Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétázó anyukák! Mit vacsorázt...

Diétázó anyukák! Mit vacsoráztok, ami nem hízlal, de azért jól lehet lakni vele?

Figyelt kérdés
2015. nov. 18. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sűrű húsleves, rántotta, túrókrém édesítővel.
2015. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

A zsírszegény túró tényleg jolly joker, lehet belőle körözöttet készíteni, de egy kis eritrittel és reszelt citrommal is nagyon finom.


Jók még a zöldségkrémlevesek (pürésítve sűrítve, nem pedig liszttel).


Javaslom a shop.builder youtubeos csatornáját, ott jó kis diétás, méhgis laktató ételeket csinálnak, kerülve a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, előtérbe helyezve a lassan felszívódót. Kondis étrend, nekik fontos az alacsony zsír- és cukortartalom, van sok jó ötlet.


A zabpehely natúrjogurttal és egy kis édesítővel is jó.

2015. nov. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Milyen diéta? Mert nagyon nem mindegy. Túróval és zöldségekkel el lehet élni, de egy IR-es szénhidrát diétájához ez halottnak a csók. Nem akarsz hízni, vagy orvosi előírás neked a diéta?
2015. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Diéta szó = étrend...

Nincs olyan, hogy valami nem hízlaló... Hízni attól hízol, ha több kalóriát fogyasztasz, mint amit felhasználsz.. Fogyni pedig ha kevesebbet.

Tehát bármilyen kaja lehet hízlaló, ha azzal túl léped a kalória igényedet.

2015. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem orvosi előírás :) Csak a szülés utáni fenn maradt fölösleget szeretném eltüntetni. Kilóba kevesebb vagyok mint előtte, de a hasam nem az igazi. A kalóriaátnemlépéssel azért nem értek egyet, mert napközben ez lehet igaz, de azért sztem estére nem mindegy, hogy megeszek egy kis túrót vagy pedig fél oldal szalonnát :) :) Köszönöm a tippeket!
2015. nov. 19. 10:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Anyuka nem vagyok, de ez nem hiszem, hogy számít. Én a tojásételekre szavazom, sok zöldséggel, az laktat, tápanyagdús, kicsi inzulinválasszal. Persze valami jóféle hús vagy más fehérje is rendben van, s aki nem tud szénhidrát nélkül enni, az nyilván fogyasszon hozzá azt is.

Sokat számít, milyen diéta s mit, mennyit ettél már aznap. Nálam a vacsorán ritkán van felelősség, addigra már nem állok rosszul fehérjével, tápanyagokkal, kalóriával... S nálam fontos, hogy ne legyen benne sok szénhidrát.

Ha nem vagyok igazán éhes, mert nagy volt az ebédem, akkor kis sajtot eszem jégsalátával s grillkrémes paradicsompürével (kedvenc szószom), esetleg pár deka pörkölt mandulát, mogyorót, kesut, bár az engem nem laktat, de minimális éhségnél valamit csak ér.

De a tojás messze a legjobb nekem.

2015. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4.nek pedig igaza van a kalóriaátlépéssel, szerinted, kérdező, egy kis túró és egy fél oldal szalonna ugyanannyi kalória? A 4. azt mondta, hogy ha jó ételből jön össze túl sok kalória, akkor is hízik az ember. Fél szalonnával ugyanannyi kalóriányi túrót állíts szembe, ne egy kicsit :) (Amúgy inzulin szempontjából a túró "hizlal" jobban, a zsírszalonnának nincs inzulinválasza, a húsosnak is kisebb, mint a túrónak. Viszont a fehérje jobban laktat, mint a zsír, úgy tudom, de ez emberfüggő is. Van, akit minden kb. egyformán laktat. Hús zöldséggel, tojás, tejberizs, zabkása? Mindegy neki.)
2015. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én vacsorára a szénhidrátot kerülöm, tehát semmi kenyér-tészta, inkább hús, zöldség, sajt, gyümölcs, tojás nálam is nyerő.

Van hogy este 8-9 körül meghalok az éhségtől hiába ettem előtte, ilyenkor almát eszem sajttal.

2015. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: kész öngyilkosság az inzulinszint ilyen szintű beingatása. Reggelre megeszed a vakolatot is, és ráadásul az egész napi inzulintermelésed is megdobod, csak azért, mert nem vacsorázol rendesen. Beszélgess el egy dietetikussal!
2015. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: ??? Teljesen jókat írt a 8., hús, tojás, zöldség, sajt, s ha későn megéhezne, akkor nem tol be egy újabb komplett étkezést, még szép. Pont úgy csinálja, mint én, csak én óvatosabb vagyok a gyümölccsel (bár most így almaszezonban kevésbé). A másnapi reggelijéről s éhségéről pedig semmit nem tudunk.
2015. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!