Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális hogy többet eszek...

Normális hogy többet eszek azoknál akik nem fogyókúráznak (hosszú)?

Figyelt kérdés

160cm vagyok és 95kg , 14 évesen . Tudom hogy van rajtam egy kicsi túlsúly de nekem azt mondták hogy ne diétázzak mert ennyi idősen azt nem szabad és hogy egyem meg minden nap a menzás kaját mert ilyenkor sokat kell enni. Az osztályba járó barátnőim mind vékonyabbak nállam pedig soha nem diétáztak ,megkérdeztem őket és az egyik pl 170cm/46kg másik 168cm/41kg és a többiek is hasonló alkatúak. Ők naponta megesznek 4en egy csomag ropit meg egy balaton szeletet és ENNYI , menzára nincsenek befizetve. Azért nem esznek mert inkább elteszik a kajapénzt és ruhára költik meg másra. Semmi bajuk nincsen , egészségesek ők is pedig nem esznek annyit. Rajtam szörnyülködnek hogy én mennyit eszem pedig , szerintem ez nem sok mindig éhes szoktam lenni :

-1 sonkás szendvics zsömlében

-4 körte + 2 alma

-1 csomag puffasztott rizs

-egy szelet fekete csoki ( ez csak nagyon kevés )

-rizseshús menzán


Ezt ettem az iskolában , nem ropit meg nápolyit ezek diétás kaják . Hogy lehet hogy ők ilyen vékonyak hogyha csupa hízlaló dolgot esznek? (Jó , keveset de akkor is) Tényleg én eszek sokat ? Min kellene változtatnom? Mindig éhes vagyok az a baj :/


2016. jan. 20. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

40kg fölösleg nem egy kicsi túlsúly, hanem elhízás.

Ebben az esetben a diéta nagyon is javallott. De nem a kiskegyedes önsanyargató marhaságok. A háziorvosodtól kérj tanácsot.

2016. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De nekem azt mondtákmhogy elég ha nem eszek sok édességet és egészségeseket eszek pl szendvicset meg főtt ételt.
2016. jan. 20. 21:22
 3/13 anonim ***** válasza:

A szendvics mióta egészséges? A főtt étel nem mond semmit.

40-50 kg kis túlsúly?

Nagyon egészségtelen így élni s ha ennyire felhíztál, míg nőttél, bizonyára nagy bajaid lesznek felnőtt korodra. Igenis fogyni kell, ha fontos az egészséged. Nem fogyókúrázni, életmódot váltani.


Nincs hizlaló étel, ha keveset esznek, jó, hogy vékonyak.


Amit írtál, az nekem nem tűnik soknak, persze biztos otthon is eszel...

2016. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 DarkLantern válasza:
Nem bántásból de a BMI-d 37, 40 fölött kórosan elhízottnak minösül az ember. Itt már kialakulhat a 2-es típusú diabetes, szív és érrendszeri panaszok. Ideális BMI 25 környékén lenne. (BMI=súly/testmagasság négyzet 95/1,6 négyzeten). 2000-2500 kcal lenne a napi ideális energia bevitel. Otthon mit és mennyit eszel? Javasolnék egy diétát. Nem csak a koplalós fajta van, Kórházban kérhetsz tanácsot is.
2016. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pedig ez bizony sok, főleg hogy ez csak a napközben, a reggelit, vacsorát nem írtad.

Nem kell a csoki, gyümölcsből sem kell ennyi, a puffasztott rizsnek semmi értelme.. és egyébként a sonkás zsemle és a menzás rizses hús se valami diétás.

A súlyod miatt vagy állandóan éhes, vagy az is lehet, hogy már most gond van a cukroddal. Érdemes volna megnézetni.

2016. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Otthon legtöbbször szintén főtt étel van , pl rántott hús vagy főzelék vagy valami tészta. Utána szokott lenni desszert , abból én csak keveset eszek ha süti van csak egy vagy két szeletet vagy palacsinta , abból is csak egy kettőt. Vacsorára pedig vagy az ebéd maradéka van vagy szendvics . Milyen diéta ? Én szerintem diétázok mert nassolni nem szoktam meg régen minden nap ettem egy zacskó chipset és azt sem eszek mostmár.
2016. jan. 20. 22:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Diéta: valamilyen szabályrendszer szerint étkezni.


Főzelék, tészta meg hasonlók tele vannak gyors CH-val, amitől csak éhesebb leszel, meg közelebb kerülsz a diabéteszhez.

Egyébként annyira nem eszel egészségesen.


Ahogy már korábban is írták, hizlaló étel nincs, csak hizlaló mennyiség.

2016. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 DarkLantern válasza:
Leírom mennyi a 2000-2500 kcal az EMMI rendelet által meghatározva: reggelire 2 zsemle, 2 dl kakaó, 5 dkg felvágott(semmi kence) fél paprika, tízóraira egy közepes alma, ebédre max 6 dl leves, 3-4 dl főzelék, hús legyen mondjuk fasírt max 12 dkg és 1 szelet fehér kenyér, uzsira 1 kefír, vacsorára 2 dl tea,6 dkg sajt és 2 szelet graham kenyér. Ez egy átlag embernek aki nem túlsúlyos, és nem végez erős fizikai munkát ELÉG. Túlsúlynál ezt vesszük vissza,1500-1800 kcal-ra.
2016. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 DarkLantern válasza:
Javaslom a rostdús ételek fogyasztását, ezek lassítják az emésztést, tehát tovább tart a jóllakotság érzés. Plusz evés előtt igyál vizet 3-4 dl-t, hamarabb lesz teltségérzeted.
2016. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ó te jó ég, borzasztó zavar van a fejedben.. Saját érdekedben mondm, keress fel egy dietetikust mert így sosem fogsz lefogyni. Annak meg külön gratulálok, aki szerint a szendvics egészséges és sokat kell enned, hogy lefogyj.
2016. jan. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!