Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 8 évest hogy lehetne lefogyasz...

8 évest hogy lehetne lefogyasztani?

Figyelt kérdés

Öcsém 8 éves,és kövér.Hiába eszik kevesebbet 2 éve,csak hízik,140 centi,50 kiló,és egyszerűen nadrágot sem kapni rá.

Egész nap meg sem áll,állandóan szaladgál,meg biciklizik (télen benti biciklivel,most 2 hete kintivel),édességet teljesen kiiktattuk az étrendjéből,amennyire lehet (meg amennyire megeszi) egészséges kajákat kap,csak suliban eszi amit adnak,abbol állitja hogy keveset,de nem fogy,és egyre szégyellősebb,meg ruhát se kapni rá,varratva van minden nadrágja.

Mivel lehetne elősegiteni a fogyást?

(orvos látta,annyit mondtt,h egyen kevesebbet,mozogjon többet...dehát egész nap meg se áll,meg lassan nem is eszik...)


2010. márc. 30. 14:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek másik orvoshoz, mert a leírtak alapján biztos, hogy valami egészségügyi probléma áll a dolog hátterében.
2010. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
keressetek másik orvost, mert nem normális ez az állapot. Szerintem vlaami hormonális probléma van. Vizsgálták ezt is? Volt vérvétel? Nem hiszem, hogy otthon kéne házilag kísérletezgetni, hogy mivel tud fogyni, ő még fejlődésben van, mindenképpen orvosi segítség kell a fogyásához is.
2010. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
Szerintem is másik orvoshoz kellene vinni...vagy elvinni oda,ahol már voltatok vele és mondani az orvosnak,h ennyit ért a tanácsa...Hátha van vmi jobb ötlete
2010. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Másik orvos.

2. Ha kevesebbet is eszik, nem mindegy, hogy mit. Erre is figyelni kell. A folyadékra is, min. másfél litert igyon, de ne cukros löttyöket, hanem cukormentes teát, zöld teát, ásványvizet. A mozgás: pl. mindennap menjél el vele legalább egy órát sétálni, vagy focizzatok, kosarazzatok, biciklizzetek, lényeg, hogy élvezze és ne egyedül kelljen csinálnia. :) Nálunk ugyanez volt a helyzet, öcsém is duci volt és vele együtt csináltam, hogy ne legyen neki unalmas. :) Sikerült is fogynia kicsit, de aztán hirtelen úgy megnőtt-megnyúlt, hogy egy deka háj nem volt rajta, tiszta szálkás lett, persze így könnyű. :) De ami jól esik tőle a mai napig: mindig mondogatja, hogy nekem köszönheti, hogy ennyire szeret sportolni (focizik amúgy :)).

2010. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsika, most látom, hogy mozog rendesen. :) Akkor tényleg másik doki!!
2010. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

van két bátyja (az apja előző házasságából),ők is ducik voltak kicsinek,aztán megnyultak tizenévesen nagyonhiretelen...

csak ezt egy 8 éves nem érti,hogy majd megnő...


nem vizsgálták tulzottan,csak "ránézésre"...

nem lakom otthon,csak anyánkat hallgatom állandóan,hogy ezzel szenved

2010. márc. 30. 14:45
 7/25 anonim ***** válasza:
22%

Hát lehet hogy dugiban édességet zabál a kis köcsög :D

Kólát (meg bármilyen cukros lónyálat), csipszet, édességet ne kapjon. Max édességet, de azt is csak normális süteményt meg hasonlókat és módjával meg ritkán. Oszt meg majd lefogyik ha megnő.

2010. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

nincs otthon csak ásványviz meg tea,ami mézzel van izesitve,rágcsálnivalónak meg ilyen puffasztott sztem ehetetlen akármik,dugiban nem tud enni,kicsi még ehhez,meg pénze se lenne rá (van zsebpénze,de számon van tartva mire költi)


doki...egy dokihoz tartozik szinte majdnem mindegyik környező falu,elég kis falvak ezek,ahol lakunk (laknak)

2010. márc. 30. 14:55
 9/25 A kérdező kommentje:
a köcsögös és egyéb beszologatok meg bekaphatják,ők se láttak még közelről 8évest...
2010. márc. 30. 14:56
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Kérjetek beutalót endokriminológushoz valószínűleg hormonális probléma, ahogy előttem is írták.

2010. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!