Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontok el, hogy másfél...

Mit rontok el, hogy másfél hónap alatt csak 3.5 kg fogytam? Minél több értelmes és hasznos választ kérek, kezdem megint feladni a dolgot.

Figyelt kérdés

Az étrendem reggel kefír+15dkg csirkemell, vagy abonett+csirkemell, vagy sajt+csirkemell, esetleg gyümölcs vagy zöldség csak, felvágott nélkül. Hétvégén tojás, főtt, vagy rántotta, vagy szintén tk kenyér felvágottal. Van, hogy kolbászt eszek, egy kis darabot reggelire, de akkor nem is eszem mást mellé, vagy császárszalonnát (10 dkg) tk kenyérrel.

Ebéd általában menzán történik hétköznap, de igyekszem zöldséget enni csirkehússal, vagy a legkevesebb kalóriatartalmút választani. Hétvégén hal párolt zöldséggel, krumplipürével vagy rizzsel (utóbbi kettőből igyekszem 10dkg alatt maradni, több halat eszem, mint köretet), vagy tenger gyümölcsei tk tésztával. Be szokott csúszni néha egy adag húsos káposzta, de akkor is figyelek a kcal bevitelre.

Vacsorára hétköznap tk pirítós felvágottal, de volt már, hogy mozzarellát ettem felvágottal, vagy görög salátát. Hétvégén ugyanazt mint ebédre, csak kevesebb mennyiségben, ha megkörnyékez a kisördög, akkor héjában sült krumplit, de abból sem túl sokat.

Hétvégén szoktam nassolni is, általában 1 after eight/nap. Igyekszem 1200 kcal alatt maradni, ami sikerül is, ha túllépem, akkor is 1300 lesz csak belőle.

Mozogni kedden 1 óra úszás, és 1 óra kondi, illetve szerdánként szintén 1 óra kondi. Minden nap gyalog megyek suliba, illetve most, hogy itt a jóidő párommal minden nap el akarunk menni biciklizni 1 órát a faluban.


Min változtassak? Mit rontok el ennyire?


2010. márc. 20. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szuperül csinálod, tényleg! :)

Heti fél kg fogyás a normális (lehetne akár 2is, de akkor jócskán túlsúlyosnak kéne lenned) Tetszik, hogy nem vonsz meg magadtól mindent, hanem inkább mérsékeled az adagokat. A mozgás része is jó. Ilyenkor nem szabad feladni:) Lehet, hogy még "csak" 3.5kg, de ha folytatod tovább, nyárra egészen sokat fogsz leadni. Sok sikert!:)

2010. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Semmit nem rontasz el, nagyon jó diétát csinálsz, le a kalappal! Semmit nem vonsz meg, nem kínzod magad, így az eredmény sem drasztikus, viszont így egészségesen és tartósan le tudsz majd fogyni. Úgyhogy erről az útról semmiképp ne térj le. Most jobban be fog indulni a súlyvesztés a jó idő miatt, türelem, és mindent így csinálj tovvább, ahogy eddig.

2010. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

". Be szokott csúszni néha egy adag húsos káposzta, de akkor is figyelek a kcal bevitelre./Van, hogy kolbászt eszek /császárszalonnát"

Nem a kalóriabevitelre kellene figyelni, hanem arra hogy miből viszed be... Csirke-pulykamell, hal, barnarizs, pufirizs, sok-sok zöldség.Ezekből ha napi5ször eszel akkor gyorsabban olvad le a fölösleg.

2010. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
67%

Felettem beíróra reagálva: DE, a kalóriabevitel nagyon is fontos! Ha sokat eszel , és mondjuk fehérjét de 200kclt, az ugyanúgy zsírrá fog alakulni... Ha meg 500 kcal-t viszel egy nap be, de azt csokiból meg császárszalonnából, az nem egészséges, de NEM fogsz hízni, mert elégeted az alapanyagcsere-folyamatokra.Azok a diéták, pl Norbi-féle, amelyek azt mondják, hogy mindegy hány kalória, az összetétel a fontos, eléggé sántítanak..

A kérdezőre reagálva: nagyon jó amit csinálsz, és pont jó a fogyás üteme is. Türelem, meglesz az eredménye :) És néha az a szalonna és kolbász is belefér. Persze tényleg néha :) Cukrot kerüld, az ha sokáig nem ettél édeset, és egyszer bekapsz csak pár falatot, olyan boldogsághormon-termelést szabadít fel benned, hogy nagyon nehéz lesz megállni az újabb falatokat... Saját tapasztalat :)

2010. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes tapasztalataid vannak.Olyasmiről hallottál már h GI index, inzulinrezisztancia? Kíváncsi lennék h ha megeszel 1000kcal cukrot meg 1000 kcal barnarizst nap mint nap melyiktől híznál el?
2010. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség, hogy ne ehessen húsos káposztát/császárszalonnát. Úgy semmi értelme nincs, ha mindent megvon valaki magától. Szerintem a kérdező nagyon jól csinálja, így legalább a bőrét sem viseli meg a folytonos súlyingadozás. Plusz a normális, Kiegyensúlyozott étrendet könnyebb betartani.
2010. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a bíztatásokat, megnyugodtam:) Most hétvégére már 71.5 kiló voltam:) 76ról indultam, február közepe táján kezdtem el normálisan odafigyeléssel fogyózni, és március elejétől tornázom:)

Ma mostanra járok 1220 kcal-nál, de vacsizni még fogok, szóval olyan 1400 lesz ebből nap végére. Nem a legjobb, de nem ettem túl magam, és szerintem ez a leglényegesebb.

2010. márc. 22. 17:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy a kolbász vagy a császárszalonna hány kalória?
2010. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kolbászon rajta volt, a császárszalonnára meg rákerestem. Tudod, gugli a barátom:)
2010. márc. 23. 10:07
 10/10 Nikossz válasza:

Szia!


Akkor hasonló cipőben járunk :) Február-március környékén döntöttem úgy, hogy márpedig életmódváltásra lesz szükség, 77,7 kg voltam, és sajnos 26 éves létemre már a vérnyomásommal is gondok voltak... Én is számolom a kalóriákat, de nagyon nem sanyargatom magam, kb. 1400-1600 kalóriát eszem egy nap, bár mindennap letekerek 8 km-t a munkahelyemig meg vissza :) Ezen felül hol itthon tornázom, hol futni járok, legalább 1x-2x hetente. Mivel megesik, hogy párom hoz másnapra ebédet anyóséktól, én sem mindig tudom azt enni, amit "szabad lenne", becsúszik 1-2 zsírosabb falat, de azt igyekszem a reggelivel meg a vacsorával kompenzálni. Soha nem maradok éhes, de nem is tömöm magam degeszre. Mióta számolom a kalóriákat, azóta szinte fehér kenyeret meg péksütiket sem eszem, mert eszméletlen, mennyi szénhidrát van bennük :D A cukrot szintén helyettesítem természetes édesítővel teában, joghurtban, de azért néhanap egy kis csoki belefér :P Én nem azt tűztem ki célul, hogy minél hamarabb lefogyjak, hanem hogy inkább lassabban, de az tartós maradjon, és emellett lehetőleg egészséges ételeket egyek. Úgyhogy ma reggel már nálam is 73.9-et mutatott a mérleg :) Szerintem csak így tovább mindkettőnknek!

2016. ápr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!