Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg csak 30-40perc után...

Tényleg csak 30-40perc után "ég" a zsír?

Figyelt kérdés

Reggel 20, este 20 percet szoktam elliptikus trénerezni. Vagy futok vagy torna mikor mit csinálok. De rengetek helyen azt olvasom, hogy "csak 30perc után ég a zsír" stb... Akkor a napi 2x20perccel semmi kalóriát nem égetek el?

Diétázom is mellette, január elején 111kg voltam, mostmár 104kg vagyok. Szóval haladok szépen lassan, de ez csak érdekelne :)



2016. febr. 10. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy ez igaz... de mozgásnál akkor is égetsz kalóriát. Ugyan úgy ahogy levegővételnél, emésztésnél és minden egyéb életfunkciónál. Szerintem iszonyat hülyeség ezzel fogalalkozni. Ha az étkezésre oda figyelsz előbb utóbb a tested úgy is a zsírhoz fog hozzá nyúlni hogy fedezni tudja a napi szükségletetit. Egy barátom csak úgy fogyott kb 40 kilót hogy egész nap gép előtt ült és programozott úgy hogy figyelt az étkezésre, és 1 db bűnözőnapja nem volt a fogyás alatt. Egyébként az intervallum edzésnél nem kell megvárni ezt a 40 perces zsírégetést, ott majdnem egyből elkezd zsírt égetni és az edzés után is ég a zsír. Abból meg 1 nap elég 20 perc és hetente 3x csináld mert elég megterhelő a testnek.
2016. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Kalóriát használhatsz zsírégetés nélkül is. Amennyiben nem ettél mondjuk fél napot, akkor automatikusan a zsíros fog égni. Azért mondják, hogy harminc perc után kezd égni, mert addig azt az energiát használtad fel, amit nemrégiben bevittél a szervezetedbe.
2016. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
És addig a harminc percig honnan veszed az energiát, drága egysejtűm?
2016. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez onnan ered, hogy van a szervezetnek egy rövidtávú szénhidrát energiaraktára, amit glikogének hívnak és intenzív mozgás esetén elsősorban ezt hasznosítja a szervezet. Azonban ebből nem raktározódik el sok a szervezetben, így hamar kiürül. Ha energia mínuszba vagy akkor fogyni fogsz mindenképp.
2016. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Valószínű nem tudom a kérdésre a választ, azért írtam ide ki...
2016. febr. 10. 17:58
 6/13 A kérdező kommentje:
Ülő munkát végzek, reggel este mozgok 20-20percet kb. 1300 max a napi kalória bevitelem.
2016. febr. 10. 17:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor annak elégnek kéne lenni. Legfeljebb annyi történik, hogy este mondjuk a glikogén raktáradat üríted ki a mozgással, alvás közben meg zsírt égetsz. Technikailag végülis mindegy.
2016. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 10. 18:07
 9/13 anonim ***** válasza:
nem időtől függ, hanem pulzusszámtól. amikor egész magasan jár a pulzus, akkor ég a zsír, mindegy hány másodpercnél, percnél jársz.
2016. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szervezet akkor folyamodik a zsírraktárakban tárolt "energia" felhasználásához, amikor már a glukóz és a glikogén raktár kiürült, ami valóban eltart egy darabig. Persze az ilyen vizsgálatokat elsősorban sportolókon végezték, de mivel egy versenyeredmény elérésére serkentett ember nem lehet folyamatosan szurkálni vérvétellel, ezért a pontos számértékekre nem kell mérget venni, egyébként is más egy 40 kilós tornászlány, meg egy 100 kilós kalapácsvető. Kevesebb idő alatt is eleget égetsz, csak lassabban kerül sor a zsírszövetben tárolt zsír oxidációjára, hiszen a vérben van még glukóz, a májban meg van glikogén.
2016. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!