Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltás! Mi az amit...

Életmódváltás! Mi az amit feltétlenül el kell hagyni?

Figyelt kérdés

Van néhány kiló feleslegem, de nem fogyókúrázni szeretnék, hanem konkrétan életmódot váltani. Februártól felszabadul egy csomó szabadidőm, így heti 3 alkalommal sportolni fogok. Eleinte személyi edző segítségével, majd önállóan. Szeretném leadni ezt a néhány kiló felesleget és meg is tartani az új formát, ezért teljes életmódváltásra törekszem a sport megtartásával, önsanyargatás elkerülésével.

A kérdés, hogy a fehér liszten és a cukron kívül mi az, amit ilyen esetben érdemes száműzni a konyhából?



2016. jan. 16. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Fehér lisztet és cukrot is nyugodt szívvel fogyaszthatsz, attól nem lesz bajod. Csak tudj mértéket tartani. Amúgy meg mivel vegán vagyok, neked is ezt javasolnám... Ne egyél hormonkezelt undormány húsokat és társait. Olvass utána a vegán életmódnak, hátha megtetszik neked is. Az állati tejben például olyan növekedési hormonok találhatók, mint az anyatejben, azaz ezek hízásra, növekedésre serkentik a szervezetet.
2016. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az állati tejben például olyan növekedési hormonok találhatók, mint az anyatejben, azaz ezek hízásra, növekedésre serkentik a szervezetet."


Egyetlen növekedési hormon létezik, amit az agyalapi mirigy termel, s a tejben sosem jelenik meg.

Ha ez igaz lenne, akkor tele lennénk óriásokkal és akromegálisokkal.

2016. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék semmilyen "szélsőséges" táplálkozási szokásokat követni, főleg azért nem, mert nem ehhez vagyok szokva és radikális változást nem akarok, mert úgysem tudom követni az idők végezetéig.


A növekedési hormontól azt gondolom nem szimplán csak hízna az ember.

2016. jan. 16. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen életmódra váltasz, természetesen. Sokféle életmód van, ami sokaknak egészséges (olyan pedig nincs, ami mindenkinek jó).


Én pl. elhagytam a glutént, a cukrot, a laktózt (max. nyomokban van abban, amit eszem, de extrém kevés vajat és érlelt sajtot fogyasztok, más tejterméket pedig nem), de van, aki egészen máshogyan él... A mindenféle adalékolt ipari vackokat érdemes lehet elhagyni még.

2016. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A zsírok sem egyformák, ugye. Én már rég nem eszem pl. napraforgóolajat vagy margarint. Sokunknak érdemes visszafogni a gyors szénhidrátokat is.
2016. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

He-he, pedig én is a "vegán"t akartam javasolni. Kezdetnek persze nem a szélsőséges, rá se nézek állati eredetű termékre dolgot, hanem azt, amit növényi alapú étrendnek hívnak. Ha nem etikai alapon vagy vegán, az azt jelenti, hogy a mindennapokban főleg növényi dolgokat eszel (fehérjének babot, lencsét, gombát, krumplit...; a zsírfogyasztás minimális, rengeteg rosthoz jut a szervezeted, ami feltúrbózza az anyagcserét), de nem jelent számodra gondot, ha néha becsúszik valami állati cucc is. Gyakorlatilag nem tagadsz meg magadtól semmit, csak az arányokat erőteljesen a növények felé tolod, és időt szánsz arra, hogy annak a nagy részét, amit megeszel, magad készítsd el, teljes értékű, főleg friss alapanyagokból.

Persze igényel némi utánajárást, hogy mit kell enni, hogy minden tápanyaghoz hozzájuss (súgok: káposztaféléket és hüvelyeseket, meg mondjuk magokat, és zöld színű növényeket), de a "normál" magyar étrendnél könnyedén sokkal egészségesebbet tudsz összehozni, és majdhogynem garantált, hogy ettől nem fogsz hízni.

Ha nem is döntessz emellet, a felsorolt ételek fogyasztását és a növényi alapanyagok túlsúlyba hozását mindenképp javaslom, ennél jobbat nem tehetsz a szervezeteddel.

2016. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ez így sokkal jobban hangzik és bár az állati eredetű termékeket nem szándékozom teljesen elhagyni, mérsékelni képes vagyok, hiszen alapvetően egyébként is inkább zöldség/köret párti vagyok szerencsére. Képes vagyok salátát enni magában, mert szeretem, viszont ha húst kellene ennem hússal, megfulladnék. A tejtermékeket pedig annyira nem szeretem, ritkán fogyasztom.


Amit mindenképpen ki kell váltanom valahogy, az a napi péksüti adag, amit csak úgy "bedobok", ha munka közben megéhezek.

2016. jan. 16. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű tipp: a napraforgó olajat váltsd ki kókuszzsírral. Ebben tudsz sütni ugyanúgy mint a sima olajban, olvass róla kicsit.

Nap közbeni péksüti: otthon csinálj valami jó sütit (vagy ahhoz hasonló finomságot) zabpehelyből és azzal váltsd ki az egyik étkezésed. Mondjuk az uzsonnát. Vannak nagyon jó receptek a neten zabpehelyből.

2016. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én semmit nem hagytam el, csak mértékkel eszem mindenből. FELTÉTLENÜL tehát nem kell elhagyni semmit.
2016. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!