Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok a diétát...

Ti hogy bírjátok a diétát lelkileg?

Figyelt kérdés

Elkezdtem diétázni. Még nincs 1 hete sem. Azt tudni kell rólam, hogy imádok jókat enni. Viszont kezdtem nehezen viselni a tükörképem látványát. Elkezdtem mozogni is, naponta 20-25 percet edzek otthon munka előtt reggel. Ezt már több hete csinálom, nincs vele gond.

De a diéta pár nap alatt kiakasztott. Azok a kaják, amiket imádok mind hizlalnak. Soha a 30 évem alatt nem mondtam nemet magamnak semmilyen finomságra, és most egyszerűen kivagyok, és iszonyú nehéz ellenállni egy kis sütinek, pizzának stb.

Ti hogy bírjátok? Hogyan küzdötök meg saját magatokkal?


2016. febr. 15. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sehogy, én szeretek diétásan is enni.
2016. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem, a kalóriatöbblet hizlal. Természetesen eszem a kedvenc ételeim zömét :) Ha valami nagyon kell, akkor azt is, ami nem passzol az életmódomba, ez a kilengés, ritkán is elég.


Nem küzdök, hedonista vagyok. Megpróbáltam megtalálni azt az életmódot, ami élvezetes, nem érzem, hogy bármiből kimaradok s fogyni is tudok vele. Nekem ráadásul nagy mennyiségű étel is kell, hogy ne éhezzek, ez a nehezebb rész, mivel természetesen eszem és nehezen fogyok. De erre is van megoldás.

2016. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte sóvárogni fogsz utána,de pár hét után már nem is fogod kívánni azokat az ételeket,tapasztalat.
2016. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3: Na ez az, ami nem mindenkinek jön be. Egy életmódváltás nekem is kikapcsolta az édességvágyat, de aztán újult erővel visszatért. Azóta is szinte mindennap eszem édességet, akár 3-szor is. Akkor is, ha nagyon szénhidrátszegényen eszem, ami nálam elég jól csökkenti az édességvágyat. Nem is kaparnám a falat, ha nem ennék, de finom, megszokott, hasznos... Nincs nagy motiváció az elhagyására (csak nem tartom teljesen normálisnak a sok sütit és miegymást).
2016. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj trükközni, a fűszerezéssel sok kaját tudsz izgalmasabbá tenni, és ugye az nem plusz kalória. :)


Azon kívül az első pár hetet kell kibírnod, utána az agyad "leáll" ezekről a kajákról. Hidd el, ez olyan, mint egy függőség, nekem is iszonyú volt az elején, akkor jöttem csak rá, mennyi sz.rt összeeszegettem, amikor csorgó nyállal kellett elmennem a fánkos, a pizzás, a csokispultok mellett. Most már csak nagy ritkán kívánok rá, és akkor is egy-két falat édességgel eltelek.


Egyszerűen a szervezeted hozzászokott ezekhez és most követeli a magáét. Ne engedj neki! Ha kitartasz, elképesztően meg fogsz könnyebbülni, ahogy "kiürül" a szervezeted és gyorsul az anyagcseréd.

2016. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem küzdök. Úgy alakítottam ki a diétámat, hogy hosszú távon tartható legyen.

A pizzát is meg lehet venni szénhidrátszegény változatban, ahogy egyes cukrászdák tortákat, sütiket készítenek diaeelneszes cuccokból.

Palacsintát, piskótát lehet csinálni zabpehelylisztből, a lekvárt meg lehet főzni (és piacon is megvehető) üstben, hozzáadott cukor nélkül. Cukor helyett ott az eritritol.

Egy jó diéta nem jelent egyet a koplalással.

2016. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak az első kb. 1 hónap a nehéz, ha ezt kibírod, utána már könnyen megy.
2016. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 vki0824 válasza:
74%

szia :)

én 18 éves vagyok és pontosan ugyanabban a cipőben járok mint te

elkezdtem a diétámat 1 hete..tudom nem sok :D

amikor úgy határoztam lefogyok teljesen más lett minden

fejben eldöntöttem hogy így lesz és semmi sem fog engem megakadályozni ebben!

és nagyon jól bírom :)

igaz néha megkívánom a finom DE hizlaló dolgokat, azonban annyira makacs vagyok hogy zsigerből visszautasítom és ha rájuk nézek semmit nem érzek :)

úgy értem nem vágyom azokra az ételekre

így jöttem rá hogy minden nagy döntés fejben dől el :)

2016. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt tapasztaltam az elhagyott ételekkel, hogy automatikusan nem tekintem őket ételnek. Elhagytam a gabonákat, a normál cukrot s a legtöbb tejterméket, a száraz hüvelyeseket és a legtöbb keményítődús dolgot egyik napról a másikra, gond nélkül. Átkapcsolt az agyam és kész.

Az édesség egész más. Az örök :D Ma is csokiztam, de mondjuk azért, mert alig bírok enni s valamit azért kell, energiának megfelel, a fehérjedús napom pedig nem ma lesz, bár ki tudja? Annyit azért betoltam abból is, mint sok más ember egy normál napon s jobbára tápanyagdús ételeket ettem. Csak egy kicsit keveset, de az előző napjaim 2050 kcal-osak voltak, néha lejjebb is kéne menni :D

Ja ez meg a másik. Könnyebb az egyik fronton önmegtartóztatni, ha legalább eleget ehet az ember. Hirtelen durván keveset enni s kizárni mindenfélét, ez durva kombó. Életmódváltáskor sokszor jó eleinte bőségesen enni, de a megfelelő ételeket.

2016. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én a diétával úgy vagyok, hogy mindig eldöntöm magamban, hogy egészségesebb kéne étkezni, nem kéne annyi csokit enni, de sosem sikerül. Igazából ötletem sincs, hogy milyen ételek egészségesek. A csokiról pedig nem tudok lemondani, szinte már függőség. Inkább nem is szoktam diétázni. Szóval nem jól bírom lelkileg. :D
2016. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!