Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem fogyok tovább a rendszeres futástól?

Figyelt kérdés
Mikor elkezdtem futni,akkor 13kilóval több voltam ,mint ma. 6percnél tovább nem bírtam. Ma már 50percet is letudok futni. Viszont a tempómat nem sokkal tudtam növelni. Az a 13kiló a futástól ment le,illetve az étrendemet is változtattam,amit mai napig tartok. De már régóta megállt a fogyásom. Lehet,hogy a futás tempóját kellene megpróbálnom növelni? Az segítene? Előre is köszönöm a válaszokat.
2015. okt. 19. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyit eszel s kb. hasonlóan mozogsz (ez komplikáltabb, mert a test meg tudja szokni az állandó mozgást és akkor költséghatékonyabbá válik a dolog, legalábbis ezt hallottam sokaktól), s a kalóriadeficited eleve nem volt nagy, akkor nem meglepő, hogy belassul és leáll a fogyás, hisz a kisebb test valamivel kevesebb energiát igényel. Izomnövekedés fogyáskor nem történik, max. kezdőként minimálisan, úgyhogy ez sem növeli az energiaigényt.
2015. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csökkents kicsit a ch mennyiségét
2015. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha 63 kilóról lefogytál 50-re, akkor pl. azért nem fogysz tovább, mert már nincs miből.
2015. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Táplálkozási tanácsadó kiszámolta a kalóriaszükségletem,aszerint eszem. :) Azt,hogy tartom az étrendet úgy értettem,hogy egészségesen eszem. Természetesen kisebb adagokat,mint eddig. Sajnos nem 63-ról fogytam,hanem 85-ről 72-re..:/ Magasságom pedig 160cm szóval még mindig nagyon sokat kell leadnom. Azt olvastam valahol,hogy sokan ott rontják el a futással,hogy nem az intenzitást növelik,hanem a távot. Mert a szervezet rövid idő alatt hozzászokik a tempóhoz,amit diktálok és csak eleinte fogyok. Ezért gondoltam,hogy ha fokozom a tempót akkor az segíthetne. :) Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2015. okt. 20. 05:17
 5/5 Krisz85 ***** válasza:

hmm, nagyon sok összetevős:


az egyik, hogy soha ne táv, hanem időalapon fuss, mert az a jobb,


a másik, hogy használj pulzusmérő övet valami normális órát és menj el egy terheléses tesztre, ahol belövik a zónád /sportlabor, kardiókontroll/


ha lehet akkor az alapállóképességi zónában fuss, ha nagyon nem megy, akkor szerezz egy edzőt ha gyorsulni akarsz, szerintem heti 3 edzés fölött / hét már érdemes edzővel célorientáltan futni pl legjobb 10 km vagy félmaraton stb stb


teljesen jó úton haladsz, ha meg kiszámoltattad a kaját nem lesz gond, szerintem elég az időt vagy a gyakoriságot növelned az edzéseket, de csak max 5-10 % ot emelj / hét, és tarts pihenőhetet, három hetente, ahol sokkal kevesebb az edzés. Van, de kevesebb!


a test egyébként néha megjegyzi úgymond ha viszatérsz egy olyan testsúlyra ahol már korábban sokáig tartózkodtál, pl én évekig 68 kg voltam, amikor behíztam és elkezdtem sportolni jó 3 hónapot stagnáltam ezen a súlyon mire nagy nehezen úgy döntött a testem, hogy akkor folyt köv, ami még segített, hogy az edzést növeltem /mármint az edzőm/ és ennek hatására újra beindult a fogyás szépen egyenletesen, most már ott tartok 58 kg-al, hogy annyit egyek, hogy ne fogyjak el és erőben se essek vissza, ehhez most 14 óra edzés kell / hét :D


de ide el kell jutni, nekem 5 évbe telt

2015. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!