Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy többször...

Mit jelent az, hogy többször együnk keveset?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy minimum napi 5x együnk, de mit jelent az, hogy keveset? Mennyi a kevés? Egy szendvics? Egy tányér leves? vagy csak fél szendvics a másik felét 2 óra múlva?

2015. okt. 28. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk diétázol és 2000 kcal szükségleted van. Akkor azt nem úgy eszed meg hogy 650-650-700 hanem 400-400-400-400-400 kcal.
2015. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért kell elosztani több részletbe a tápanyagbevitelt, hogy ne legyen egyszerre túl sok energia amit beviszel, mert a szervezetnek kevesebb is elég lenne, így elkezd raktározni. Az inzulin sem ingázik, végül is az energiafelhasználáshoz igazodva szinten tartod az energiapótlást.
2015. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, a saját energiaszükségletedből kell kiindulni, nyilván. Nem gondolhatod, hogy egy ötször evő 40 kilós 140 centis inaktív leánykának ugyanannyi kell, mint egy igen kemény fizikai munkát végző hatalmas férfinak... Márpedig a fizikai munkások is el tudnak hízni s néha fogyni akarnak...


Egy tányér leves tipikusan kb. semmi, annál azért szerintem többet egyél. Persze tészta, bab és hasonló esetekben töményebb, de ha csak egy zsíros zöldségleves (nálam ez a leves), az szánalmasan kalóriaszegény, mindig meglep :D


Amúgy nem kell ötször enni, csak annak, aki abban hisz vagy neki az a jó.

Én nem csinálnám semmiképp, kevés ételtől csak éhes leszek, tipikusan minimum 1200 kell egyszerre, de ahhoz már nagyon-nagyon ügyesen kell megválasztani az ételeket.

Mást is ismerek, aki csak sokat tud enni egyszerre, különben éhes marad. Nem segít semmilyen trükk, térfogatos zöldség, sok víz vagy rost, sok kalória kell és kész. Na az ilyeneknek nem való a sok kis evés.

Az anyagcsere nem lassul a napi egytől sem, a test pedig nem tud a semmiből tartalékolni, ez elég nagy varázstrükk lenne, egy viszonylag egészséges testnél mindenképp.

2015. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Empir válasza:
Azt jelenti, hogy ne zabáld tele magad.
2016. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!