Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki tapasztalta...

Van itt valaki aki tapasztalta az alábbiakat egészséges életmódváltásnál?

Figyelt kérdés

Én naponta kétszer - iskola előtt és után - "étkeztem". Rádöbbentem, hogy ez mennyire nincs rendben és elkezdtem egészségesen (tk. kenyér, sok zöldség, gyümölcs, sovány sajt, csirkemell sonka, joghurt, zabpehely, stb.), naponta ötször, kis adagokban étkezni.


Azonban közben félek, hogy így hízni fogok, de ha minden igaz ez nem lehetséges, ugye? Talán még fogyhatok is, mivel egész nap pörgetem az anyagcserémet, igaz?



2015. nov. 13. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Semmit nem számít, hogy milyen adagokban eszel és hányszor.

>Egyél napi ötször, vigyél be sok proteint! GYÚÚÚRJ!! Sokat eszel, pörög az anyagcsere, inzulinszint egy szinten áll, fogysz majd, mint a ZÁLLAT!

>Egyél napi 1-2 alkalommal, az alacsonyan tartja az inzulinszintet, ami a vércukrot, ami kedvez a zsírbontásnak.


Látod az ellentmondást, igaz? Mindkettő logikus, és melyik a jobb? Egyik sem. Csak az számít, hogy mit eszel, de a szénhidrátokat azért kerüld estére.

2015. nov. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha több kalóriát eszel mint amit a szerveueted felhasznál, akkor hízni fogsz, legyen az a kaja bármennyire "egészséges"... Nem elég a minőségre a mennyiségre is kell figyelni
2015. nov. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem hízhatsz, ha sokat eszel :) Tökmindegy, napi egyszer vagy 5-ször vagy 8-szor, ha többet eszel, mint ami az igény, van esélyed a hízásra, inkább embertípusfüggő, hogy valaki ténylegesen hízik-e ilyenkor.


Az én anyagcserém is pörög, elvégre mindennap eszem :D Az nem számít, hogy 2-szer, ettől nem lassul csöppet sem, ez nem így működik. A koplalástól lassul.


S hogy kinek mi az egészséges, az attól függ. Kicsit emberfüggő s igencsak megoszlanak a vélemények. Nekem a te étrended nem tűnik annak, de annyira talán nem vészes, csak ne nekem kelljen megennem, mert a szervezetemnek más az egészséges és a jó.

2015. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A napi összbevitel számít, nem az adagolás vagy időpontok.

Az egyénfüggő, hogy kinek melyik eloszlás jön be, én pl. csak háromszor eszem.


A kövéreknek is lehet gyors anyagcseréje, a szervezetük nagyon gyorsan elszállítja a kaját a zsírraktárakhoz.:)

2015. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 SugarCat ***** válasza:
Ugyanígy voltam régen mint te,egy nap alig ettem valamit,amit ettem az is rossz volt(pékárú,édesség stb).Mióta életmódot váltottam,kb. 3-szor annyit eszek mint régen,mégsem hízok,nekem az az elv jött be,hogy zöldségből és fehér húsból/fehérjéből annyit eszek egy nap amennyit csak szeretnék,egyéb szénhidrátforrásnak összetett szénhidrátokat fogyasztok,illetve a zsírbevitelt is ehhez igazítom.
2015. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy mindenki ugyanazt írja, mint én, de azért le lettem pontozva.
2015. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem ugyan azt írtad... hanem nagy közhelyeket...
2015. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ugyanazt írtad, én pl. véletlenül sem írnám, hogy 5-szöri evéskor áll az inzulinszint... Miért is tenné, ha egyszer folyton megcibálják... Hogy mekkora mértékben, az persze attól függ, mit, mivel és mennyit eszik az ember.

Az anyagcsere pedig azösszbeviteltől pörög, az mindegy, 1 vagy 8 darabba van vágva, legalábbis erről már olvastam pár cikket s elég logikus számomra, saját példám pedig azt mutatja, az evések száma nem befolyásolja az anyagcserém sebességét.

A napi 1-2 evésre egyesek pont azt mondják, hogy kegyetlenül megdobja az inzulinszintet a nagy mennyiségű étel egyszerre betolása :) Ebben lenne is valami, de megintcsak attól függ, hogy mit eszik az ember...


Napi 1 evés, minimalizált inzulinválasszal (sok zsír, megfelelő mennyiségű fehérje, minimális szénhidrát, az is főleg zöldség) lenne az igazi, ha valaki meg bírja lépni. Nekem nem való.

Szerencsére fogyni sokféleképpen lehet s az egészséges evésnek is számos módja van, de ebből nem mindegyik jó mindenkinek...

2015. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

2. 5 étkezés


Napközben kb. 3 óránként étkezni kell! Ha nem eszel, az anyagcseréd belassul és utána minden morzsa a zsírpárnáidat fogja gyarapítani. Nincs értelme éhezni, bár ezt minden nő kipróbálja egyszer. Aztán rájön, hogy utána úgyis ötször annyit fog enni, mint egyébként és a psziché bizony ezt nem tudja legyőzni. Ezért kell sokszor kisebb adagokat enni - no meg azért, hogy ne ugrándozzon a vércukorszintünk. Így az anyagcseréd is jobban fog pörögni, és mivel nem ugrál a vércukrod, nem leszel éhes, nem kívánod meg a nassolnivalókat.

2015. nov. 17. 16:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, kérdező, én is olvastam már ezt. Sok valótlanság van benne, az emberek különbözőségét pedig nagy ívben figyelmen kívül hagyja.

Azt már megállapították, hogy nem lassul be az anyagcsere napi egy rendes evés mellett sem, de ezt sok ember tapasztalja is. Én inkább másfélszer eszem egy nap, de másokhoz s a kalóriaigénytippelő oldalak elképzeléseihez képest inkább gyors az anyagcserém, úgy látszik.


Hogy ki mitől éhes, az változó. Én a sok kis evéstől végigéhezném a napot s nagyon érdekes lenne, ha 2 nap után összezárnának egy szobába valami nagyeszűvel, aki a sok kis evés mellett áll ki, mindenkire vonatkozólag...


A vércukorszint inkább a folyton evőnek ugrándozik, aki mindig betol valami szénhidrátot, mire lenyugodna a vércukorszint. No persze, aki egy fél csokitortát ebédel, annak is ugrál, kevés étkezésnél sem mindegy, mit eszünk, nyilván. Nekem nincs gondom e téren. A vércukorszintem szépen békén van hagyva a nap legnagyobb részében, ekkor semmiképp nem magas, az étkezéseimnek pedig kifejezetten kicsi az inzulinválasza, de ez nem is mindenkinek olyan fontos. Nagy általánosságban persze jó figyelni rá.

2015. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!