Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evés után van értelme rögtön...

Evés után van értelme rögtön gyakorlatozni?

Figyelt kérdés

22/F, 174 cm, 62 kg vagyok, tehát alapjában véve vékony testalkat. Viszont kb fél éve elkezdtem nagyon meghízni hasra. Szinte minden zsír amit beviszek úgy tűnik a hasamon üt ki, ezért úszógumira különböző gyakorlatokat csinálok. Olvastam, hogy úszógumira nincs értelme ilyet csinálni, mivel az csak a zsír alatti izmokat mozgatja meg, és attól az úszógumi még megmarad. Diétát nem fogok elkezdeni, ezért a kérdésem a következő lenne.

Ha a továbbiakban rögtön nagyobb étkezések után fél órával mondjuk elkezdek gyakorlatozni, legalább kevesebb az esélye, hogy a zsír lerakódik, és így legalább még nagyobb úszógumi legyen? Megelőzendő az egészet. Vagy az az emésztésemnek sem tenne jót?


Köszi előre a válaszokat!


2016. jan. 3. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Diétát nem fogok elkezdeni. Hát akkor értelme nincs az egésznek. :) MERT PONT azért van a hasadon, mert olyan ételeket eszel, amikor pont a hasadat célozzák meg. ;)
2016. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben, azt értem. Maga a kérdés amit feltettem, nem erre irányult.
2016. jan. 3. 14:03
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

fél órát pihenj minimum, de ha azt szeretnéd hogy a zsír lemenjen akkor kardio edzéseket kell csinálnod (intenzív mozgás huzamosabb ideig ami ritmikus és megízzaszt, ugra-bugra és társai, futás, bicikli stb..) ezzel lehet a zsírt elégetni és ne egyél este 5 után max ha nagyon éhes vagy gyümölcsöt

és a kardionál nem a gyorsaság számít hanem hogy minél tovább csináld a megfelelő tempóban, csak akkor fog beindulni a zsírégetés

2016. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kardiónál pont, hogy a gyorsaság számít, az aerob edzésnek a lényege az alacsony intenzitás és a hosszan tartó mozgás.
2016. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mármint úgy értem hogy nem a túlhajtás a lényeg.. csinálja gyors tempóban de ne őrültben mert akkor hamar kifárad folytatni se tudja és ha a pulzus egy bizonyos szint fölé emelkedik akkor megint leáll a zsírégetés..
2016. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. :)

A bicajozás az én emberem. Úgy tűnik, hogy arról is le kell mondani hogy éjfél körül egyek utoljára.

2016. jan. 3. 14:11
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

attól hízik a legtöbbet az ember ha este eszik :)

mellesleg a rendszeres alvás időben is segíti a zsírégetést mivel álmunkban termelődik egy bizonyos hormon ami segít a zsírbontásban, tehát aki rendszertelenül alszik vagy keveset az is közrejátszhat az elhízásban vagy a zsírpárnák lerakódásában

2016. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy aki hasra hízik, mint pl. én is, annak oda kell figyelni a kajára is. De a kérdésedre válaszolva, teljesen mindegy mikor edzel a fogyás szempontjából. Evés után azért nem jó ötlet, mert ilyenkor a szervezeted az emesztessel van elfoglalva, nem egészséges ebben az időszakban mozogni.
2016. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
fél órával utána már elkezdheti (persze ha nem valami nehéz ételt evett pl pacal pöri, vagy füstölt csülök és társai :D mert akkor több idő kell) de fogyás szempontjából ezzel tényleg nem tudod megakadályozni hogy mennyi rakódjon le az adott pillanatban ha emiatt akarsz egyből utána edzeni :)
2016. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pleasures válasza:
Rettentő komplex az hogy evés után hogyan mikor . Függ a te alkati adottságaidtól, elfogyasztott ételtől. Nem túl nehéz kaja után elég kevesebb idő a mozgáshoz, de akkor sem ajánlott egyből elkezdeni, komolyabb mozgáshoz pedig 1 óra körül ajánlott nekifogni. Nehezebb étel fogyasztása után ha könyebb edzést végzel érdemes várni egy bőven 1 órát.De ha komoly edzést végzel , nehéz étel fogyasztása után , abban az esetben 2 óra az igazi. Sőt egyes esetekben hosszabb is lehet, én még aránylag könnyű étel fogyasztása után is minimum 2,5 órát kell várnom , mire 100%-s tudok teljesíteni.
2016. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!