Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fűszerek hízlalnak?

A fűszerek hízlalnak?

Figyelt kérdés
Ezt most sosem értettem mert mindenhol azt írják hogy pl a csirkemellet natúran kell enni.Szóval akkor a fűszer hízlal?
2010. márc. 29. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
a fűszerek ingerlik a nyálkahártyát, és fokozzák az étvágyat.
2010. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
okés köszönöm a választ :)
2010. márc. 29. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a füszerek alatt nem a csipöset érted, akkor nem, söt az se igaz, hogy ingerlik a gyomrot.

Magukban a füszerekben nincs mérhetö kalória, és éppen fogyókúrában ajánlatos füszerezni, mert akkor hamarébb bekövetkezik a jóllakottság-érzés, mert az iztelen ételtöl ugyan a gyomrod tele lesz, de az étvágy nem múlik el.

2010. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"éppen fogyókúrában ajánlatos füszerezni, mert akkor hamarébb bekövetkezik a jóllakottság-érzés"

Nha ez abszolút nem igaz, én még ilyet nem hallottam, kérlek el ne hidd!!!

Galambosné Goldfinger Erzsébetnek nagyon jó könyve vannak élelmiszer alapismeretekből, és vmelyikben a fűszerekről is ír.

A fűszerek illóolajai is már meghozzák az étvágyat, és már akkor elindul a nyálelválasztás, az ízük ingerlik a száj nyálkahártyáját. Szóval nagy mértékben fokozzak az étvágyat!!!

2010. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a vegeta, na az tuti hízlal. nem tudhatod, mi van benne. a többit nyugodtan használd.
2010. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A vegeta nem füszer, hanem izfokozóval telitömött kevés száritott zöldség.

A füszerek alatt a friss vagy száritott füszernövényeket értem, minden adalék, só stb nélkül.


Az meg definitiv nem igaz, hogy MINDEN füszer étvágygerjesztö! De ha valaki egy kis adag JÓ ÍZÜ ÉTEL eszik, akkor sokkal könnyebben jól lakik, mintha izetlen valamit rágcsál, nehogy étvágya legyen - lefogy kinok-keservek közt X kilót és a déta után megeszik mindent,aminek csak egy picike ize is van, mert annyira ki van a szervezete a JÓ ÍZEKRE éhezve.

Ez tipikusan az a korlátolt elképzelés, hogy fogyni úgy kell és úgy lehet, hogy az ember kinozza magát. Ha valaki tartósan le akar fogyni, akkor meg kell tanulnia izletesen - magyarül mondva megfelelöen füszerezeve - fözni, hogy ne maradjon se éhes, se ne leygen hiányérzete. Ha ezt betartja, akkor könnyen le tud fogyni, és meg is tudja a súlyát tartani.

2010. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!