Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg kövér vagyok vagy...

Tényleg kövér vagyok vagy csak én látom úgy?

Figyelt kérdés

Kezdeném a legelején. Általános 2. osztály óta csúfoltak és bántottak lelkileg és fizikailag egészen 8. osztályig. Már 6.-ban megállapította a pszichiáter hogy középfokú depresszióm van. Azóta pedig ez kiegészült pánikbetegséggel és testképzavarral. 98 kilóról fogytam le 61-re (168 cm). De borzalmasan kövérnek látom magam. Kezdődő anorexiám is lett tehát napi 300 kalóriát eszek csak. Mindig lehajtott fejjel megyek az utcán vagy a suliban mert félek hogy belém kötnek annak ellenére hogy a gimiben senki nem szekál.Folyton sírok otthon az alakom miatt mert mindig mást látok de a lényeg nálam mindig az hogy: kövér. A derekam idegesít a legjobban pedig onnan nincs mit igazából fogyni hiszen ha végigtapogatom ott akkor érzem a bordáimat.(70 cm) Mindenki mondja, idegenek is hogy mennyire jó alakom lett, milyen csinos lettem de én ezt nem látom. Sokszor voltak öngyilkossági gondolataim. Egyszerűen nem akarok élni és már azon a ponton vagyok hogy megőrülök amiért kövérnek látom magamat. Az adatok alapján tényleg kövér vagyok vagy csak beképzelem? És ha igen mit tehetnék hogy reálisan láthassam magam?


16/L



2015. okt. 26. 22:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, nem biztos hogy fontos de a ruhaméretem: 38-as
2015. okt. 26. 22:24
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha srácok is mondják, hallgasd csak a bókjaikat, aki jobban tetszik azt engedd magadhoz közelebb. Ő majd elmondja minden nap hogy milyen szép vagy, neki Te vagy a legfontosabb, ebből pedig önbizalmat nyersz.


Húgomnak pl. középiskolában alacsony barátnői dumálták mindig, hogy milyen hátrány a magassága, emiatt otthon szüleim előtt is sokszor kifakadt, aztán az első magas barátja helyre rakta a lelkét.

2015. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha a srácok is mondják, hogy milyen csinos vagy...
2015. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Grat a fogyáshoz

Azzal aki azt mondja h kövér vagy azzal nem kell foglalkozni vannak ilyen emberek vissza akarnak huzni oda amilyen voltál sajnos ilyen a magyar ember

2015. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy visszahúzódó vagyok és félek ismerkedni. Félek hogy megbántanak és kihasználnak. Ami az arcomat illeti az szerintem szép. Az az egyetlen testrészem ami tetszik nekem.
2015. okt. 26. 22:48
 6/21 A kérdező kommentje:
Már nem mondják szerencsére:)
2015. okt. 26. 22:48
 7/21 anonim válasza:
Egyáltalán nem vagy kövér, sőt. Szívesen rendelkeznék a te méreteiddel. Nekem mindig mondják páran, hogy csinos vagyok, holott van rajtam kb 10 kilo felesleg. Szóval ha rám azt mondják, hogy csinos vagyok, te biztos egy bombázó vagy!!! :)
2015. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm :)) Biztos te is szép lehetsz hidd el :) Azt szoktam csinálni hogy a két kezemmel lemérem a derekamat mivel az idegesít a legjobban és mikor meglátom mekkora csak nézek hogy de vékony, holott a tükörben egy monstrum vagyok :/
2015. okt. 26. 23:06
 9/21 anonim ***** válasza:
Az agyadban vagy kövér, pszichológushoz jársz? Tud a problémádról?
2015. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján teljesen normális a súlyod. És mindig megfeledkeznek arról az emberek, hogy ha nem szélsőségesen kövér, vagy sovács valaki, akkor nem igazán számít az alak, az arcot nézik. Ehhez a magassághoz tehát, Te pl. lehetnél 50-52 kilótól 70 kilóig akármennyi, észre se vennék, hogy te most kicsit vékonyabb, vagy kicsit husisabb vagy, mert nem szembetűnő, így az arcot nézik. 98 kilóval azért más a helyzet, ott beskatulyáznak " A kövérnek". Az agyad, a szemed lassabban áll át a normál súlyra egy fogyókúra után. Kérlek, légy türelmes magadhoz! Hónapok telhetnek el, míg kitisztul a tükör. Addig egyél rendesen! Legalább 1500 kcal legyen meg! Persze ne tésztából, de Te ezt ennyi fogyás után nyilván tudod. Mérd magad mérőszalaggal heti 2x, hogy fogja az agyad, nem hízol. De kérlek egyél rendesen és küzdj a tükörrel. Csak pár hónap és észreveszed Te is azt, amit a környezeted. Sajnos ez nem jelenti azt, hogy annyi év bántás után normális önértékelésed lesz. Az már más téma, ráadásul tinédzser vagy, természetszerűleg nem vagy elégedett se magaddal, se a világgal. Olvass a témában, az segíteni tud. Csak tarts ki és egyél! Hidd el, ha nem eszel, a saját dolgod nehezíted meg, mert tovább fogysz, miközben a lelked nem gyógyul. Így amikor mát túl sovány leszel, a környezeted megijed, orvoshoz citálnak és Te ostorozhatod magad, hogy tessék "még bolond is vagyok, ez se sikerül". Az alakod normális, most gyógyítsd a lelked! Sikerülni fog!
2015. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!