Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor mennyi az idealis...

Most akkor mennyi az idealis testsuly?

Figyelt kérdés
177 cm vagyok es 73 kg. Szerintem kb ket kiloval kevesebben lennek megint ok ( annyi szoktam lenni, csak most felszedtem). A mybodygalleryn nezegettem fotokat, a hasonlo parameterü csajok szerintem rendben vannak. Na de mashol ilyeneket olvastam, hogy 60-65 kg lenne idealis az en magassagomhoz, ami szerintem nagyon keves. ( 68kg-osan nekem mar a bordam logott ki) Na de egyesek akik allitasuk szerint 70 kilo alatt vannak, azok azt irjak 40-es ruhat hordanak. En atlagosan 38-asat, de neha 36-os is jo. Jo, tudom, hogy az izom is sokat szamit, es nekem eleg sok van, de öszinten kicsit össze vagyok zavarodva.
2016. jan. 14. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
ez egy hulyeség... ne azt nezd ,hogy XY magassághoz milyen suly kell,hanem állj tukor elé és ,ha esetleg zsirosnak látod magad ,akkor fogynod kell, ha pedig sovanynak akkor felszedni. én a mérleget csak arra használom ,hogy ellenorizzem ,hogyan haladok az aktualis tervel. Pl. ha tomeget novelek mennyit szedtem fel egy het alatt.
2016. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Testalkat, izomtömeg, kicsit az ízlés is számít.

NINCS olyan, hogy ideális testsúly, maximum úgy, hogy Neked mennyi az ideális magadra nézve.

Pl. én 163 centis vagyok s jelenleg 64 kiló, igen nagy derékbőséggel. Még nem tudom, mi számomra az ideális, előbb lemegyek vagy 56-ra, majd tömegelek, ameddig tudok, illetve nem tudom, hogy az ízlésem vagy a számomra naturálban még könnyen elérhető maximum hogyan viszonyul egymáshoz. S meglátom, hogy 60 vagy hány kiló nekem az ideális, de ebben az is benne van, hogy nekem a nőknél egészséges, de nem túl nagy testzsírszázalék jön be magamon. Kicsit sem érdekel, hogy ki szerint mennyinek kéne lennem, jól akarok kinézni, nem a testsúly számocskámmal kérkedni, amit úgysem lát senki :)

Ha a még épp nem egészségtelen soványság vonzana s félnék az izmoktól, akkor egészen más lenne nekem az ideális.

Másoknak pedig 80 kilósan tetszettem. Ez ilyen.


Teljesen normális, hogy izmosan nem lehetsz olyan kevés kiló, amit mások, a nem izmos átlagot alapul véve jónak mondanak. Ez így jó, az izmok kellenek, szépek meg minden :)

2016. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Univerzálisan ideális testsúly nem létezik. Az egyénileg ideális az, ami egészséges és mellette tetszel is úgy magadnak.


Én 158-hoz 55-tel vagyok oké. Ennyivel nincs feleslegem, de nem is fúj el a szél.

50 alatt betegnek tűnök, kint van minden bordám, a 65AA is lötyög, kislánynak néznek 30-as családanya létemre.

Most szülés után nem sokkal 64 vagyok, ez bizony sok, bár ezzel se néznek többnek 60 kilónál.


Zsír-, izomarány és alkat kérdése, hogy kinek mi az ideális.

2016. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!