Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet fogyni kevés mozgással,...

Lehet fogyni kevés mozgással, viszont rendes étkezéssel?

Figyelt kérdés

Nos van rajtam kb 5 kg fölösleg, de megmondom őszintén nekem ahhoz nincs erőm hogy gyökeres változtatásokat csináljak ennek érdekében. Amennyit eddig csináltam, az hogy egyáltalán nem eszek már édességet, csokis kekszet, többnyire csak vizet iszom a nap nagy részében, néha egy kis körtelevet. A kérdésem az lenne, hogy nem igazán sportolok, maximum a napi sétát tudnám mondani a suliba ami 2,4 km oda-vissza egy nap, így elérhetek valami fogyást? Azt szoktam enni amit mindenki más, minden héten 2x legalább eszek egy finom salátát sok-sok paradicsommal, igyekszem fehérjét enni és kevés kalóriát bevinni.

Ja és még egy kérdés, a banán mennyire hízlal? Mert nekem az az egyik gyengém, viszont sok helyen olvastam hogy bizony tele van cukorral.... ez mennyire árthat? És reggel a kakaó?


Köszönöm a válaszokat!! :)Í


2016. jan. 24. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elég keveset eszel, akkor fogyhatsz mozgás nélkül is, igen. A séta jó, de nagyon pici a te esetedben. A mozgás fontos az egészség miatt, nekem a közérzetemre sem kicsit hat...


A kalóriatöbblet hizlal. A cukor általában előnytelen, de mennyiség kérdése ez is. Ha valaki szerint pl. almát szabad enni, akkor banánt is, ez nekem elég logikus ;) Max. nem olyan sokat.

Én is szeretem a banánt, nagyon sűrűn eszem, csak általában egészen kicsi mennyiségben. Aki ebbe beleköt, az nem hiszem, hogy tudja, mit beszél.


A kakaó gondolom, cukros, azt nem ajánlom. A tej sem ideális, az összetétele és inzulinválasza miatt, de hogy ki mennyire szigorú magával evés terén, az is változó.

2016. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy hízlal vagy nem hízlal. Ahogy előttem is mondták: a kalóriatöbblet hízlal. Ha eszel egy nap 10 banánt de mást nem, akkor fogyni fogsz. Ha a szokásos étrendhez eszel még 3 banánt, akkor hízol. Napi egy banán biztos belefér, de inkább valamelyik étkezés helyett. Reggeli, tízórai, uzsonna lehet, de ne nassolj extra banánokat. Szerintem egy kakaó is belefér. Sovány tejből, kevés cukorral, inkább nyírfacukorral, reggelire elmegy. Ha más édességet nem eszel, akkor ez így jó lesz, csak a főétkezéseket is szinten kell tartani. Ne szedj még egyszer, csak azért, mert finom, annyit egyél, hogy ne legyél éhes és ne nassolj. Ha eszel tízóraiz és uzsonnát is, akkor könnyen kibírod.
2016. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet de nagysagrendekkel nehezebb es nem mindenkinek sikerul. Ha lelassul az anyagcsered a keves kajatol megall a fogyas te meg abbahagyod majd mert kikeszit az eredmeny nelkuli koplalas. Az meg, hogy nemtudom mit eszek de mostantol kevesebbet a legritkabb esetben szokott mukodni es altalaban csak nagy (30+kg) sulyfeleslegnel egy ideig.
2016. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
No igen, a túl kevés kalória nem jó az anyagcserelassulás és izomvesztés veszélye miatt. Kis deficittel el lehet érni valamit, de persze gyors fogyásra nem szabad számítani. S a megfelelő tápanyagbevitel is fontos.
2016. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!