Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nagyobb...

Mohesz kérdése:

Van itt olyan, aki nagyobb túlsúllyal rendelkezik (30 kg) és most fogyókúrázik? Mit mozog és mennyit? Hogyan étkezik? Nem éhes mindig? Kaloriabazis.hu-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 12:35
 1/6 Szabi.L ***** válasza:

Én edzőteremben kezdtem, ott csináltam súlyzós edzést + aerob. Ha zsírégetés a cél, akkor emelt fehérje, viszonylag csökkentett szénhidrát és zsírbevitel a fontos és sok zöldség. 2-3 óránként ehetsz nyugodtan. Ha mindig éhes vagy, az azt jelenti, hogy rossz az étrended.


Kaloriabázist nem ajánlom senkinek. Röviden úgy tudnám megfogalmazni, hogy a kalóriaszámolás annyit ér, mintha fürdésnél csak a felső tested mosnád meg. Fél munkát végzel, és nagyon egészségtelenül.


Nem a kérdéshez tartozik, de tervezem, hogy a következő diétámat felveszem videóra, és részletesen elmondok benne mindent, részletesen, mert úgy látom nagyon nagy a tudáshiány diéta téren.

2016. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kaloriabazis.hu segít a számolásban, ennyi. Módszert nem ad, azt neked kell megtalálnod. A test makrotápanyagigényei grammban léteznek, a kalóriabázis százalékozása hibás tud lenni bizonyos kalóriabeviteleknél.


Nekem kb. 25 kg feleslegem volt. Akkor még nem számoltam. Éhes sosem voltam, mert akkor ettem. Erősen szénhidrátcsökkentett étrenddel értem ezt el, de sokfélék vagyunk, másnak ez nem feltétlenül segít vagy nem is kell.

Engem a szénhidrát éhessé tesz, így célszerű lent tartanom. Nem mozogtam, max. némi séta, sok kilengés, de nem is fogytam gyorsan (heti 30 dkg), de ez nekem így tökéletesen megfelelt, jókat ettem mindig.

Most már, 20 kiló elteltével nehezebb, de most már sokkal többet tudok arról, hogy mi laktat és az évek alatt bele is jöttem az életmódomba, még ha újabb drasztikus váltást is végeztem közben...


A fő, hogy tapasztald ki, Te hogyan laksz jól. Mit célszerű enned, hányszor, mikor... Sok múlhat ezeken.

2016. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kaloriabazis.hu-val már fogytam 5kg-ot, de egy kicsit csalok, mert 1104 kaloria van előírva nekem naponta és azért 1500-ig néha felszoktam menni, mert éhes vagyok, ha csak az 1104 kcal-t tartom. Egyébként 102 kg vagyok most már és 172 cm. Diétásan étkezem. Kerülöm a szénhidrátot és a cukrot. Sok zöldséget és gyümölcsöt eszem. Próbálok odafigyelni mindenre. Mozogni heti 3*20 percet lépcsőző gépezekés heti 2*30 perc intervall edzést csinálok. Heti 1* pedig 60 perces aerobik órám van. Heti 2 pihenőnapot szoktam tartani. Valamint a munkahelyemre biciklivel járok, ami 3 kg naponta. Most lemértem magam centiben és majd csak február végén mérem meg magam. Mert néha a mérleg van, hogy +2 kg-al többet mutat, aztán 2 napra rá kevesebbet, szóval nem tudok rajta eligazodni. Vagy én nem jól mérem magam.
2016. jan. 28. 07:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Helyesbítek 3 km-t biciklizek naponta, nem 3 kg-ot :)
2016. jan. 28. 07:05
 5/6 anonim ***** válasza:
1100 kcal szinte mindenkinek koplalás, a te súlyoddal főleg, 1500 alá szerintem ne menj. Nekem még az is kevés lenne, 64 kilósan. Bizonyára túl nagy fogyási ütemet adtál meg, de az anyagcserédről sem tudhat az oldal semmit. Én soha nem megyek a szerinte súlytartó szint alá (az szerintem nekem koplalás, mindenesetre nem működöm úgy), de ha csak kicsit vagyok fölötte, akkor fogyok. A testépítők is kitapasztalják, mennyivel fogynak vagy fejlődnek, tudják, hgy megbecsülni az adatok alapján nem lehet.
2016. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Heti 1 kg-os fogyási ütemet adtam meg.
2016. jan. 29. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!