáradt, álmos. Te meg itt írod hogy milyen (szar) kaját eszel . Véleményem szerint a csirke az egyik olyan állat ami csak tápszerrel van felhizlalva. És a tápszer nem ürül ki, ezt viszi tovább . A húsok közül az a jó, egészséges ami legeltetéssel van tartva. Birka, marha stb. Amit te itt leírsz az mind az agymosás eredménye.

Aztán jön a falási roham, meg a liftezés. Végül a mérhetetlen elhízás. Még írhatnám sokáig, de amíg az emberek a tv reklámokból élnek, azt hiszik az hihetőbb. Nem meg sértődni de ez tipikusan birka szindróma.

2015. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!