Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Válaszolnátok pár evéssel...

Válaszolnátok pár evéssel kapcsolatos kérdésre?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt hagytam abba a fogyózást, öt hónap alatt hét kilót fogytam egészségesen, sok sporttal és koplalás nélkül. A 172 centimhez 65 helyett 58 vagyok most. Azomban hogy eg fél évig egészségesen étkeztem (most is, csak most súlyt tartok), nem értek sok mindent mások szokásaival kapcsolatban.


1.Hogy tudnak egyesek a pörkölthöz, tészta vagy krumpli mellé kenyeret enni?

2.És hogy tudnak a főzelékhez, a tojáshoz és a húsokhoz(pl virsli,halkonzerv) kenyeret enni? Én képtelen vagyok rá

3. Miért ken sok ember a màjkrém alá vajat?

4. Miért van hànyingerem a diéta alatt mellőzött ételektől (édesség, csoki, szalonna, kolbász, állati zsiradékok, zsíros krémsajtok, sok kenyér) ?

5. Miért nem esnek most jól a nehéz ételek?

6. Igaz hogy az embernek szüksége van.minimális cukorra, de néhányan miért túlozzàk el ezt és eszik mindennap az édességeket?

7. Miért mondja anyukám, hogy a csokiban van vitamin?


Előre is köszönöm a vàlaszokat!



2016. jan. 21. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
A 7-esre nem tudom. A többire azért, mert mindenkinek más ízlik és mást szeret. Én pl gyűlölöm a paradicsomot, ha beleharapok öklendeznem kell. Ettől függetlenül megértem, hogy mások szeretik. Nekik így esik jól. Ennyi. Nem is értem ilyen kérdések hogyan merülnek fel emberekben?
2016. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szabi.L ***** válasza:
Én a hetesre is tudom a választ. Túl sok tv-t nézett :) [link]
2016. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát én meg pont a fogyókúrázókat nem értem.


Akármit eszem, tartom a súlyom, múlthéten hazafelé megéheztem, és bementem a KFC-be, ez lett belőle:


[link]

2016. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1: a paradicsomtól nekem is öklendeznem kell. Csak azt nem értem miért esnek túlzásba ezzel a "kell a szénhidrát"-pletykával,és még a tésztàt meg a rizst is kenyérrel eszik és mindennap desszertet is esznek.
2016. jan. 21. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Meglehetősen komoly étkezési zavarom volt régen, mikor sikerült kijönnöm belőle ébredtem rá mekkora különbség is van, aközött ha az ember csak azért eszik, hogy tápanyagot vigyen be, meg mert a szervezetnek erre-arra szüksége van és aközött, hogy élvezi az étkezéseket és az ízeket. Sokan esnek valóban túlzásokba de azért ez nem érthetetlen. A nehéz ételek, a zsíros ételek közül rengeteg istenien finom. Az, hogy neked miért van hányingered egyes ételektől nem tudom. Nekem az étkezéstől magától is hányingerem volt anno, sőt a gondolatától is, de én beteg voltam. Én is eszem mostanában is minden nap valami édességet, nem sütit kell érteni, de van, hogy banánt, van, hogy zabkását és igen megesik, hogy sütit vagy csokit. Aki minden nap csokit eszik, lehet megteheti, ha szereti a csokit és nem fél, hogy lehízik, nem érdekli egészségesen él-e miért ne? Kell neki az édes íz. Miért zavarnak ezek a dolgok téged? Vagy csak azt szeretnéd hallani, hogy mert ő egészségtelen kövér malacok, te meg tökéletes étrendet tartasz és remek alakod van?
2016. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem zavarnak csak nem értem őket.
2016. jan. 21. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:

1-3: "Ahány ház, annyi szokás". Nyilván nagyon fontos, hog ki mit szokott meg otthon. Én pl. csak fogyókúra alatt nem eszem a virslihez kenyeret, (vagy ha nemigen vagyok éhes) különben nekem kenyérrel természetes. Sok helyen azért esznek kenyeret az étel mellé, hogy jobban laktasson, és kevesebb pénzből kijöjjön az étkezés.

4-5: Megváltoztak az étkezési szokásaid, pl. a szénhidrátfüggés már pár nap alatt meg tud szűnni. Ezen sincs semmi meglepő szerintem. Hozzászoktál az új étrendhez, ennyi.

6. Sokan édesszájúak, és kívánják az édességet, én is. De a fogyókúrámkor szabtam magamnak egy 100 kalóriás napi határt, de olyan élvezettel tudom elmajszolni azt a 2 szelet csokit:)) Nyilván ez is "függő", ha egyáltalán nem ennék pár hétig, már nem hiányozna, de miért vonnám meg magamtól teljesen azt, amit szeretek?

7. Passz:S

2016. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6. Én szeretem és megszoktam az édességeket, így nem ritka, hogy a napom nagyobbik fele édesség s a sikeres fogyásom alatt is ebédeltem krémes tortát (azért igyekszem visszafogni, de kizárólag lelki egészség okokból, szeretném elérni, hogy csak a szükséges dolgoktól függjek :D bár fizikailag nem kell az édesség, pszichésen még előjön).

De ennek semmi köze a cukorhoz. Normál cukrokat nem eszem, a (picit rugalmas) szénhidrátkeretem pedig nagyon alacsony. A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, nem kell enni. Csak muszáj, mert szinte mindenben van :D Plusz azért sokaknak kell nem minimális mennyiségben, edzéshez is jól jön, vannak nagy gyümölcskedvelők, s egyebek, akiknek teljesen jó a saját szénhidrátdús életmódjuk. Én megvagyok napi 10g szénhidrát alatt is (ideiglenesen, mert morc vagyok, ha tartósan nincs sok zöldségem), de édességet akár napi többször eszem. Ez két teljesen különböző dolog.


Másoknál egyszerű: cukorfüggőség, édes íz függőség, megszokás. Máig felbukkan bennem a desszert gondolata evés után, pedig már régen nem kellene úgy ennem, mint rég. De 3 évtizedet nehéz eltörölni. Az agyam még nemet mondana, de addigra már kész az édesség... Ami finom. Ez sokat jelent az embereknél, akár az egészségük ellenére is, de nálam ilyen nincs, akkor már rég nem ennék édességet... De így nehéz.


Sok butaságot mondanak az emberek, rengeteg tévhit kering a táplálkozással kapcsolatban, az orvosok és a dietetikusok sem értenek mindig hozzá, s akkor még finoman fogalmaztam.


A párom bármihez kenyeret evett, kivéve a krumplit. Most mindenhez rizst eszik. A sárgaborsófőzelékhez is. Ez ilyen.

A tojáshoz sokan képtelen csak zöldséget vagy semmit enni. Én is kenyérrel ettem régen, ez nekem eléggé érthető. Plusz a jó kenyér finom, akármennyire is nem néznénk ki ezt a lisztből. Sosem laktatott, így nem voltam érte oda, de az íze azért nem volt rossz.

A tojás zsíros. Kevesen tudják megenni a sok zsírt szénhidrát nélkül...

A hányingeredet nem tudom, nekem nincs. Csak enyhe cukormérgezést kapok az almától (a banántól nem, ami még érdekesebbé teszi a dolgot).


Te amúgy mit eszel, hogy sem a zsír, sem a szénhidrát nem jön be? Illetve a leírásod alapján gondolom, hogy azért mindkettő OK lehet, csak sok nem és a fajtája sem mindegy...

2016. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sosem fogyóztam még, de én mondjuk alapvetően nem eszem semmilyen állati eredetű terméket mert vegán vagyok, de én imádok enni. Tehát tényleg annyira különbözőek vagyunk, és úgy sajnálom néha azokat az embereket akik tényleg csak kényszerként élik meg az evést. Enni nagyon jó dolog, ha tudod élvezni.
2016. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy tudják egyesek megenni a káposztástésztát?

Hogy lehet a virslihez majonézt enni?

Miért nem tesz mindenki vajat a májkrém alá?

...



Érted mi a lényeg? ugyanezeket lehetne tőled is kérdezni. A válasz: azért, mert mindenkinek más az ízlése, szokása.

Ennyi.

2016. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!