Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szálkásító diéta? Már régebben...

LakatosLeonidasz kérdése:

Szálkásító diéta? Már régebben kondiztam 3-4 hónapig aztán kimaradt 1-2 hónap, szeptemberben elkezdtem ujra de diéta nélkül.1 hete elkezdtem a szálkásító diétát.

Figyelt kérdés
2gramm/testsúlykilogramm szénhidrát,fehérje kell ,mely az én esetemben 160g fehérje-szénhidrát minden nap.Ami sok húst jelent naponta.Utána néztem és a sok hús köszvényt,rákot okoz..de szüleim nem engedik az étrend-kiegészítőket.Valami ötlet,tipp? Hagyjam abba a diétát? 16/f

2015. dec. 10. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Javaslom h vonulj át a Sport/Testépítés rovatba, mert itt érdemi választ nem fogsz kapni.
2015. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell sok hús, amúgy a 2 gramm sem feltétlenül szükséges (ez emberfüggő), de az is nettó testsúlykg-ra számolandó, főleg ha jócskán van háj az emberen (de tudom, hogy sokszor leegyszerűsítik és amúgyis inkább feleslegesen sokat esznek, minthogy véletlenül kevesebb legyen, mint kell).


De nem muszáj húst enni, másban is van fehérje. Persze kellően sovány fehérjeforrásokat már nehéz összehozni hús nélkül (fehérjerúd mondjuk létezik, illetve sima tojásfehérje, ha más megeszi a sárgáját), de némi zsírral nincs baj, hiszen úgyis kell.

Az már extra eset, amikor valaki zsírdúsan szálkásít, de akkor főleg könnyű húsmentesen csinálni :)

A fehérjeporral igazából semmi baj, de ha a szülők ezt nem fogják fel, akkor étellel kell megoldani.

Vannak más fehérjeforrások is, extrém esetben még növényekből is megoldható, de az már kicsit macerásabb szint, én is inkább állati fehérjét használok, de nekem nem gond a zsír.


Azért elég sok ember evett viszonylag sok húst életében problémák nélkül... Én utánanéznék, mi is kell ahhoz, hogy köszvényt okozzon, de hogy nem a szükséges fehérjebevitel biztosítása hússal, abban eléggé bizonyos vagyok.

2015. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fehérjeport ne vigyél haza. Anyám megkóstolta, ízlett neki, 1 ilyen kilós nesquikes dobozt telimert magának a csokis 100% scitec WPPmből. Persze mielőtt megkóstolta meg hazavittem, magyarázta, hogy ez kox, meg tönkremegy a vesém, meg kb a sátán porított könnycseppjei vannak a dobozba, annyira káros. :D
2015. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!