Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tarthatom meg a súlyomat?

Hogyan tarthatom meg a súlyomat?

Figyelt kérdés
1500 kalóriás étrenddel lefogytam 55 kilóra. Ezt a súlyt meg szeretném tartani. Nem szeretnék se hizni se fogyni. Mennyit kéne ennem és mozognom? Van egy oldal, ami szerint napi 2000 kalóriát kell ennem a súlytartáshoz. Nem mozgok sokat, heti 2x 1 óra tánc. Ez a kalória bevitel normális lenne, vagy esetleg többet kéne mozognom?

2016. febr. 18. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy, akkor kb 1800 körül.
2016. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nõ vagyok :)
2016. febr. 18. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég az 1800. A kalóriabázis.hu-n nagyon jól kiszámolja az alapjárat kcal igényt, és a BMR-t is. Az persze jó lenne, ha többet tudnál mozogni, ha az nem megy, akkor a bevitt kalóriával, minőséggel, és esetleg szénhidrátmennyiséggel tudod kitapasztalgatni, hogy neked mi a jó a súlytartáshoz.
2016. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni. 2000 kcal átlagban sok a te adataiddal (bár a magasságodat nem tudom, izmod, gondolom, nincs sok, vagy ha igen, akkor pici vagy), de sokfélék vagyunk. Van, akinek jóval kevesebb kell, de ha 1500-zal fogytál, akkor a fogyási tempóból azért kiszámolhatod, mennyivel stagnálhatsz... Ha heti 1 kilót fogytál volna, akkor 2500 jönne ki :D De mivel a test érdekesen működik, végül a tapasztalás számít.


S van, aki X-szel és X+600 kcal mellett ugyanúgy stagnál... De jobb neki a kisebb érték, egészségesebb (már ha ugyanúgy beviszi a szükséges tápanyagokat).

2016. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!