Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nincs idom fozni. De akkor...

Nincs idom fozni. De akkor mit egyek minden nap a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban szeretnem a segitsegeteket kerni, hogy mit tudnek enni minden nap ebedre a munkahelyemen, ha hetkoznap nincs idom fozni, es a rendelos kajakra sincs penzem?


Sajnos minden nap koran megyek - keson jovok, ezert nagyon ritkan van idom ebedre valot csinalni. A tobbi etkezessel nincs gondom, mert a reggelinek valot reggel gyorsan ossze tudom utni, az uzsonnat es a vacsorat pedig megveszem a boltban, de ebedre sosincs semmi otletem. Gondoltam a heti rendelos kajakra is, de sajnos annyira nem vagyok eleresztve penzzel...


2015. nov. 15. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

munkahelyedhez közeli zöldségesből vegyél

- uborkát, parit

illetve közeli közértből

- olajbogyót, fetasajtból

és dobj össze a munkahelyi konyhában egy görögsalit :)


ugyanígy tudsz gyümölcssalátát, más salátákat összerakni

tudsz még enni natúrjoghurtot (figyelem, a gyümölcsjoghurt brutál cukros, pont olyan, mint egy csoki, vagy fagyi - hízlal, akármi van ráírva) tudsz venni tejet, más natúr - cukormentes tejtermékeket, amik mehetnek egy müzlis kajához (nem cukrozott műzli, hanem gabonapehely féle műzli, köles, zab, búza, árpa...)

lehet néha teljes kiörlésű kenyeret kefírrel enni

és lehet virslit is néha, mustárral (csak vigyázat, a virsli nyesedék + szója többek közt, nem kell túlzásba vinni, ráadásul elég sok só is van bennük. inkább max. 2 naponta kettő darab)

csinálhatsz még isteni modzarella paradicsom salit (a kedvencem, kis gömböc modzarellát és paradicsomot karikázol fel, megszórod szárított petrezselyemmel. kevés kalória, maximális élvezet)


ezeket mind 5 perc alatt dobod össze a munkahelyi konyhában, legyen késed és tányérod. kell, hogy ennyi szabadidőd legyen a melóhelyen.


ha nincs időd kiszaladgálni a boltba - vagy nem megengedett, akkor munkába érkezés előtt vásárolj be.


jótanács. bögrés porlevest sose vegyél, olyan ócska, hogy az életkedved elmegy tőle :) :)

2015. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb, ha valamelyik hétvégi napot kinevezed fözös napnak.


Ha egy nap megfözöl két-három különféle ételt - idöben nagyjából ugyanannyi, mint egyfelét fözni -, akkor ne egy-két adagot fözz, hanem annyit, hoyg legalább 3-4 kajára való maradjon. Ezt adagonként le tudod fagyasztani és hétköznap délben csak valamit fel kell melegíteni.

Ha már párszor megcsináltad, akkor az az elönyöd is megvan, hogy többféle ételböl azt választod ki, amire éppen kedven van.


Jóformán nincs olyan étel, amit ne lehetne fagyasztani minöségvesztés nélkül. (Így saját "mirelit" ételeid lesznek, és sokkla olcsóbban, mint bármilyen más módon.)

2015. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Főzöl, amikor nem dolgozol. Nagyobb adagokat. Lefagyasztod és csak melegíteni kell és mindig lesz normális főtt kajád.

Ha nem akarsz fagyasztani, akkor a sima hűtőben is eláll 3 napig. Ha nem gond, hogy 3 napig ugyanazt eszed.

Vihetsz salátát is. Azt tényleg csak 5 perc összedobni.

2015. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Veszel csirke/pulykamellet ,vagy valami halfilét és este hiába későn érsz haza,meg tudod sütni pár perc alatt. Csinálsz mellé egy salátát és/vagy felraaksz egy kis rizst főzni míg fürdesz vagy teszel veszel. :) ez nem túl idő igényes. Én odáig vagyok pl a szecsuáni meg édes savanyú szószokért,azt is csirkéből hamar el tudod készíteni,rizs mellé és kész a kaja és akkor mégse mindig csak salátákat meg natúr húsokat eszel.

Javasolnám még a tonhal konzervet,egy két szelet teljes kiőrlésű kenyérrel / zsömlével,vagy én mondjuk ezt is salátával szoktam.

Néha csinálok tojássalátát is a csirkemell mellé,csak ezzel vigyázni kell mert a tejföl is nagyon zsíros,a majonéz végképp és a tojás sárgája is,de néha belefér,csak a többi étkezésre figyelni kell. :)

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Én gyümölcsöt nem eszek,sok bennük a cukor és én csak éhesebb leszek tőlük.

Sok sikert,remélem segítettem. :)

2015. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Puhább húst és tojást sütni, rizst főzni pár perc munka. Van, aki hétvégén főz sokat. Nem kell bonyolult dolgokat csinálni hétközben. A zöldségek nagy része nyersen is ehető.
2015. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Pár tanács, amiket én szoktam csinálni.

Gondolom a vasárnap szabadnap, mint nálam(kereskedelem), így én vasárnap szoktam csinálni csirkemell pörköltöt és ezt 2 adagban lefagyasztom. Vasárnap főzök úgy, hogy hétfőre és keddre is maradjon, ma pl csináltam paradicsom levest és tarhonyás húst csináltam, holnap ennek viszem el a másik felét, a felét ma ettem meg. DE főztem már keddre is, paradicsomos káposztát és ehhez fogok főzni 2 db tojást, ezt fogom keddre vinni munkába.

Szerdára kiveszem az egyik adag pörköltet és ehhez csinálok este egy gyors rizst-ez 10 perc alatt kész, szóval ennyi belefér, a fagyasztóból meg este kiveszem, átrakom hűtőbe így valamennyire ki is enged, szerdán majd munkahelyen melegítem.

Szerdán csinálok resztelt májat főtt krumplival ez is hamar meg van, ez lesz a csütörtöki kaja.

Pénteken salátát fogok vinni, van itthon mindenféle zöldség, sajt, tonhal konzerv sós lében, ezeket összekeverem egy kis tálkába és ezt viszem péntekre hozzá 1 szelet kenyér vagy kifli.

Szombatra rendelni fogok, leves+ fő étel, egy napra mindig rendelek, olyan amit szeretek de egy magamra nem éri meg csinálni. Pl nokedli pörkölttel, vadas, spenót tükörtojással stb.

2015. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!