Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 19 éves vagyok, fogyni szeretn...

19 éves vagyok, fogyni szeretnék. Nagyon erős az elhatározásom. Mutat valaki irányt, ad pár okos tanácsot?

Figyelt kérdés

Mint már mondtam, 19 éves lány vagyok, 159 centi és 68 kiló. A múltkor nézegettem magam a tükörben, de nem látom magam csúnyának. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy most akkor mi is van velem. A fiúk is szeretnek, én is szeretem magam, mégis bosszantó, hogy karban és hátban nem érnek be a ruhák, vastag a karom, és utálom a hasam. Ez kicsit furcsának tűnhet, hogy szeretem is magam, meg nem is, de egyben szemlélve magam kicsi és tömzsi vagyok, de arányos (ezt egy ismeretlen mondta így), de ha részleteiben nézem a testem, szörnyű. Tudom, hogy ez így nagyon nem jó, rájöttem, ezért szeretnék fogyni. Csak nem tudom, hogy hogyan. 15 éves koromban 78 kiló is voltam, egy év alatt leolvadt rólam tíz kiló, de azóta "tartom" a súlyom. Bekerültem a gimibe, a tesiórák könyörtelenek voltak, ennek meg is lett az eredménye.

Olvastam nagyon sok mindent, hogy hagyjam el a fehér kenyeret, a cukrot stb., de akkor mit egyek? Végzős vagyok, rengeteget tanulok, és farkaséhesen esek haza a suliból este hatkor. Napközben mit tudnék enni, ami egészséges és laktató?

Hetente van két tesim, az semmire sem jó, mert az egyiken mindig a gombavatóra próbálunk, a másikon pedig gimnasztika van, ami jól megy, de az órai tornát meg sem érzem. Évekig kézilabdáztam, sok izom van rajtam, sőt mozogni is imádok, szóval bármiféle sportot ajánlhattok, ami itthon elvégezhető, mert a pluszóráim miatt nem tudok sehová sem eljárni sportolni.

Hat óra körül csináltam egy félórás Rubint Réka tornát karra, hasra és combra, gyilkos volt, de végigmentem rajta. Utána ettem egy nagy almát joghurttal, és megittam kb 3-4 deci vizet. Ez kevés vagy sok? Mit egyek torna után? Vagy előtte kell enni?

És végül a kérdés, ami minden fogyni akaró legfőbb gondolata: mennyit fogok fogyni így?

Teljes életmódváltást szeretnék, nagyon-nagyon köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget!



2015. nov. 30. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
állj neki mozogni, ne ülj a gép előtt.
2015. nov. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha edzel, fehérjét egyél utána... Sokan szénhidrátot is esznek, nem ok nélkül, a glikogénraktárak visszatöltésére, de a fehérje fontosabb. Namármost az alma joghurttal leginkább víz, némi cukorral...

Van, aki éhgyomorra edz, máshogy nem lenne neki jó és van, aki csak evés után pár órával tud megfelelő teljesítményt nyújtani.


Mit egyél, ha fehér kenyeret, cukrot, satöbbit nem? Ami nem fehér (vagy szerintem bármilyen színű) kenyér és cukor és rágcsa :D Tudod, ez mennyire tág kör? Nehéz is így ételeket mondanom, szűkítsd még. Szénhidrátra akarod alapozni az energiabeviteledet (ez a tipikus, kivéve, amikor valaki fehérjedúsan koplal és a zsírt és a szénhidrátot is igyekszik minimalizálni, de az nem jó)? Mit szeretsz, mivel laksz jól, mikor jó enned és mennyit?

Ehetsz húst, tojást, zöldséget és egy csomó mást is. Nem tudom, mi az egészséges számodra (főleg, hogy szerinted mi az, mert miért is hinnél nekem, bár én nem szoktam nagyon határozottan megmondani a tutit e téren, ez nem így működik) és mivel érzed magad jól. Az emberek sokszor kész recepteket akarnak fogyásra, de szerintem ezt csak egyénre szabottan érdemes csinálni, sok kísérletezéssel, megfigyeléssel...


Az életmódváltás jó ötlet, szerintem is messze az a legjobb. De ugye, milyen életmódváltás? Nekem nagyon le kell szorítanom a szénhidrátot, sok okból, de van, akinek csak a sok szénhidrát működik s egyikkel sincs baj, csak passzoljon az adott emberhez. Van, akinek bekavarnak a tejtermékek. Van, aki nagy ívben kerüli a gyors szénhidrátokat, okkal.

Otthon tornázhatsz, power walkingozhatsz, súlyzózhatsz, kinek mi tetszik (nekem mind szimpatikus, nem is ugyanarra szolgálnak, nem is bírom mindet ugyanannyi ideig... plusz túrázni szoktam).

2015. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
minden pékáru mellőzése,és mellé bármiféle mozgás.én mindig sportolok valamit,küzdősport,kondi mikor mihez van kedvem és megvagyok évek óta kenyér nélkül,pékáru nélkül,persze ünnepek alkalmából ,ha pont megkívánom a sütit akkor az mehet.este már nem érdemes gyümölcsöt enni.a táplálkozáson nagyon sok múlik .
2015. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Naponta kb. 1 órát ülök a gép előtt, már írtam, hogy későn érek haza az iskolából, vidéki is vagyok és tanulnom kell. És mozogni szeretnék, ezért is kérdeztem, hogy miket csinálhatnék, mert csak a tornáról tudok.

A legéhesebb 1 és 3 óra között vagyok, mert általában 6. órára végzek, 13:30-ra, utána van egy lyukas órám, és kezdődnek a délutáni faktok. Éhesen képtelen vagyok beülni órára, nem tudok figyelni, és tudom, tudom, hogy nagyon rossz, de a barátainkkal egy pékségbe szoktunk beülni, ahol eszünk egy nutellás buktát vagy sonkás papucsot. De legalább megvilágosodtam, és mostantól csak nézem őket, miközben ezeket eszik. De én mit ehetnék közben?

Nagyon szeretem a zöldségeket és gyümölcsöket, de úgy érzem, hogy nem lakok jól tőlük. Aztán itthon este hat körül felfalok egy szelet fehér kenyeret valamilyen felvágottal és zöldséggel, mert már nagyon éhes vagyok. Mit ehetnék helyette, amivel kibírom tízig, fél tízig, amikor ágyba kerülök?

Még egyszer nagyon köszönöm a válaszokat és a támogatást. :)

2015. nov. 30. 19:32
 5/8 anonim válasza:
ehetsz sovány húsokat,halfilé,túró pár szem mazsolával,zöldségek.reggel mehet egy adag zabpehely vízzel nem tejjel ,tejre nincs szükséged.,ha túl natur tehetsz belé valami kis ízesített müzlit ,vagy gyümölcsdarabokat,keveset ,az ízesítés miatt.ezzel ebédig ellehetsz de tízóraira ehetsz gyümölcsöt.rágcsálj zöldségeket,sárgarépa jobb mint a csoki.a csokit kutyáknak sem szabad adni, az ember megeszi 😝,hülyeség, azt ne egyél 😹
2015. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vigyél magaddal valamit, rengetegen ezt csinálják... Tojást, húst, zabkását, olajos magvat, s persze zöldségeket is.

Zöldséggel én se lakom jól (ha fél kg bő zsírban sült répa, akkor se), a gyümölcstől pedig azonnal farkaséhes leszek. Az olajos mag jó nass és vészhelyzetre jó, ha van az embernél, de az se étel. De a tojás zöldségekkel, na az laktat. De van, akinek jó adag szénhidrát kell, itt jöhet a képbe a zabkása (ami egyeseknél extra laktató a rost miatt, másoknak nem, de azok ehetnek nagyot, ezzel-azzal feljavítva, hogy kalória és íz több legyen benne)... De akkor este kell több fehérjét bevinni vagy vinni még pár szelet sajtot vagy valamit.

2015. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vihetsz magaddal valamit a suliban, és te is eszel csak te biztos egészségeset. Én mostanában tortillába csomagolt sonka-tojás-zöldséget viszek mindenfelé, de pl az is nagyon tetszik (bár még nem próbáltam) hogy muffin sütőbe öntesz zöldséges-baconos-amitetszi-tojást és kis lepényekként kisütöd. A youtubon nagyon sok jó ötletet találtam már nézd meg hátha te is találsz pár neked tetszőt "healthy back to school lunch ideas" "what i eat today" meg hasonló címűek.
2015. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hagyd ki az édességet, kenyeret, lisztet, meg , ha van időd, akkor minden nap tornázz, először 20 felulest, 10 fekvotamaszt, 30 guggolast, utána meg egyre többet! Ne koplalj, a suliba pedig gyümölcsöt , zöldséget vigyél!
2015. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!