Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki egyszerre...

Van itt olyan, aki egyszerre diétázik / cukorbeteg és refluxos? Eléggé speciális kérdés: egészséges életmódot élek 4,5-5 éve, kerülöm a cukrot, fehérlisztet, margarint, stb. Orvosnál rövid ideig voltam, de diagnosztizált, refluxxal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Dietetikust nem kérdeztem, neten próbálok olvasgatni. ( nem tudom, mennyibe kerülne külön elmenni dietetikushoz, de így hónap végén nem szeretnék, spórolok. )


Egyik családtagom dolgozik kórházban ( nem orvos ) sikerült úgy diagnosztizálni, hogy "gyorsba" ( ha értitek.:) ) de nem volt rendes időpont dokihoz. Refluxom van.


A diétám egészséges dolgokból áll: naponta 3-4 adag zöldség ( szinte minden étkezéshez, kivéve gyümölcsétkezés )

fehérhúsokat ettem, csirke, pulyka, hal ( konzerv is, olajos hal is ) túró (laktózmentes ) tojás. néha tk/rozsos zsömle, de mostanság ez is ritkás, vagy magos kenyér. heti 1X.

kölest pl. 2-3 éve ettem, de ezt se már.

zsírok: kókuszzsír, illetve dió, magvak ( lenmag, tökmag ) szezámmag kis mennyiségben. inkább előbbiek. ez se sok, heti max 5. kismennyiségben persze, ügyelek a kalóriákra.

vitaminok, táplálékkiegészítők megvannak. ( magnézium, kalcium, stb. )


Nagyon kívántam az utóbbi időben a tejet ( utóbbi 2-3,5 hónap ) és tejterméket ( joghurt, kefir tejföl )

refluxra gyanakodom / gyanakodunk a családban, majd elmegyek dokihoz is, csak nehéz időpontot egyeztetni itt Budapesten, vidékre ( ahol édesapám dolgozik ) meg kb. 4-6 hetente jutok haza, és akkor is hétvégén. nem hétköznap, amikor ugye a dokik vannak..


A probléma: régóta van problémám hogy nyom a gyomrom, illetve 2-3,5 hónappal ezelőtt kezdtem érezni hogy húsok után ( még ha zöldséget is ettem melléje ) érezhető a savasság kb. 1,5-2 órával az ebéd / vacsi után.

A refuxos mintaétrend viszont nem egyeztethető össze az én diétámmal ( régen fogyi volt, leadtam 23-25 kg-ot, de az étrendem megmaradt: nem eszem semmi fehérlisztes, cukros dolgot, sem pl. zsírban tocsogó mekis kaját, vagy nem iszom fantát, mert még mindig le szeretnék adni 1-1,5 kg-ot, ill. azt meg akarom tartani. ) 4,5-5 éve van meg ez az étrend. ( + heti min. 2, de inkább 3szori sport.)


A refluxosok mintaétrendjében viszont mind ilyen kaja van: fehérlisztes zsemle, vaj, barackos krémtúró, főtt krumpli, babapiskóta, stb. szóval gyomorkímélő kaják ( főtt krumpli, amit pl. ha betegek vagyunk gyakran eszünk ) vagy babapiskóta, háztartási keksz...

de ezek nem egyeztethetőek össze az én diétámmal.

nem akarok inzulinemelő dolgokat enni ( főtt krumpli az, babapiskóta az... )


joghurtból igyekszem a laktózmentest választani, túróból is, de ugye pl. nem mindegy hogy 1 pohár joghurt 80/100 ft v. 200-250 ft...

igyekszem tejből is növényi alapút venni ( joya, alpro ) de ugye hó végén ezek is baromi drágának számítanak ( 700-800 ft ) míg a sima tej 180 ft.


mit tegyek?

eléggé speckó helyzet, tudom...

az inzulintól való tartózkodás két ok miatt van:

1. még fogyni szeretnék, 4,5-5 éve csinálom a diétám, az 1. évben volt látványos változás ( - 19 kg kb ) majd lassan fogytam tovább, most még szeretnék leadni kb. 1-1,5 kg-ot.

2. a családban volt cukorbeteg ( 2-es típusú ) ill. elhízás is megvan jelenleg ( szülők ) és ezért sem akarok cukrot enni.

vigyázni akarok a testemre.

de a refluxosok mintaétrendjében



2015. okt. 24. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg az orvost, hogy mit egyél? Mégis csak ő az orvos, az ő szakmája. Főleg a gasztroenterológusé. Nem annyiból áll a munkája (meg az egyetemen is sem csak azt tanulta meg) hogy diagnosztizáljon, hanem étrendet is összeállíthat neked. Nem muszáj rögtön külön dietetikust fogadni és az internetes össze-vissza tanácsoktól is óva intenélek, nehéz kiszűrni a hiteles és nem hiteles forrásokat.
2015. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan eheted ezeket. Amit írtál hogy mit ajánlanak az csak az átlagembereknek szól, hogy az eddigi baromi egészségtelen kajákból melyek maradhatnak meg.

Tehát amiket ajánlanak annak megvan az alacsony GI-jű formája is, pl. lisztes zsemle helyett CH csökkentett kenyér.

Lényeg hogy ne okozzon savat amit eszel, ne legyen fűszeres, szénsavas, stb.

2015. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz szenvedni a refluxtól, akkor tényleg be kéne tartani azt a diétát.

Főtt krumpli annyira nem gáz, jobb, mint a sült, tápanyagok is vannak benne, s a gyomrot is kíméli.

2015. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Más cipőben járunk, de 1-2 dologhoz talán hozzá tudok szólni.

Én tuti nem biztatlak az inzulinemelő szénhidrátos cuccok fogyasztására, tudom, milyen, ha az ilyesmi nem esik jól az embernek s ellentétben áll a választott életmódjával. Viszont a refluxhoz nem értek. Személy szerint kitapasztalnám, mi esik jól, mert különbözőek vagyunk, s hát sokat érünk egy étrenddel, ami rosszul esik, hiába passzol egy betegségünkhöz az orvos szerint...


Növényi tejet készíteni is lehet, úgy sokkal olcsóbb. A rizstej a legolcsóbb, de az szénhidrátos, én kókusztejet szoktam csinálni, ma is készült, dióval ízesítve :) De általában tojástejet iszom (tojássárgája, forró víz, egy kevés darált kesu vagy kókusztej, opcionálisan kókuszzsír).


Nem teljesen világos, mikből jön össze az étrended, mivel sok dolgot nem eszel, másokból keveset, a húsnűál írtad, hogy gond, energia pedig kell valamiből... Plusz ott a reflux, amihez nem értek. Úgyhogy nem tudok segíteni, sajna.

2015. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!