Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség az életmódváltáshoz?

Segítség az életmódváltáshoz?

Figyelt kérdés
88kg, 160 cm. Igen tudom, hogy kövér vagyok ezért is jutottam arra a beismerésre, hogy az életmód váltás számomra a tökéletes módszer. Alapból is szeretnék egészségesen étkezni, szóval ha esetleg lefogynék már nem térnék vissza ehhez a gyorskajás életmódhoz az tuti, de a kezdet nehéz. Tudom, hogy sok zöldséget, húst, tojást kell enni. Na de mégis ...suliba vigyek répát meg zellert nyersen reggelire? Kaja tippek kellenének, hogy belejöhessek. A mozgással nem lesz gond, mert akármennyire hihetetlen, szeretem megizzasztani magam, nem tudom ez hogy van meg miért, de lusta nem vagyok, csak a hasamat szeretem. Konkrét kaja tippeket szeretnék, nem általánosságban, hogy sok fehérjét meg kevesebb szénhidrátot, menüt hogy megtanuljam, köszi.

2016. jan. 3. 02:42
 1/7 anonim ***** válasza:

" Konkrét kaja tippeket szeretnék, "


-egyik : ugyanazt is eheted mint eddig,meg bármi mást is ,egy a lényeg : ha keveset eszel,akkor tuti,hogy te is lefogysz.

2016. jan. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz suliba dobozban kaját vinni, akkor csinálj szendvicset! Teljes kiőrlésű kenyér/zsemle, margarin, jó minőségű sonka, sajt, valamilyen friss zöldség.

De készíthetsz házilag különféle szendvicskrémeket, és azt is teheted a tk kenyérre.

2016. jan. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet kell enni, ehetsz szinte mindent. Persze a gyorskajákat, a cukros ételeket és italokat, a fehér kenyeret és a nagyon zsíros ételeket kerüld, de azért ne vonj meg magadtól mindent.

Reggeli pl:

- Két tojásos hagymás rántotta olaj nélkül vagy egy kis olivaolajon, egy szelet teljeskiörlésű kenyérrel, sok zöldséggel

- egy tányér zabkása, gyümölcsökkel, magokkal, vagy fahéjjal, rengeteg variáció van

- szendvics teljeskörlésű kenyérből, lehetőleg vagyümölcsök

nélkül

- Natúr joghurt almával vagy répával ( vagy bármivel amit szeretsz

- tükörtojás, zöldséges vagy gombás omlett

- zabkorpából " tejbegríz"

- bármilyen smoothie, egy teljeskiörlédű pirítóssal

- turmix zsírszegény tejjes vagy joghurttal

- egy teljeskiörlésű péksüti

- gyümölcsök


Ezek nagy részét el tudod vinni a suliba is, a zabkását is, dobozban. Csak otthon el kell készíteni előző este is akár.

2016. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Azért hozzátenném, hogy a teljes kiőrlésű kenyér tényleg egészségesebb, mint a fehér kenyér (egyenletesebben szívódik fel, több benne a rost , stb.), de körülbelül ugyanannyira hizlaló, mint a fehér kenyér, szóval ne egyél belőle a sokat. Ugyanígy az is jó, ha eszel gyümölcsöt, de az is gyakorlatilag tele van cukorral szóval abból is elég napi egy db alma/banán/narancs.
2016. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én orvos segítségével fogytam, mindent ehettem, de mindennek csak a felét. Pl.: reggelire addig két kiflit ettem, azután már csak egyet. Próbáltam rendszeres időközönként enni: 8 óra, 10, 12, 14, 17-kor már nagyrészt két narancs volt a vacsorám, semmi más. 4 hónap alatt 14 kilót fogytam :-)
2016. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ehetsz szénhidrátszegényen is, nem olyan szénhjidrátdúsan, mint amit mások ajánlottak... Amennyiben ez neked megfelel, hisz van, akinek jórészt szénhidráton kell élnie, ha igazán jól akar működni.


Nem feltétlenül kell sok zöldséget, tojást, húst enni, az csak egy lehetőség, habár nem rossz, az egyik legtápanyagdúsabb, legélvezetesebb és leghatékonyabb irány... Én is sok zöldséget és tojást eszem, húst mondjuk egyáltalán nem, így is nehéz nem elszállni a fehérjével, de másoknak ez nem szokott gond lenni.


Nem tudom, ki lakik jól nyers répával és zellerrel (én szeretem a zöldségeket, nyersen is, de ezeket meg se enném), én tuti nem, viszont szinte bármit vihetsz a suliba is egy dobozban... Nyilván valami kalóriadús kell, sok időt töltesz ott. Kivéve, ha alig vagy éhes olyankor, nem tudhatom.

Eleinte nem kéne gondnak lennie, ha elég aktív vagy, nekem mozgás nélkül is elég könnyű volt (miután rájöttem, hogy nekem le kell vinnem a szénhidrátot, mert attól éhes leszek), eszembe se jutott nagyon keveset enni, persze azért deficitre szükségem volt, de nagy felesleggel így is maradt keret, a lassú fogyás pedig nem zavart (de mozgással gyorsabban is ment volna).


Változó, kit mi laktat. A legtöbbünk egy jó étrenddel s megfelelő mozgással kalóriadeficitben sem éhezik sosem.

2016. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. jan. 3. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!